Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vajon felkészült a gyerekválla...

Vajon felkészült a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Párommal 2,5 éve vagyunk együtt, 8 hónapja költöztünk össze. Megszakítással "védekezünk". Sokat beszéltünk arról, hogy szeretnék már családot. Régebben azt mondta, hogy ha teherbe esnék, akkor abortusz lesz. Mondtam neki, hogy nem akarok abortuszt, mert már 27 vagyok, akkor inkább védekezzünk. Nem akarja, hogy fogamzásgátlót szedjek, vagy óvszert használjunk. Pár hónapja mondta, hogy ha besikeredik, akkor 9 hónap múlva jön a baba.

Ő még élni szeretne, 28 éves, és 30 alatt igazából nem szeretne még családot.

Most akkor mi van? Nem értem. Vajon tényleg felkészült, vagy ennyire biztos magában, hogy nem sikeredhet be?


2012. ápr. 25. 14:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt jelenti, hogy felelőtlen. Gyereket nem akar, de "kellemetlenséget" sem. Az, hogy te meg rábízod a felelőtlenségére magad a te bajod.
2012. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar/akartok gyereket,védekezz!Vicces hogy azt meg nem akarja,de eldönti az abortuszt! ?Igen éretlen,csak a számára kellemes részel törődik.Most akkor az van,hogy neked kell éretten viselkedni és ragaszkodni a megfelelő védekezéshez!
2012. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Úgy gondolod akkor jobb lenne még egyszer leülni vele, és átbeszélni a dolgokat? A védekezést meg magam megoldani, ha már ő nem akarja?

De ha tisztában van a következményekkel, és így is vállalja a dolgot, akkor csak felkészült valahol nem?

2012. ápr. 25. 14:39
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tisztában van a következményekkel és felvállalja? Te így szívesen vállalnál gyereket? Mert számomra nem túl biztató! Én úgy vártam (és várnám újra ha újra kellene kezdenem) a gyerekeimet, hogy tudtam van egy társam, akit ugyan úgy boldoggá tesz ez a helyzet.

Első voltam, amúgy egy három gyerekes anyuka, 10 éves párkapcsolattal

2012. ápr. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Sok embertől hallottam, és olvastam is, hogy így estek teherbe, megszakítással, és ennek ellenére, boldogan élnek.

De igazatok van. Inkább tisztázzunk le mindent megint, mint hogy tényleg besikeredik, és mi nem leszünk boldog család :(

Köszönöm mindannyiótoknak!

2012. ápr. 25. 14:52
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nálunk is csak "besikeredett" a gyerkőc, de mi úgy is álltunk hozzá, hogy szerettük volna már, csak még picit várunk, ezért döntöttünk a megszakítás mellett. Megbeszéltük, és tudtuk, hogyha mégis így hamarabb jönne, akkor örülni fogunk neki. De már ne is haragudj, de ha ilyen párom lenne, hogy nem engedi, sem a tablettát, sem más védekezési módot, és kijelenti, hogyha mégis megfogan, akkor abortuszra kell mennem, hát akkorát lekevernék neki, hogy padlót fog, és dobnám ki az életemből! Nehogy már abortuszra küldözgessen csak mert neki derogál védekezni! Álljon már meg a menet! És ebbe te hogy egyezhettél bele? Ez a hozzáállás nem méltó egy 28 éves felnőtt férfihez! Ha nem akar még gyereket, és annak sem örülne, ha a becsúszna, akkor igenis védekezés szükséges. Olyan nincs, hogy egyiket sem akarom. Szóval ülj le vele, beszéljétek meg, hogy ő most mit akar, de ne hagyd magad!
2012. ápr. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Régebben mondta az abortuszt. De pár hónapja, tehát ez az újabb hozzáállása, meg mondta, hogy akkor jön a baba. Lehet félreérthető voltam, bocsánat. Igazából az aggaszt, hogy ő még nem akar családot 30 alatt, de ha mégis besikeredne, akkor nem lenne baj? Ezen nem tudok kiigazodni. De mindenkinek igaza van abban, hogy valószínű nem készült még fel, és csak engem akar megnyugtatni, ő meg biztos a dolgában, hogy ha eddig nem volt semmi baj, akkor ezután se lesz.
2012. ápr. 25. 15:29
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Értettem én, hogy azt még régebben mondta, nem az a lényeg. Gondolom már akkor sem védekeztetek rendesen, szóval felháborító ez a hozzáállás. Ok, azóta szépített, hogy bevállalná mégis, de ettől függetlenül szerintem még nem készült fel.
2012. ápr. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásodat! Beszélni fogok vele tényleg erről.

Egyébként sokáig óvszerrel védekeztünk, de ahogy komolyodott a kapcsolatunk áttértünk erre. Igazad van, felelőtlenek voltunk, aláírom.

Év elején volt egy spontán vetélésem. Akkor nagyon pozitívan állt a dologhoz. Higgadt volt, és nyugodt. Egy szóval nem mondta, hogy hál' istennek nem történt "baj". Azóta erősebb a kapcsolatunk. Csak hát aggaszt azért a múlt, és ezért is kértem ki a véleményeteket.

2012. ápr. 25. 15:44
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egy férfi sosem lesz teljesen kész a gyermekvállalásra, ameddig nem fogja először a karjában a saját gyermekét! Addig nálunk is jöttek a kibúvók, a még ez, még az legyen gyerek előtt... Aztán egy senkinek nem kívánom terhesség... most pedig a világ legjobb ÉDESAPJA.

Szerintem az, hogy kész-e rá csak akkor dől el, ha már megvan a babátok. Az első átsírt éjszakák után, az első apára nevetés után stb :) Mert mint mindennek, ennek is van napos és árnyas oldala is.

Ha Te úgy érzed, hogy Tőle szeretnél gyermeket, és adott esetben fel tudnád és szeretnéd egyedül is nevelni, akkor és csakis akkor vállalj gyereket! (hány olyat hallottam már, ahol a pasi 100000%-ra akart gyereket, majd pár hónap után koccolt... :S)

Sok sikert Nektek!!!

2012. ápr. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!