Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony vérnyomás jelezheti...

Alacsony vérnyomás jelezheti a terhességet?

Figyelt kérdés
Nekem mags volt a vérnyomásom,(150/90),és mikor babás lettem,azonnal 110/70-80-ra ugrott,és így is maradt,míg a végén felment,és szülés óta megint magas (140/90).Holnaputánra nem várom,és kíváncsiságból tegnap és ma méregettem,többször egy nap,és mértem 105/66-ot,de a legmagasabb 118/78 volt.A vérnyomásmérő tuti jól működik,ugyanis orvosi előírás,hogy naponta mérnem kell,és ellenőrzik 2 hetente.Ezért meglepő,hogy az utóbbi 2 napban ilyen szépen lent van,hozzá kell tennem,szeretnénk babát.Válaszokat köszönöm.
2009. jún. 21. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom jelezheti-e, de a tünete, az biztos.
2009. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Természetesen lehetsz terhes, de azt gondolom a kettőnek nincs köze egymáshoz. Talán kiegyensúlyozottabb voltál, ezért lett normális a vérnyomásod. A systolés és dyastolés érték, amely a vérnyomást adja nem függ attól babás vagy-e vagy sem, de adja isten, hogy ne legyen igazam és baba van a dologban :)
2009. jún. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm,csak azért kérdeztem,mert ugye sajnos a vérnyomásom 5 éve magas,de arra a 9 hónapra (és csakis arra) lement normális értékre,és még alá is,a 38.hét végén azonban megint felment,és azóta is fent van,sosem volt alacsonyabb 135/87-nél,még most a napokban sem,de tegnap és ma is alacsony lett.Szerintem a 105/66 már elég alacsony.2006 év végén szültem,azóta nem volt normális a vérnyomásom megint,most pedig 6 hónapja rajta vagyunk a babán,és reménykedek hátha.Gondoltam,hátha van még rajtam kívül hasonló vérnyomásos kismama,aki így volt a terhessége(i) alatt.Köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 21. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!