Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondja meg a szüleimnek,...

Hogy mondja meg a szüleimnek, hogy nem akarok élni?

Figyelt kérdés
Folyton tervezgetik a jövőmet, meg paráznak, hogy mi lesz velem ha ők már nem lesznek. Hogy mondjam meg, hogy ha nem lesznek én is öngyilkos leszek? Vagy mondjam-e el egyáltalán, vagy hagyjam hadd tervezgessenek? 20/F

2012. márc. 23. 21:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ne mondd nekik semmiképpen. Hiszen szereted őket, gondolj arra, hogy fájna nekik! Hadd tervezzenek, Te is ráérsz.
2012. márc. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a hátralévő éveidet pszichológussal való beszélgetések sorozatával szeretnéd-e tölteni, vagy van jobb programod.
2012. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Ne mondj nekik ilyet!

Ha te most 20 vagy, akkor ők kb. 45-50 évesek. Sok idő van még hátra szerencsére, nekik is neked is. Úgy érzem, úgy látom, hogy életed eddigi részében mindent elintéztek neked, mindennel elláttak, talán még többet is adtak neked, mint amit kellett volna ahhoz, hogy egy kicsit megtanulj önálló lenni. Talán ezért van, hogy még a jövődet is ők tervezik, és nem te.

Ami "hátravan" még az életükből, inkább fordítsák arra, hogy megtanítanad téged az önállóságra, a saját ügyeidnek, életednek, sorsodnak az intézésére ahelyett, hogy továbbra is ők intézzenek helyetted mindent. Minél több dolgot leszel képes elintézni önállóan, annál biztosabbak lehetnek abban, hogy egyedül is képes leszel megállni a lábadon. És abban az esetben már te is biztosabban fogsz élni, mozogni a világban, és akkorra már saját családdal, gyerekekkel, szüleidnek unokákkal leszel egy család feje, fenntartója.

Kezdj hozzá, most van itt az ideje az önállósodásodra, még nem maradtál le semmiről!

2012. márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
egy pszichiáternek nem ártana elmondani, ha nem akarsz beteg lenni
2012. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Önálló vagyok, és a tervek a sajátjaim voltak, csak ők "csiszolgatják" a részleteket. Igazából én sok mindent már nem szeretnék csinálni, az életem is inkább csak túlélés, mint élet.
2012. márc. 23. 21:42
 6/22 anonim ***** válasza:
Első szóló vagyok. Mintha Schopenhauert olvasnám. "Az élet nem arra való, hogy élvezzük, hanem hogy átessünk rajta és befejezzük." 20 évesen nekem is megfordult a fejemben, és örülök, hogy nem mondtam el anyámnak, aki remélem, még sokáig él. Te is tartozol a mamádnak annyival, hogy nem ártasz neki, se szóval se cselekedettel.
2012. márc. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

"Hogy mondja meg a szüleimnek, hogy nem akarok élni?"


Sehogy, mert ez az állítás hamis. Nem "nem akarsz élni", hanem máshogy akarsz élni. Olyan gyakorlatilag nincs, hogy valaki nem akar élni.


"Folyton tervezgetik a jövőmet, meg paráznak, hogy mi lesz velem ha ők már nem lesznek. Hogy mondjam meg, hogy ha nem lesznek én is öngyilkos leszek? "


Nem leszel az, verd ki a fejedből ezt. Úgy érzem, mellébeszélés a kérdésed. Van egy valós problémád (99%, hogy az, hogy nincs barátnőd), és ezt virágnyelven próbálod kifejezni mert szégyelled, akár magad előtt is, pedig erre semmi okod, a te korodban az embereknek ez szokott lenni a fő problémájuk.

2012. márc. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Van benne igazság, de mivel az hogy a "másképp éljek" nem lehetséges, ezért marad az első állítás, mi szerint nem akarok élni. Amúgy meg ha csak a barátnő dolog lenne a legnagyobb problémám... Mindegy, ez hosszú mese, és elkanyarodtunk a kérdéstől.
2012. márc. 23. 22:13
 9/22 anonim ***** válasza:

"mivel az hogy a "másképp éljek" nem lehetséges"


Ez, hogy NEM LEHETSÉGES másképp élned, akkor lenne igaz, ha gipszágyban élnél vagy vaksüket lennél. Minden más esetben lehet másképp élni, és azzal, hogy "nem lehet", egyáltalán nem keltesz senkiben sem együttérzést, mert ez kívülről nézve ócska pozőrségnek vagy gyerekes dacnak néz ki, hidd el.


"Amúgy meg ha csak a barátnő dolog lenne a legnagyobb problémám"


Na, csak bevallottad, hogy az a problémád, hogy nincs barátnőd. Lehet, hogy van más bajod is, de egy 20 éves fiúnak ez a legnagyobb. Akármennyire okosnak, tudatosnak, egyedinek stb. érzed magad, ez nem ad felmentést a biológia törvényei alól. Tehát használd arra a kifinomult intelligenciádat, hogy fogadd el ezt a tényt, és gondolkodj a megoldáson.

2012. márc. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"mert ez kívülről nézve ócska pozőrségnek vagy gyerekes dacnak néz ki, hidd el"

Pontosan, kívülről nézve. Én éltem át ezt a sok sz*rt, nem más, ne ítélkezz. Ez pedig nem sírás, vagy panaszkodás, csupán tény, hogy többet szenvedtem eddig, mint a legtöbb ember egy élet alatt. A változtatáshoz pedig már se erőm, se akaratom se humorom. Tényleg csak azt szeretném, ha vége lenne.

2012. márc. 23. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!