Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 21 évesen nem jön a baba?...

21 évesen nem jön a baba? Elvagyok szomorodva.

Figyelt kérdés
már nagyon szeretnénk a párommal (22) egy kisbabát.10 hónapja próbálkozunk.Mindenki azt mondja hogy fiatalok vagyunk még bármikor összejöhet,de valahogy engem ez jobban elszomorít :( Másoknak rögtön összejön,még a szomszéd 40 éves nőnek is véletlenűl,ez kiakaszt.Tegnap reggel arra ébredtem hogy rosszul vagyok,hánytam is.Ma reggel egésznapos hányingerel küszködöm és még étvágyam sincs.Pont most vagyok a ciklusom közeppén,a hasam fájdogál olyan mintha meg akarna jönni.A terhességet én kizárnám de a párom bízik abban hogy hátha a baba csinálja.Hiába magyarázom neki hogy még csak most lehet ovum,bizakodik továbbra is.
2012. máj. 21. 17:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia!

21 éves vagyok, és detto ez volt nálunk is!

Tavaly nyáron elhatároztunk, hogy akkor jöhet a baba, júliusban abbahagytam a gyógyszert, gondoltam rögtön sikerül, nem is gondoltam rá :) Sportos vagyok, kiskorom óta táncolok, nem dohányzom, nem iszom, egészségesen élek, nem gondoltam volna, hogy nem jön azonnal, ha én szeretném :)

De teltek a hónapok, és semmi, mindig megjött. Akkor kezdtem elgondolkozni, hogy vajon miért. Októberben kiderült, hogy a pajzsmirigyem beteg, ami kizárja a teherbeesést, mert a legtöbb esetben nincs peteérés. Ez úgy derült ki, hogy nagyon heves szívdobogások törtek rám éjszaka, meg nem bírtam a meleget, elmentem a háziorvosomhoz, aki vett teljes vérképet, és kiderült, hogy rossz a pajzsmirigy hormonom. Elküldött az endokrinológiára, októbertől januárig gyógyszert szedtem, mondtam a dokinak, hogy babát szeretnénk, felírt egy olyat gyógyszert, ami mellett lehet próbálkozni, mert a másik mellett tilos volt. Februárban elkezdtünk próbálkozni újra, alig bírtam kivárni a napokat az ovu után, nem jött meg, volt egy halvány pozitív tesztem, teljesen örömmámorban voltam, erre rá pár napra megjött. Annyira kétségbe estem, hogy itthon ültem egész nap, nem voltam kiváncsi senkire, maga alá kerített a depresszió, pedig egyáltalán nem vagyok hajlamos rá. Anyukám átjött hozzánk, hogy szedjem össze magam, így nem fog összejönni, ha ennyire rágörcsölök. Jó, beláttam, utánaolvasgattam kicsit. Vettem 1000 mg C vitamint, 200 mg E vitamint, ezt szedtük a párommal minden nap. Neki a spermiumokat javítja, nekünk a méhnyálkahártyát vastagítja, ami segít a beágyazódásnál. Vettem magamnak ovutesztet a vateráról pár forintért, meg cickafark teát a peteérésig, majd palástfű teát a peteérés utánra. Ezért kellett az ovuteszt, hogy tudjam pontosan. + még a ciklusom elejétől szedtem napi 1 db zafír barátcserje kapszulát. Ezeket szedtük, és bíztam benne. Ovukor együtt voltunk 2 naponta, attól még ugyanúgy élveztük az együttléteket, a páromnak eszébe sem jutott, hogy babára gyúrunk, csak nekem fordult meg néha a fejemben :))) Szóval utána vártam és várta, örökkévalóságnak tünt az a két hét. A várható mensim előtt 2 nappal el akartam menni egy kemény edzésre, jártam azelőtt is napi szinten, de akkor éreztem, hogy nem kéne. Vettem egy érzékeny tesztet, és délutáni pisiből nagyon halvány pozi lett. Alig látszott, de láttam! Nem mondtam a páromnak, vártam két napot, és a mensim napjának hajnalán megcsináltam a következő tesztet. Pár perc után kétcsíkos lett! Nem hittem a szememnek! Berohantam éjszaka a páromhoz, és elkezdtem egyre hangosabban mondani, remegett a hangom, majdnem sírtam: Terhes vagyok, szívem terhes vagyok....

Azóta 7+4 hetes vagyok, csütörtökön leszek 8 hetes. Nagyon aggódós kismami vagyok, állandóan csak azon járt az eszem, hogy minden rendben legyen. Legszívesebben magamra kötnék egy ultrahangot, és csak nézném, ahogyan fejlődik.

21 leszek még pont mire megszületik.

Csak azért írtam le, hogy lehet, hogy egyszerű oka van, hogy nem jön a baba, és csak pár hónapig kéne gyógyszerrel kezelni, utána rá is segíthetnél ilyen vitaminokkal, meg teákkal, amikkel én, ha úgy látod!

Ne add fel, és sikerülni fog!!!! Nagyon szurkolok!!!!!!

2012. máj. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!