Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vásároltam a Vaterán ovulációs...

Adriennjeni kérdése:

Vásároltam a Vaterán ovulációs tesztet (10db). Milyen időközönként csináljam meg?

Figyelt kérdés
2012. máj. 22. 15:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha tudod, kb. mikor van ovulációd, akkor előtte néhány nappal már kezdheted. De ha rákeresel neten, ott biztos többet tudnak ezzel kapcsolatban mondani. Kb. félidőben szokott ovu lenni (28 napos ciklus esetén a 14. napon), így már előtte pár nappal el lehet, kell kezdeni a tesztelést. Ha nem tudod, hogy ez nálad mikor szokott lenni, akkor talán érdemes a menzi első napjától visszaszámolni 14-16 napot (kb. ennyi kell, hogy legyen a luteális fázis), s valamikor ott lehet az ovu. Ez előtt a nap előtt pár nappal már kezdhetsz tesztelni.
2012. máj. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Tökéletesen egyetértek, annyival kiegészíteném a dolgot, hogy vagy csak délután tesztelj, vagy naponta délelőtt és délután is. Nekem az utóbbi jött be, de így ha korán kezded, nem biztos hogy elég lesz a 10 teszt.
2012. máj. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen fajta, de vannak olyan ovu tesztek is, ami kb olyan vastag mint egy MediLab hcg teszt. Egy kisollóval szépen szét lehet vágni, és máris van 20 teszted.

Bár mostanában már kezdenek erre rájönni a gyártók, és egyre kevesebb vastagabb tesztcsíkkal talkálkozom mint régebben!

Egyébként mindent úgy tegyél, ahogy itt a válaszadók leírták!!!

Nekem is ez segített hogy sikerüljön a kisfiam. Rémálmamban sem gondoltam volna hogy majd a 20-ik napon lesz ovum, hát lett, és két csík is ennek köszönhetően! :)

Sok sikert!!!!

2012. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jajj nagyon gratulálok! én eléggé kétségbe vagyok esve már mindent kipróbálok amit csak lehet. Hőgörbét vezetek, vitaminokat szedek, és várakozom! Most ezt is kipróbálom, hátha sikerem lesz. :/
2012. máj. 22. 16:24
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! :D
2012. máj. 22. 16:24
 6/24 anonim ***** válasza:
Mióta próbálkoztok?
2012. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ha hőgörbét vezetsz, akkor talán még egyszerűbb lehet a dolgod, mert: meg tudod a visszaszámolásos módszerrel állapítani,hogy hány napos a luteális fázisod. Így visszaszámolva a görbén láthatod mikor volt az ovu és előtte már kezdheted. Ha mindig ugyanazon a napon van pl. 15. nap, akkor már előtte elkezdheted, de ha változó, mert egyik hónapban a görbe szerint 15, másikban 17, haramdikban 19. napon volt az ovu, akkor érdemes talán elkezdeni a leghamarabbi ovu időpontja előtt pár nappal, hogy biztosra menj :) Ahogy írtuk.
2012. máj. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
másfél éve próbálkozunk. Fogamzásgátlót szedtem és összezavarta a szervezetem, de rendesen. az utóbbi két hónapban jött meg magától, előtte vagy sehogy vagy csak hormontablettával.
2012. máj. 22. 17:09
 9/24 A kérdező kommentje:
Mivel a hőgörbézést most kezdtem és a menstruációmat is várom, h beálljon, nem vagyok benne biztos, h az ovulációm nem lesz rendszertelen. Orvoshoz is mennem kellene, viszont nem vagyok biztos, h nem azt mondja, h várjak még. ezt mondja már másfél éve. Keresnem kellene egy másik orvost igaz? Javasolta az orvosi vizsgálatot nekem és a páromnak, de nem tudom, h esteleg hagyjak-e időt még magamnak, vagy forduljak-e orvoshoz.
2012. máj. 22. 17:14
 10/24 anonim ***** válasza:

Mi 6 évig próbálkoztunk mire kiderült egy véletlen vérvételből hogy rossz a TSH-m (pajzsmirigy, ami miatt nem is lehetett volna (nem maradt volna meg) a babó.

Az én szervezetem is a fogigátló abbahagyása után zavarodott meg. Mensim hol volt hol nem, 34-39 napos ciklusokkal.... Érdemes lenne megnézetni a pajzsmirigyed, csak egy vérvétel,de sok minden kiderülhet belőle....

2012. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!