Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti elvetetnétek a gyermeketeke...

Ti elvetetnétek a gyermeketeket, ha az orvos azt mondaná, hogy beteg lesz a baba? Azt mondják, hogy a 24. hétig, de hát ez egy kicsit durva, nem? Mármint egy 24 hetes baba már nagyon kis fejlett.

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 23:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

Olyannyira fejlett,hogy ha élvemarad akkor élveszülésnek számít,bár ha nem kap intenzívterápiás ellátást akkor semmi esélye nincsen,ha kap,akkor is kevés.


Nagyon nehéz kérdést tettél fel...egyik út sem könnyű,"megszabadulni" a beteg babától , egy életen át hordozni a traumát...vagy pedig felvállalni egy hatalmas nagy keresztet ami próbára tesz lelklileg,próbára teszi a házasságodat.

Ezt csakis mindenki saját maga tudja eldönteni.

2012. márc. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
56%

Hát szerintem egy 5-6 hetes babát is éppen olyan durva elvetetni. Mindkettőnek vannak testrészei, szíve, lelke.


Mint abban a viccben, amikor bemegy a nődokihoz az anya a kis gyerekével, hogy abortuszt szeretne, mert túl kicsi lesz a korkülönbség és nem fogja tudni mindkettőt ellátni. A doki meg felajánlja, hogy megöli a már megszületettet, mert akkor több idő marad pihenni a másik gyerekre...

2012. márc. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
74%

ez nagyon nehéz kérdés. de attól is függ, mi a baja. illetve biztosan konzultálnék több dokival is, mert sajnos ismerek olyat, h a nő megszülte ennek ellenére, h betegnek mondták, és semmi baja a gyereknek.

meg azon is múlik, hány hetes. egy 8-10 heteset elvetetnék, ha biztosan rendellenes lenne és ezt több orvos is megerősíti.mondjuk nincs lába.

de arra nem válaszolok, h mi lenne egy 24 hetesnél akár. az igen, nagyon is fejlett. nem szeretnék belegondolni, és nem is tudok. erre a részére nem adhatok értelmes választ.

25/L

2012. márc. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Shai-Hulud ***** válasza:
92%

Attól függ, mi a baja.

Egy középsúlyos értelmi fogyatékos gyerek még felnőtt korában is állandó felügyeletre, gondoskodásra szorul, önálló életvitelre alkalmatlan, többségük úgy 16-18 éves koráig valamennyire tanítható, majd látod, ahogy leépül...


Igen, például egy ilyen babát szerintem jobb elvetetni.

2012. márc. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Nekem azt mondta a terhesség alatt a dokim, hogy nagy eséllyel beteg a baba.

Nem vetettem el, mert meggyőződésem, hogy egy életről van szó, akkor is ha kicsi még, és ha beteg is... A férjem eleinte nem értett egyet, de leültünk megbeszélni a dolgot, és végül teljes egyetértésben döntöttünk úgy, hogy akár beteg, akár egészséges, akkor is a mi gyermekünk; az a feladatunk, hogy gondoskodjunk róla.

Egészségesen született. Ma már majdnem 14 hónapos, és már a kontroll vizsgálatok alatt kiderült, hogy nincs is semmi gond - persze mire ez kiderült már kb 30-32 hetes voltam.

Szóval egy ideig nagyon izgultunk, és próbáltunk pozitívan hozzáállni, de közben arra is felkészülni lelkileg, hogy lehet, hogy beteg gyermeket kell majd nevelnünk.

Tudom, hogy a történetemre van ellenpélda is, hogy azt mondják nincs baj, és mégis beteg a baba. :(

Nem könnyű helyzet és komolyan nem kívánom senkinek, hogy ilyen helyzetben legyen. Brutális volt átélni.

2012. márc. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
67%
Az első válaszolóval teljes mértékben egyetértek! Nagyon jól megfogalmazta a lényeget!
2012. márc. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
96%

Hú ez tényleg kemény kérdés!!!


Van már egy egészséges babám, minden olyan volt, mint a nagykönyvben és mégis végigbőgtem a hazáig vezető utat minden vizsgálat után, főleg az afp-nél, nagyon féltem az eredményétől.


Visszatérve a kérdésedre, tudom, hogy szörnyű ezt leírni, olvasni, megválaszolni, de Én azt kell mondjam, hogy nem tartanám meg. Talán azért rettegtem minden eredménytől, mert sok kicsit/nagyot láttam, hogy mennyire küzdenek minden áldott nap a feladatokkal(bevásárlás, séta, evés, ivás...), ezt Én nem bírnám. Lehet, hogy gyenge vagyok, de nem tudnám elviselni azt, hogy napi szinten csúfolnák, bántanák a gyerekemet.

Abortuszom még nem volt, remélem nem is lesz soha!!! Bár most azt mondanám , hogy egy abortuszt nem tudnék végig csinálni, megölni egy pici emberkét aki x hete benned van, rugdos, hallottam a kis szívét...ááááááááááá kemény ez, de ha beteg lenne muszáj lenne bátornak és erősnek lennem.


Ehhez még le kell írnom, hogy minden tiszteletem azoké akik vállalják a beteg gyermekeiket és a velük járó 100x nehezebb feladatokat!!!

2012. márc. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Most ha egy kicsit visszatérünk az anyatermészethez és a természetes kiválasztódáshoz.....akkor tudjuk,hogy a kevésbé életképes utód nem marad meg.Nagyon sok esetben a kotló agyoncsapja a sánta csibét,az emlősök megeszik,vagy nem törődnek vele.Ha nem az anya akkor a társai tépik darabokra.

Ettől sokszor megdöbbentem még sírtam is.Állattartással foglalkoztam.

De az ember az más! Ettől ember!Bár könnyen lehet h az anyaállat is szenved attól amit tesz,de ez ösztönös nála,mert másképp nem tudna foglalkozni az egészséges utódokkal.és az élet,a fejlődés az egészségesekben van.

Ép testben ép lélek! Ebből következtethetünk arra h ha nem ép az utód akkor lelkileg,szellemileg se lesz az.Bár van kivétel.

Isten őrizzen attól h ilyenben kelljen döntsek!

Most igy kivülállóként azt mondom nem tartanám meg.

2012. márc. 8. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy tanulságos az a vicc amit valakik lepontoztak.

Utolsó voltam.

2012. márc. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
97%

Nem tartottam volna meg. Ált. ilyenkor a család elszegényedik, gyógykezelés milliókba kerül, anya nem tud dolgozni, apa lelép, ha van másik gyerek, még nehezebb dönteni. Szerintem ilyenkor inkább a család széthullása a gyakori.

Szerintem az eleve életképtelen gyereket, akit csak a fejlett orvostudomány, a gépek tartanak életben, nem akarnám megszülni. Kicsi rá az esély, hogy normális életet élhet felnőttként. Igen, valóban fejlett a 24 hós gyerek, de lélegezni sem tud magától, hiába van meg mindene.

2012. márc. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!