Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék. Leírnátok,...

Babát szeretnék. Leírnátok, hogy működik pontosan a hőmérőzős módszer? Emelkedésnél, vagy csökkenésnél van e peteérés?

Figyelt kérdés
És az ovulációs teszt? Nektek melyik jött be? Mivel segíthetem elő a beágyazódást?

2012. máj. 28. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az ovulációs tesztről tudok Neked nyilatkozni:

A legjobb, ha délután 4-5 között csinálod meg és előtte 2 órát nem iszol és nem pisilsz.

A lényeg, hogy olyan tesztet válassz, ami 25-ös érzékenységű! Ha a bal oldali csík erősebb, akkor pozitív a teszt és az első negatív napon van a peteérés/tüszőrepedés.

A beágyazódást E vitaminnal, palástfű teával segítheted: ez utóbbit kizárólag peteérés után szabad elkezdeni inni.

Napi 2 csészével 2 dl/adag és max. egy kicsi mézzel.


A hőmérőzésnél én úgy tudom, hogy közvetlen peteérés előtt esik a hő és utána napokban megemelkedik (ha volt tüszőrepedés) Ha fent marad a hő a peteérés után minimum 14 nappal, akkor nagy az esély, hogy babás vagy :)

K.

2012. máj. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2012. máj. 28. 22:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Az ovulációs tesztről már írtak Neked, én most a másik kettőt írom le.

A hőmérőzés nem a legjobb módszer, bár jó kis foglalatosság ha tenni szeretnél a dologért. DE minden nap kb ugyanakkor kell mérni és tényleg bármitől megugorhat (nem aludtál eleget, alkoholt ittál, meleg van stb). Viszont pár hónap alatt kitapasztalod, hogy ovuláció előtt kb mennyi a hőd és utána mennyi. De a peteérést nehéz vele belőni.


Ami szerintem a legjobb, az az ösztrogén szintet mérő teszt. Egyrészt a legolcsóbb teszt, mert egyszer megveszed és akárhányszor használhatod (míg az ovulációs tesztet /az LH hormonszintet néz/ állandóan venni kell). A neve PG53, a nyállal kell mérni (előtte pár órán keresztül ne egyél vagy igyál semmit) és bármikor elvégezheted a tesztet. Általában semmi értelmeset nem fogsz látni, majd amikor az ösztrogén szinted elkezd emelkedni akkor kikristályosodik a nyálban és szálkás mintát fogsz látni. Majd kb 1-2 napig teljesen tiszta szálkás képet látsz, na akkor van peteérésed!


Tehát ez a három módszer, a hőmérőzés, ovulációs /LH szint/ és PG53 /ösztrogén szint/ a peteérés hormonális követése. Ezen kívül a nődokid tudja ultrahanggal még vizsgálni az ovulációd (mert simán lehet, hogy nincs is érett petéd, nem jó minőségű, nem elég vastag a fal stb), de az már egy következő lépcsőfok. Legelőször szerintem ezzel a három teszttel kezdj.

2012. máj. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy ha figyeled a nyákod... (folyás) akkor ha bőséges és tojásfehérjeként nyúlik, akkor hamarosan peteérés következik. Hihetetlen a természet: így segít a spermák előre jutásában :)


Nekem is van P53 tesztem, de nekem nem vált be. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy nem jó!!!

K.

2012. máj. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok

A PG53-al kapcsolatban csak annyit tanácsolnék, hogy tényleg türelmesen kell figyelgetni.

Nekem vagy 2-3 hónapomba beletelt, mire rájöttem mit kell figyelni.

Egyszer elkezdett szálkásodni, aztán másnap megint, aztán harmadnap semmi...de tapasztalatból beszélek, én általában túl sok nyálat raktam rá.

Aztán megcsináltam viszonylat friss nyállal (előtte 2-3 óráig nem ettem nem ittam) és azonnal szép képet mutatott. Tehát erre is figyelni kell.

Illetve a peteérés napján (mikor már napok óta nézegettem és össze-vissza láttam mindent), akkor hirtelen láttam egy olyan "hűha azt a mindenit" tiszta képet, és akkor az ovulációs tesztem is pozitívat mutatott.


De ezt tényleg ki kell tapasztalni....

2012. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elhiszem,hogy Neked bevált, örülök neki!

Nekem 1 éve van meg :(

2012. máj. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!