Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kérlek nyugtassatok meg, ugye...

Kérlek nyugtassatok meg, ugye az alábbiak alapján nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Diane 35 fogamzásgátlót szedtem 6 hónapig, de rosszul lettem tőle, így Qlaira nevű fogamzásgátlót kezdtem szedni.

Egy hónapig szedtem az utóbbi gyógyszert, de az sem vált be, így teljesen abbahagytam a gyógyszereket. A Qlaira szedése alatt nem jött meg a menstruációm, és nem is bíztam ebben a gyógyszerben teljesen, tehát a szedése alatt a barátom egyszer sem ment el bennem.

Utána gumira váltottunk, körülbelül 1,5 hónapja, a gumi sosem sérült meg és szintén nem került sperma a hüvelyembe.

Viszont mensruációm a Qlaira gyógyszer óta nincs, tehát 2-3 hónapja!!!

Voltam orvosnál, elküldött ultrahangra. Ott a bal oldalamon talált egy Corpus Luteumnak nevezett akármit, ami elmondása szerint sárgatest.

A felvételen nagy kerek volt, eléggé megijesztett. Az orvos semmi konkrétat nem mondott, tehát még idegesebb vagyok.

4 hét múlva kell visszamennem kontrollra, de addig megesz a ideg!!!

Utána néztem, olvastam, hogy ha 10 nap után elsorvad, akkor nincs terhesség..

De ennyi az összes információm amit erről tudok.

Valaki le tudná nekem írni részletesen, egy kis felvilágosításra lenne szükségem ha már az orvos nem képes rá!

Köszönöm!

L/18


2012. máj. 25. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd,nem vagy terhes!

Nyugodj meg.

Én sem birok fogigátlót szedni.

Szerintem felkavarta a peteérésedet és idő kell amég helyreáll az egész hormonháztartásod.

35 éves 3 gyerekes nő

2012. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Biztos, hogy nem vagy terhes, nyugalom!

A sárgatest egyébként tüszőrepedés után kezd el termelődni minden nő petefészkében. Ha a petesejt nem termékenyül meg, akkor visszafejlődik, ha viszont létrejön a megtermékenyülés, akkor megmarad, és hormonokat termel a terhesség alatt.

Az, hogy neked a bal oldali petefészkedben talált a doki egy sárgatestet, csak azt bizonyítja, hogy volt tüszőrepedésed.

A menstruációd pedig biztosan a gyógyszer miatt maradt ki. Nincs miért aggódnod.

2012. máj. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm szépen a megnyugtató és tájékoztató hozzászólásotokat!


Kicsit nyugodtabb lettem, az orvos sajnos nem volt képes megfelelően elmagyarázni hogy mi történik bennem, így kétségek között hagyott.


Köszönöm szépen még egyszer!

2012. máj. 25. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!