Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Láttatok már ennél siralmasabb...

Láttatok már ennél siralmasabb görbét?

Figyelt kérdés

A mai terhességi teszt, csak biztonsági okból készült, mert röntgenre kell mennem.


[link]


2012. máj. 11. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem nem volt még peteérésed. viszont: nem olyan szörnyű,mert ha hormonzavar lenne, akkor ugrálna a görbéd föl-le. (bár annyire nem értek hozzáé, csak amiket eddig láttam, az olyan volt)lehet, hogy ez most egy ilyen ciklus. lehet, hogy még most lesz a pé-d.

milyen hosszúak általában a ciklusaid?

2012. máj. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Siralmasnak nem mondanàm,de szerintem sem volt mèg pè-ed.Ahogy nèzem,elozo honapban 36 napos volt a ciklusod,az mèg belefèr ugy ahogy.(Nekem minden ciklus 38 napos,de mindig van pè-em) Akkor rendesen homèroztèl? Akkor volt?

Mèg simàn lehet egy spontàn pè-ed,mostantol szerintem bàrmikor,èn azt ajànlom homèrozz rendszeren ezentul,hogy làsd.Ha mègsem lesz ès megjon,akkor ez egy ilyen honap,ciklus volt.Nincs minden honapban pè,ritkàn mèg egèszsèges Noknèl is elofordul,hogy 1x-1x kimarad.

Ha megjott,1.naptol kezdve mèrd minden nap a hod (a homèrozès minden szabàlyàt betartva) ès meglàtod azt a honapot,hogy alakul.(Ne csak a hot nèzd,probàld meg az egyèb jeleket is figyelni,pl.ovu fàjdalom,huvelyvàadèk alakulàsa,stb.)

Ha rendszeresen ilyen hosszuak a ciklusok ès ugy làtod nincs ovud,fordulj orvoshoz.Nogyogyàsz,endokrinologus..

2012. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem is méred rendszeresen, így minek görbét csinálni? Inkább csak hagyatkozz a naptármódszerre és az alapján csinélj tesztet és menj orvoshoz, ha kell.

Sajnos a hőmérőzés nem való mindenkinek, mert nem mindenki dolgozik 8-4-ig napközben. Meg, akinek már van kicsije, az nem biztos, h tud rendesen aludni az éjszaka és az sem jó.

2012. máj. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nincs peteérésed, ennyi. Siralmasnak nem nevezném.

Ha minden hónapod ilyen, akkor kivizsgálás szükséges.

Ha csak ez az egy, akkor még baj sincs, mert évente minden egészséges nőnek van 1-2 olyan ciklusa, amiben nincs peteérés.

2012. máj. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szóval nem annyira rossz?

Nagyon hosszúak és összevisszák a ciklusaim. 45-55-75napos is volt. Utolsónál norcoluttal jött meg. Aztán volt 2hónap (ekkor rendesen hőmérőztem, és úgy nézett ki volt is pém) amikor 36napos volt. És most van ez. 42.nap és még semmi.

Próbálok az egyéb jelekre is figyelni, de tojásfehérjés nyákom nincs, méhszájat tuti nem nézek, fájásaim sincsenek....egyedül amit észrevettem az elmúlt 2ciklusnál, hogy (a hőgörbe alapján vett) peteéréstől mensiig fáj a cicim. Most ez sem volt....

2012. máj. 11. 13:39
 6/13 anonim ***** válasza:

12:40 vagyok

Hàny èves vagy?

Egy idoben hasonlo gondokkal kuzdottem.Nekem is hosszu,45-50 napos ciklusaim voltak,akkor nem is foglalkoztam vele,nem mèrtem hot,fogalmam sincs volt-e pè-em.Majd felvetodott a baba kèrdès,orvos,aki nem igazàn torodott a gondal,kivizsgàlàs (pl.hormon) helyett nekem is Norculutot irt fel meg fog.gàtlot.Nem igazàn tartottam megoldàsnak,igy elkezdtem Aviva tornàra jàrni.Gondoltam megprobàlom mielott hormonokat kezdenènek szedetni velem.

Eleinte nehèz volt,de csinàltam kitartoan,ahoz kèpest amilyen ciklusaim voltak elotte,szèpen kezdett 35-38 napra beàllni.Nàlam màr ez is fejlodès volt.Folytattam,hàtha 'mèg jobb' lesz,erre sikerult a terhessèg :),az elejèn jàrok,de remèlem minden rendben lesz.

Nem tudom szeretnèl-e (most) babàt vagy sem,azaz tervezed-e,de akàr igen,akàr nem,a tornàt ha tudod kezd el,ez segithet rendezni a ciklusod.Az akkor is legyen rendben,ha nem mostanàban tervezed a terhessèget...

2012. máj. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

31vagyok. Van már gyerekem. És most (lassan 1éve) szeretnénk 3.-at, de mióta levetettem a spirálom minden tiszta kusza lett... :(


És ezt a tornát neten megtalálom? Mert itt nálunk a kisvárosban biztos nincs ilyen :(

2012. máj. 11. 14:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy mennyi ideje tornáztál mikor sikerült a baba???
2012. máj. 11. 14:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Akármi is lehet még...

Nekem pl. ezúttal csak a 3. nekifutásra sikerült az ovuláció!

Így néz ki a hőgörbém:

[link]

2012. máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

13:52 vagyok


A tornàt 7 honapja csinàltam mire sikerult a terhesség,de hozzàteszem az elso 2 honapban (kulonbozo okok miatt) vèdekeztunk.Szoval igy nèzve 5. probàlkozos honap.Viszont a torna jotèkony hatàsàt màr az elso honap utàn èreztem ès volt pè-em is a fogantatàs elotti honapokban is.

A tornànak utànna tudsz nèzni itt a neten,ès bevallom,èn is csak "betanultam" a tanfolyamon ès itthon csinàltam.(Mivel kozben elkoltoztunk Magyarorszàgrol)

Ha van rà lehetosèg legalàbb pàr foglalkozàsra menj el,utànna otthon is csinàlhatod. Tobb vidèki vàrosban is vannak tanfolyamok. Ha beirod a keresobe hogy Aviva torna,ezeket a helyszineket is megtalàlod,meg mèg sok hasznos infot a tornàrol.

Ha nem tudod megoldani,persze otthon is csinàlhatod nyugodtan,àrtani nem tudsz magadnak :)

A torna konyv formàjàban fel van toltve,sajnos most nincs idom kikeresni a linket,de ha nem talàlod,pàr napon belul kikeresem ès bemàsolom Neked.

2012. máj. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!