Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk Babát a párommal!...

Szeretnénk Babát a párommal! Ha virágport-méhpempőt-szedek az fedezi azt a vitamin mennyiséget ami a teherbeeséshez szükséges/vagy ajánlott? Mert elvileg tele van vitaminnal meg aminosavakkal.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 20. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Én Centrum Maternát kezdtem el szedni szeptembertől, és november elején teherbe is estem. Ezt amiatt javaslom, mert a terhesség/szoptatás alatt is ezt kell szedni (vagy Elevitet, de az állítólag nagyon növeli az étvágyat). Tehát a szervezetednek nem kell mindig átállni. Minden szükséges vitamint tartalmaz, és abban a dózisban, amire neked és a babának szüksége van. Már a 7. hónapot kezdem, és semmilyen más kiegészítő vitamin nem kellett eddig.
2008. ápr. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos szerintem semmi megelőző vitamin szedés nem kell baba előtt akkor,ha teljesértéküen,változatosan,sok nyers zöldséget gyümölcsöt eszel,sőt,ha ezt tartod,akkor baba alatt sem kell.Velem csak vasat szedetnek,de azt is csak kétnaponta egyszer,meg az elején a rosszuétekkor magna B6.Én teljesen felelegesnek tartom a terhesvitaminokat(de ezért a véleményemért sokan megköveznek...pedig milyen szépen megszülettünk mi is nélküle)
2008. ápr. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is szedek méhpempőt, igaz azért mert, nem nagyon akar összejönni a baba. azon kívül meg szedek még E-vitamint, folsavat, jódot, a ciklus második felében meg rutascorbint. ezeket a dokim adta. azt nem tudom, h. elég-e a méhpempő, de az biztos, hogy nagyon sokan úgy esnek teherbe, hogy nem készülnek rá, és minden rendben lesz.
2008. ápr. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
56%

Szia!

A vashiány sok problémát szokott okozni, és nem sok vastartalmú készítményt ismertem eddig, amelyik olyan formában tartalmazza a vasat, ami a szervezet számára maradéktalanul hasznosítható. A legtöbb vastartalmú termék háromvegyiértékű vasat tartalmaz, a szervezet viszont csak a kelát formájú kétvegyiértékű vasat tudja gond nélkül hasznosítani.

2009. jan. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!