Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan valljam be a szüleimnek...

Hogyan valljam be a szüleimnek, hogy bulímiás vagyok? Meg akarok gyógyulni, de úgy érzem, nem megy egyedül.

Figyelt kérdés
Már fél éve bulímiás vagyok,és nem tudok "szabadulni" belőle... Szüleim nem tudják,de már elegem van,gusztustalan meg utálom is magam miatta... Arról nem is beszélve hogy féltem a torkom,a fogaim,mindenem... Nem tudok egyedül túljutni ezen,viszont nem tudom,mit reagálnának... Hogy mondjam el nekik? (bocsánat ha rossz kategóriába írtam)

2012. jan. 22. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Leültetni őket, és komolyan elbeszélgetni velük erről a dologról.

Ők a szüleid, jogosan várhatod el a segítségüket.

2012. jan. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem segítenek, akkor menj orvoshoz és kérj tőle segítséget!
2012. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%

Az már nagyon jó dolog, ha felismerted, hogy beteg vagy és meg AKARSZ gyógyulni.

Ez nagyon fontos lépés. Ültesd le a szüleidet és mondd el nekik. Lehet, hogy megdöbbennek, lehet, hogy közlik, hogy h*lye vagy, de biztosan támogatni fognak!!!! Mondd el, hogy rájöttél, hogy butaság és felesleges, mert sokat árthatsz magadnak, de egyedül képtelen vagy túljutni ezen és szeretnéd, ha segítenének.


Sok sikert a gyógyuláshoz!

2012. jan. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Hm. Mi az anorexiával szenvedünk, értsd: ők tömnének, én meg nem zabálok, mert

a) fizikailag fáj

b) kihányom, mert sok

De nem értik meg, állandóan a kaján csszelődnek - habár most már nem, hagyják a fenébe, egymás közt elbeszélgetnek róla, de am. nem. Ja, és utánaolvasni a dokgoknak (pl. emésztés anorexiásoknál, hirtelen felhizlalás következményei, stb. á, dehogy).

2012. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 fehér gandalf ***** válasza:

"Mi az anorexiával szenvedünk"


felesleges kérdés vagy nem olvastad el a kérdést. írta h unja a torok félelmet ergó tuti hánytatja magát.

2012. jan. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Fura, hogy ezt nem vették észre. Mindegy, előttem leírták a lényeget: ültesd le őket egy alkalmas pillanatban, és menjetek el orvoshoz.
2012. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Méghogy szabadulni... ne okádd ki szántszándékkal azt a kaját, amit a szüleid vesznek... ennyi erővel a wc-n is lehúzhatnák a pénzüket.
2012. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az anorexiás vagyok.


Tudom, olvastam a kérdést, ebben csak azt akarta érzékeltetni, hogy a családtagok mennyire "tudják" kezelni néha a betegséget. Csak ártanak, mint segítenének.


Ezért: ŐSZINTÉN mondj el mindent (mit érzel zabaroham előtt, alatt, után, miért teszed, figyeljenek, h ne zabálhass be, ilyenek), mellesleg nem ártana kézen fogva felkeresnetek egy pszichomókust, mert valszeg nem csak benned van a hiba.

2012. febr. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!