Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi esélyem van az ikrekre?

Mennyi esélyem van az ikrekre?

Figyelt kérdés
Párom anyai nagymamájának volt két iker lánytestvére.Azóta nem volt a családba.Páromék 5-en vannak testvérek,de sehol nincsenek ikrek.

2012. ápr. 28. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
Annyi mint bárki másnak.
2012. ápr. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Abban a családban, ahol gyakoriak az ikerterhességek, ez a vonás is csak női ágon jellemző, tehát teljesen mindegy, hogy a férjed rokonságában születtek-e ikrek. Egyébként azt mondják, hogy a fogamzásgátló tabletta abbahagyása után a szervezet kicsit túlműködik, ezért pár hónapig nagyobb az esély az ikerterhességre.
2012. ápr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
59%

pontosan ugyanez van nálunk is: a férjem anyai nagymamájának volt két iker lánytesója. :)


S láss csudát, nekünk is ikreink lettek (fiúk), de én nem hiszem, hogy ez az öröklődés miatt lenne. Amúgy nagyon megoszlanak erről a vélemények, hogy anyai v. apai ágon is öröklődik-e az ikresség, az orvosok is vitatkoznak rajta.


A tudomány jelenlegi állása szerint annak van nagyobb esélye ikrekre, akinek többedik terhességéről van szó, már vannak ikrei, ill. túl van a harmincon. Ezen kívül érdekes, hogy a faji eredet is befolyásolhatja az ikrességet: leggyakoribb az afrikaiaknál, aztán europidoknál, ázsiaiaknál sokkal ritkábbak az ikrek.

2012. ápr. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyik várandóssággal foglalkozó könyvben olvastam, hogy ikerterhesség anyai ágon öröklődik, amennyiben kétpetéjű ikrekről van szó. Az egypetéjű ikrek (akik minden esetben azonos neműek) nem öröklődés miatt születnek. Vagyis ha a nagymama ikerlánytesói egypetéjűek voltak, az nem öröklődhet. :) Remélem, tudtam segíteni.
2012. ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
apukámnak van két iker testvére,nekem is van ikertesóm ,unokatesóim is azok,nekem három gyerekem van ,nem ikrek .
2012. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!