Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az abortusz hányadik héttől...

Az abortusz hányadik héttől hányadik hétig engedélyezett?

Figyelt kérdés
Sajnos az anyagiak miatt nem tudjuk bevállalni a babát, most 4 hetes körül vagyok.
2012. jún. 7. 11:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, először kell egy papír a nőgyógyásztól, hogy élő terhességről van szó.

Majd el kell menni családsegítőkhöz, ott elbeszélgetés, majd adnak gondolkodási időt. Meg a csekket is ott adják, azt hiszem. Be kell fizetni, úgy kell visszamenni hozzájuk és mondják a teendőket.

Úgy gondolom azt megvárják, hogy fejlődik-e rendesen a baba, vagy lesz-e szívhang.

A 12. hétig csinálják meg az abortuszt.

2012. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Elmész orvoshoz, aki megállapítja, hogy terhes vagy, és kiadja a szükséges papírokat. Onnantól kezdve, hogy megállapítható a terhesség, el lehet vetetni a 12. hétig bezárólag.
2012. jún. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jún. 7. 12:04
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
Tudom nem lehet beleszólni a másik életébe,de én is az anyagiak miatt nem mertem bevállalni a picit és annyit mondhatok,hogy életem leges legrosszabb döntése volt!!!!!Az első abortuszom volt,de ha szeretitek egymást a pároddal és család centrikus vagy akkor neked is szörnyű lesz!Én a mai napig nem tudtam feldolgozni.....Bocsánat,hogy leírtam a személyes tapasztalatomat...Amúgy jól írták az előttem válaszolók!
2012. jún. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Bármilyen okból (pl. anyagiakra hivatkozva) 12. hétig.

18. hétig akkor, ha 18 év alatti vagy, vagy orvosi hiba miatt nem fedezték fel időben a terhességet.

24. hétig akkor, ha beteg a baba.

És bármeddig, ha az életedet veszélyezteti.


A családvédelmi szolgálatnál pedig alaposan beszéljétek át a fogamzásgátlás témakörét, hogy máskor ne essen meg ilyen.

2012. jún. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Kedves 5. Én a 4. vagyok!Nem biztos,hogy nem védekeztek én óvszer használatával estem teherbe!!!És a család védelmis meg sem lepődött,sőt közölte velem,hogy sokan nem tudják de az óvszer csak 70 százalékban véd....:(
2012. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Az abortuszt anyagi okok miatt a 12. hétig engedélyezik.


Csak kiegészítés: Az óvszer (ha __rendesen__ használják) 96%-os védelmet nyújt (A pearl indexe 3-4).

2012. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
32%

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy vki hogy esik teherbe óvszer mellett. Az egy gumidara, amin nem tud keresztüljutni a spermium.

Akkor lehetsz terhes mellette, ha kiszakad, elfelejted használni, vagy nem időben húzod fel.

Sok éve használok óvszert, de sem terhes nem lettem, se esemény utánit nem kellett bevennem soha.

Komolyan mondom, egyszerűen elképzelni sem tudom, hogy más mégis hogy a fenébe esik mellette teherbe.

Ráadásul ilyet még csak ezen az oldalon hallottam.

2012. jún. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne is történjen meg veled ilyen!!!
2012. jún. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Inkább anyagi segítséget keress. Különben egész életedben bánni fogod.
2012. jún. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!