Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes fogamzasgatlo...

Lehetek terhes fogamzasgatlo mellett? Tuneteim terhessegre utalnak?

Figyelt kérdés

Elso level foggatlonal jarok csak. Het napos szunetben vagyok a 4. Napon. Gorcsolok hol erosebben hol gyengebben. Ez a gorcs nem egeszen olyan mint szokott lenni, tompabb, nem mondanam fajdalmasnak. A hasam ment fogamzasgatlo ideje alatt, de nem bevetel utan, de ment sajnos. Kiegeszito vedekezest nem alkalmaztunk, pont ezert mert nem hanytam es a gyogyszer hasmenes utan feltudott szivodni. Most meg se jott meg..!

Olyan mintha megakarna jonni de nem jon meg...

Holnap reggel csinalok tesztet! Nagyon izgulok! Eddig 5 evig ovszerrel vedekeztunk es semmi baj se tortent! Az orvos ram beszelte a gyogyszert mert szerinte sokkal de sokkal biztonsagosabb! Mivel biztonsagosabb? Hasam nem mehet, akarmit nem vehetek be mert semlegesiti a gyogyszert es ugye ezekutan ovszerrel kell vedekezni! Akkor miert biztonsagosabb? Ugyan ugy gumit kell hasznalni 7-10napig..


2012. máj. 2. 09:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nos! Az orvosod elég balfácán már bocsánat! Azt nem mondta,hogy az első hónapban még ne menjen beléd a párod? Ezt minden normális nő gyógyász elmondja! Kell a gyógyszernek 1 hónap mire elkezd rendesen hatni! Így igen megvan az esély rá,hogy terhes vagy! Szerintem válts orvost! Fogamzás gátló mellett a hasmenés se normális,valamit a hormonjaiddal babrál a gyógyszer,másikat kéne fel íratnod!
2012. máj. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Lehet terhesség, de azért nem vszínű, nem kell pánikba esni.

Tabletta mellett normális ha gyengébben a görcsök.

És még csak 4. nap, az a lényeg, hogy a 7 nap alatt megjöjjön.

Csinálj egy tesztet, hogy megnyugodj, de kicsi az esély a terhességre.


De mi az, hogy "az orvos rábeszélt"?

A tabletta megbízható védekezési módszer, de a számos előnye mellett van hátránya is.

Felnőtt nő vagy, a saját tested felett te rendelkezel!

Ha neked szimpatikusabb megoldás az óvszer (mert a leírásodból nagyon úgy néz ki), és 5 évig nem volt baj, miért ne használhatnád azt?


Egyébként a pearl index szerint tabletta mellett kevesebben esnek teherbe, mint óvszer mellett.

DE: Óvszer mellett úgy lehet teherbe esni, ha kiszakad. Azt pedig látod. Még mindig el tudsz menni esemény utániért.

Ha a tabi mellett esel teherbe, az csak akkor derül ki, ha nem jön meg, azaz már csak az abortusz marad, vagy a szülés.


Ne más döntsön helyetted, hanem te.

2012. máj. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van!

Az orvos elkezdett gyozkodni, es hiaba mondtam hogy migrenem van es hiztam az elozotol szerinte ez jo lesz kulonben ha nem hasznalom teherbe fogok esni! Ugy megijedtem hogy megvettem es elkezdtem szedni!

Az orvos nem mondta hogy meddig ne legyunk egyutt ovszer nelkul. A betegtajekoztatoban benne van hogyha menstruacio elso napjatol rendszeresen szedem akkor ved az elso naptol! Ha nem ugy van akkor miert irjak ezt? En bizom a betegtajekoztatoban!

2012. máj. 2. 09:32
 4/19 anonim ***** válasza:
Én mikor szedtem gyógyszert, figyelmeztetett az orvos is és a gyógyszerész is,hogy az első hónapban még védekezzünk,mert nem nyújt 100% biztonságot még akkor! Sőt a fogamzásgátló eleve nem ad 100% védelmet! Ha jól emlékszem olyan 98-99% védelmet biztosít és az az 1-2% bármikor bejöhet! Szerintem hagyd abba a szedését nyugodtan és térjetek vissza az óvszerre ,mert nekem úgy tűnik az bevált nektek! 1 voltam!
2012. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Migrénnel meg eszedbe se jusson tabit szedni, mert a végén belehalsz bakker. Ez nem játék.


Már bocs, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy az orvosod nem a te érdekeid nézi, hanem a sajátját. A kotonhasználatból neki nem lesz pénze. Viszont a tablettából igen.


Ezt egy nőgyógyász írta egy kérdésre:

"A migrén az agyi erek görcse által okozott fejfájás kedves Ancsa. Sohasem venném a bátorságot, hogy egy migrénes nőnek fogamzásgátlót írjak, amikor tudom, hogy a tabletták fokozzák a trombózisok és embóliák kockázatát, melyek egy migrénes ember esetében amúgy is fokozottak. Ön élvezi az ilyen kihívást? Bátor ember az orvosa. "

2012. máj. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen, az első ciklusban még nem biztos, hogy teljes a hatása, az én dokim is ezt mondta anno. Ezért nem volt szabad rögtön, csak miután már egyszer volt megvonásos vérzés. ÉRdekes, ahogy ez ellen szóltál azzal, hogy "bízom a tájékoztatóban"... az orvosban is bíztál. Tuti szép helyre megy nyaralni,annyit ad el ebből a szarból a köv. hónapokban, de a Te életeddel mi lesz? Kiben bízhatsz manapság, ha nem a saját józan eszedben? KÍvánom, hogy ne legyen semmi gond, de jó esélyeid vanank. A hasmenés pedig mindig probléma, nem csak a bevétel után egy kicsivel, főleg ha krónikus. Ha nincs baci ami bontson, mert kipusztult a nagy része, akkor mitől várod a csodát?
2012. máj. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az orvosnak teljes felvilágosítást kellett volna adnia. Óvszer mellett meg úgy lehet teherbe esni, hogy azaz ágy mellett az éjjeliszekrényen marad. Én is így lettem az óvszer mellett terhes. Tehát ha nálatok bevált eddig, akkor ne cseréld fel mással. Ha öt éve nem lettél terhes akkor helyesen használjátok és nincs okod váltani. Orvost annál inkább....
2012. máj. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Megertoek vagytok koszonom!

Visszaterunk az ovszerre! Sosem feltem ennyire mint most!

2012. máj. 2. 09:39
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne félj :) ! Hallgass ránk és keress szépen egy másik orvost! Kérd,hogy vizsgáljon ki mond el neki mi volt! Minden rendben lesz ;) ! Azért egy tesztet csinálj! Írd meg nekünk,hogy mi lett az eredmény! Szorítok neked,hogy minden rendben legyen :) ! 1.voltam
2012. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ez van a tajekoztatoban: A Jangee 3 milligramm/ 0,02 milligramm filmtabletta szedését a ciklus első napján (azaz a menstruáció első napján) kezdje el. Ha a Jangee 3 milligramm/ 0,02 milligramm filmtabletta szedését a menstruáció első napján kezdi el, már azonnal védett a terhességgel szemben. Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban további védekezést (például óvszert) kell alkalmaznia.
2012. máj. 2. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!