Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyereket akarok vállalni, de...

Alizzzz kérdése:

Gyereket akarok vállalni, de a szüleimnek nem akarom elmondani!? 22L

Figyelt kérdés
Abba hagynám a fogamzásgátló szedését, és azt akarom megtudni, hogy a nőgyógyász kiderítheti-e, ha a szüleim érdeklődnek, hogy gyógyszer szedése alatt vagy abbahagyása közben estem e teherbe?
2012. máj. 11. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudja megmondani, de ha tudná se tehetné mivel szerintem erre is vonatkozik az orvosi titoktartás. De ha összejön a baba a dokinak nem árt jelezni, hogy már nem szedted a gyógyszert...
2012. máj. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A szüleidnek semmiféle információt nem adhat erről a beleegyezésed nélkül.
2012. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

A szüleidnek nem mondhatja el a nőgyógyász akkor sem, ha kideríti.


Viszont nem értelek.

Ha felnőtt nő vagy, saját keresettel, aki el tudja tartani magát és a születendő gyerekét is, akkor a szüleidnek semmi köze hozzá.

Ha a szüleid tartanak el, és nem akarják a nyakukba vállalni a te gyereked is, akkor viszont ku.rvára mindegy, hogy mikor estél teherbe.


A gyerekvállalásnál az APA véleménye a mérvadó, főleg ha tervezett, közös gyerek. Másképp nem érdemes belevágni.

2012. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1.A nőgyógyász se tudja kideríteni, hogy szedtél e tablettát, vagy sem.

2. Ha tudná se mondhatná meg a szüleidnek.

3. Ha ki tudná is deríteni, szüleid se akkor se kérdezhetik meg, illetve nem kaphatnának rá választ, hiszen már nagykorú vagy.

4. Ha annyi eszed van, hogy titokban akarsz teherbe esni, akkor talán el kellene gondolkodni rajta, hogy elé érett vagy e a gyerekvállaláshoz.

2012. máj. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen okos kérdéssel biztos,hogy nem való neked baba..

Ha titkolni akarod és úgy akarod beadni,hogy becsúszott,akkor meg végképp nem!!

Amúgy meg nem tudhatják meg...

2012. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Gyereket akarsz vállalni, de a szüleidnek nem akarod elmondani? Ezt szerintem vagyunk itt egy páran akik nem értjük... Kifejtenéd?


a doki nem mondhat semmit..


de 22 évesen miért titkolnád a szüleid előtt a terhességed? Náluk laksz még? ha igen? miért akarsz gyereket vállalni még az ő nyakukra???

Ha nem, miért titkolnád?

Gyerekhez felelősség teljes gondolkodás kell,biztos háttér, és megfelelő apa. a szülőket sehol nem említik...ezt kajak nem értem..

23 éves vagyok, nem sokkal idősebb nálad 24 hetes kismama, párommal 3 éve élünk együtt (ő 30), és fél év tervezés után jött a törpünk..anyum volt az első akinek mutattam a terhességi tesztem (mert nekem anyukám az aki minden női dologban elsődleges tanácsadóm)..nagy volt az öröm! aztán a páromnak is elmondtam..aztán jött a család többi tagja.. de ezt tényleg esküszöm nem értem!!!

valahol szerintem azért rájuk is tartozik..(csak a gyerekük vagy...) megérdemlik hogy átverd őket?

2012. máj. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
SZerintem gyermeket FELNŐTT ember vállaljon. Ha odáig még nem nőttél fel, hogy vállald a tetteid következményét a szüleid előtt, akkor nem vagy felnőtt. Nekem nem kellene olyan anya, aki nem tud kiállni értem, és a családunkért. Beszari tinilány ne legyen anya. Várj, amíg elég érett leszel azt mondani a szüleidnek, hogy gyermeket akarsz! Addig ne vágj bele. Ez nem egy tiltott tetkó. Egy másik ember élete! L28
2012. máj. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
10 év múlva gondolkozz el ezen a gyerekes témán,mert még ehhez a te agyad nagyon kevés.Egy 22 éves,az már felelőség teljes felnőtt nő és nem kérdez ilyen baromságokat,amit csak 15 éves tinilányok tudnak kérdezni.
2012. máj. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
én a 23 éves kismama vagyok, még annyit hozzá tennék, hogy mikor apumnak mikor 22 évesen elő álltam hogy most már babát szeretnénk a férjemmel, apum is ráncolta elég szépen a szemöldökét (már az esküvőnél is ezt tette) , annak ellenére hogy már jó ideje , külön laktam tőlük, saját házzal (2 gyerek szobával):), autókkal, megfelelő háttérrel, (párom fogorvos),és van egy közös vállalkozásunk is..de ennek ellenére azért mint mondtam apum nem örült annyira..mert hogy még nem vagyok-e túl fiatal, mi lesz a munkával és a mellette folyó sulimmal??és és ??és?? sok más kérdés ,ami természetes, a kérdések azért tesszük fel, mert érdekel az az ember,akinek feltesszük ..ezt teszik gondolom a te szüleid is, ha nem tennék, nem lennének jó szülők ..a kor a viselkedésen, a felelősség tudaton, az önállóságtól és az érett gondolkodástól függ!!! Én személy szerint sok 27-28 évesnél érettebbnek érzem magam, és ezt a szüleim is alá támasztják, de ahogy az előttem szóló mondta,bizony igaza van abban, hogy ez a kérdés nem egy tetkó!! a Felnőtt kor ott kezdődik, mikor az akaratodért kitudsz állni, ha kérdeznek, tudsz válaszolni és a legjobb választ tudod adni,amit mondasz az úgy is van úgy is lesz..ha érzik hogy igen a gyerekem felnőtt, igen érett gondolkodású, igen ő már a saját életét éli,igen és mindezekben már bizonyított, akkor biztos hogy támogatni fognak a döntéseidben, de addig amíg titkolózol,azt jelenti hogy nem érzed magad elég biztosnak, arra hogy kiállj a döntéseid mellett, és addig amíg nem vagy erre képes, jobb ha nem vágsz bele a babázásba, mert egy gyereknek egy önmagáért kiálló FELNŐTT anyára van szüksége!!
2012. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne kifejtenéd,mert ezt szerintem nem értjük.Miért kellenek ehhez a szüleid? Van párod,jövedelmed,stabil háttered,akkor miért érdekes,hogy megtudják-e? Ha meg nincsenek meg ezek,nem hagyhatod ki őket a döntésből.
2012. máj. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!