Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pozitiv teszt után meddig...

Pozitiv teszt után meddig szedjem a barátcserjét?

Figyelt kérdés
Ma vagyok a 28. napon, és lett egy halvány pozitiv tesztem. Ebben a ciklusban barátcserjét szedtem (ez segitett szerintem hosszú idő után). Most ha már majd egyértelműen pozi lesz egy pár nap mulva a tesztem, meddig szedjem a barátcserjét? Félek ha abbahagyom leesik a progeszteron szintem és baj lehet.Adjatok tanácsot légyszives!!
2009. jún. 27. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A barátcserjét úgy tudom, hogy abba kell hagyni terhesség esetén... Érdemes beszélned nőgyógyásszal, aki felírhat Utrogestant, ami természetes progeszteron készítmény. Én a 27. napon vagyok pozitív teszttel és szedem nagyon szorgalmasan.
2009. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
09:48 vagyok: milyen tüneteid vannak?
2009. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ezt találtam:

A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, hormonzavar és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A női nemi szerveket, mindenekelőtt a méhet erősíti, így az anyaságra való felkészülés, valamint szülés előtt és után alkalmazható haszonnal.



Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak.


Vetélés: A vetélés megelőzésére a terhes nő az első trimeszterben igyon palástfű teát, így megelőzhető az embrió kilökődése.


Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta 1-2 csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse.


Teaként: 1 teáskanál palástfüvet leforrázunk 2-3 dl vízzel, 1-2 percig állni hagyjuk, majd kortyonként fogyasztjuk. Napi 2-3 csésze ajánlott.


Fürdő: 0,5 liter vízben forraljunk fel 4 evőkanálnyi palástfű levelet, majd szűrjük le, és a főzetet adjuk a fürdővízhez. Fehérfolyás, menstruációs fájdalmak, változókori panaszok esetén ajánlható.


Jó tudni: naponta 2 csészénél több palástfű-teát ne fogyasszunk, mert károsíthatja a májat! Lázzal vagy vérzéssel kísért hasmenés esetén forduljunk orvoshoz.

2009. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Iszonyatosan sokat járok pisilni, amint pisilek, már rögtön ugy érzem hogy megint kell. Illetve émelyeg a gyomrom. Ennyi csak.
2009. jún. 27. 09:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nekem csak az esti pisilés sok, pontosabban hajnalig alig bírom ki, hogy ne menjek...

Én is a progeszteron szintem miatt aggódok, lehet hogy progeszteron szintet kellene nézetni, hogy legalább célzott legyen a gyógyszeres megtámogatás.


A melled nem feszül, mellbimbó érzékenység?

2009. jún. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem, a mellemen nem érzek semmit. Egyenlőre.....

Most megyünk a jövő héten nyaralni, nem tudok 1 hétig elmenni az orvoshoz, hogy irjon Utrogestant vagy Duphastont, szerinted addig szedjem a Barátcserjét? Mert félek, hogy ha abbahagyom leesik a progeszteron szint, és gond lehet....

2009. jún. 27. 10:04
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mindenképpen meg kellene oldani, hogy hozzájuss, mert az orvosom is felhívta a figyelmemet, hogy azonnal hívjam!

Budapesti vagy? Utrogestan hüvelykapszulával kitudnálak segíteni 1 hétre bőven. Bajod nem lesz tőle!!!

2009. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

09:48 és 10:07 vagyok!

Mivel egyértelmű pozitív a teszt, nem szedném a barátcserjét, mert nagyon bennem maradt, hogy le kell állni, amint terhesség gyanúja felmerül.

Utrogestan természetes progeszteront javallt az orvosom a pozitív teszt miatt. A ciklus 18. napjától Duphastont szedtem. Maradt is. De a tény miatt az Utro kellene. A hüvelyire azt mondják hatásosabb is!

2009. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A barátcserjét terhesség alatt nem lehet szedni!Szedjél inkább valamilyen terhesvitamint!

Jó egészséget!

2009. jún. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

szia ha nem tudsz orvoshoz menni, akkor irj az orvostudakozo. hu- negy nöokinak, nagyon gyorsan álaszolnak. nehogy bajod lgyen. grtaulálok amgy sok boldogságot:)

32

2009. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!