Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Endroklinológusnál voltatok...

Endroklinológusnál voltatok már? Ma voltunk vissza a Kaáliba és a leletem alapján megállapította a doki, hogy cukorbeteg vagyok és a hormonjaim sem jók. Teljesen el vagyok kenődve. Holnap menni kell endroklinológushoz. Ot mit csinálnak velem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 11:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs rosszul írtam endokrinológia
2009. jún. 23. 11:29
 2/6 anonim ***** válasza:

Felír neked gyógyszert a hormonokra, és a cukorra is. Nyugi, ezeket a dolgokat lehet kezelni. És az endokrinológusnak ez a szakterülete, ott jó kezekben leszel. Sokaknak van uilyen gond, az endo-n tudnának is segíteni, de nem küldik őket oda, vagy egyáltalán cukrot, inzulint nem is nézenk... Örülj neki, szerintem, hogy nálad legalább kiderült, hogy mi van...

Milyenek lettek az értékeid? Csak kíváncsiság. Nekem is mennem kéne ilyen teljes körű kivizsgálásra...

2009. jún. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az értékeim:

Szérum cukor megh. (éhgy. ) :8,1 mmol/l

Szérumcukor terhelés 120'.14,6 mmol/l

Inzulin meghatározás 120': 149,57U/ml

FSH: 31,5 mU/ml

Lh : 15,6 mU/ml

Prolaktin: 12,7ng/ml

Ösztradiol: 38,38 pg/ml

Ez alapján sz*.. a cukrom + a hormonom

2009. jún. 23. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen... Szerintem, ez PCOS... Az FSH kétszerese az LH-nak, a cukor önmagában is magas (8 felett), és a terheléses inzulin is magas.

Erre szerintem metformint kell, hogy kapj, ami le fogja vinni az inzulint, ezzel eltűnnek a kis ciszták is a petefészekből (ha vannak, mert nem mindenkinél van), és helyreáll a peteérés is.

Ha pedig van súlyfelesleged, az is le fog menni tőle.

Én is voltam PCOS gyanús, akkor "tanultam" ezeket. :)

1. voltam

2009. jún. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnálom, hogy ilyen nem jó híreket kaptál, de hidd el az endokrinológus lesz aki a legtöbbet tudja Neked segíteni. Én 3 éve járok hozzá. Meddőnek számítottam mikor hozzá kerültem (8 hónapig nem menstruáltam), saját normál súlyomhoz képest 25-tel voltam több. Majd egy éves kezelés után vállalhattam gyermeket, lett peteérésem, szabályos lett a ciklusom és teljesen rendbe jöttek a hormonjaim, cukrom, inzulinom.


A teherbeesés kapcsán: az első baba, minden számolgatás nélkül összejött, a második három hónap próbálkozás után, a harmadik pedig 4 hónap próbálkozás után.


Az endokrinológus vérből állapítja majd meg az értékeidet, és gyógyszeresen kezel.


Ha esetleg van még kérdésed szívesen segítek!


Kitartást!

2009. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi va válaszokat nagyon aranyosak vagytok
2009. jún. 23. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!