Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek van esélyem ikrekre?

Szerintetek van esélyem ikrekre?

Figyelt kérdés
Nagypapámnak egypetéjű ikertestvére volt. De sem nagypapámnak, sem apukámnak, sem nagybátyámnak nem születtek ikrei. Nővéremnek is csak egy kislánya van. Szerintetek nekem van rá esélyem? Olyan jó lenne! Persze egy babának is nagyon örülnénk, hiszen az a lényeg, hogy egészséges legyen. Csak gondoltam megkérdezem, hogy mennyi erre az esély. :)
2010. júl. 8. 14:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy pont az egypetéjű ikreket nem lehet sehogy örökölni, mert ez egy amolyan "rendellenesség" és így válik szét két felé és lesznek egypetéjűek. A kétpetéjűeket lehet örökölni a hajlamot.
2010. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.Unokatestvérem férjének van ikertestvére.Nekik is ikreik vannak és a testvérének is.Van rá esély.De ne éld bele magad.
2010. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
elvileg a második generációra száll,vagyis van rá esélyed.Még csak 17 vok,de nálunk is ez a helyzet.Persze még nem akarok babát,de ha már minden adott lesz hozzá,de főleg a korom,akkor én is örülnék majd az ikreknek.Anyukám is reménykedett benne,h hátha azok leszünk,de csak egyedül lettem.De én még bízom benne.Bár nálunk a papámnál az ikertestvére meghalt 2 naposan.Szóval ha velem is ez lenne inkább legyen egy.
2010. júl. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Pont fordítva van!

Az egypetéjűeknél gyakori az "öröklődés", legvalószínűbb a nagyszülő-unoka viszonylatban!

A kétpetéjű ikerterhesség nem genetikus. Sokan nem is gondolnák mennyi nőnél van ilyen a terhesség elején, de az erősebb iker elnyomja a másikat így valószínűleg korai uh-on lehet csak kimutatni azt hogy két embrió tapadt meg, de csak 1 nő. (a másik felszívódik)

Kétpetéjű ikerterhesség lehet pl. fogamzásgátló hatásra is.

2010. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

"Az egypetéjű ikerterhesség, amely egy megtermékenyített petesejt osztódásából jön létre, véletlenül történik. Nem tudunk genetikai összefüggésről. Amikor viszont a babák két különálló petesejtből és spermiumból kétpetéjű ikrek lesznek, ez genetikailag befolyásolt. Azzal magyarázható, hogy örökölhető a hajlam az egy időben több peteérésre. Tehát ha jellemző a családban a kétpetéjű ikerterhesség, akkor nekünk is nagyobb erre az esélyünk."

[link]


Rosszul írta az utolsó!

2010. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden 2. generáció ikrek, most az enyém jön, nekem azinban csek egy babm lesz :) Talán majd a húgomnak....

szóval hiába van meg a esély, mert az megvan nálad is, de nem jelent semmit :)

2010. júl. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

"Egypetéjű ikrek gyakrabban fordulnak elő azokban a családokban, ahol már fordult elő egypetéjű ikerterhesség. Kétpetéjű ikerterhességgel főként meddőség gyógyítása kapcsán használt gyógyszerek adása (ovuláció indukció) esetén kell számolnunk. "Lombikbébi módszer" alkalmazása esetén is gyakoribb az ikerterhesség, mert a biztosabb eredmény érdekében egynél több petesejtet termékenyítenek meg és helyeznek fel a méhüregbe."


/Házipatika.com/

2010. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
nem az egypetéjű ikerterhesség öröklődik genetikailag, hanem a 2 és az is női ágon.
2010. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

oké, én kérek elnézést, ti olyan, de olyan okosak vagytok! Az egypetéjű ikerterhesség egy genetikailag mutáns génhez kötődik. Tehát ez a gén öröklődik tovább.

A kétpetéjű ikerterhesség miért öröklődne? Mert a természet rendje szerint egyszerre 2 vagy több petesejt is érhet egy ciklus alatt?...

2010. júl. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még csak most próbálkozunk a babával, de majd megírom, hogy mit sikerült összehoznunk! :)

Kedves 14:49-es köszönöm a linket, sok érdekességet olvastam itt.

2010. júl. 8. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!