Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inzulin rezisztenciában...

Inzulin rezisztenciában jártasak? Értékek lent

Figyelt kérdés

Egy éve derült ki az inzulin rezisztenciám, leírnám az akkori és a mostani értékeimet. Zárójelben vannak az egy évvel ezelőtti értékek.

glükóz 0': (4,2) 5,5

glükóz 60': (6,6) 9,04

glükóz 120': (6,4) 5,15

inzulin 0': (22,2) 18,04

inzulin 60': (130) 201

inzulin 120': (155,4) 33,4


Orvoshoz csak két hét múlva megyek, addig is jó lenne, ha segítenétek. A mostani 60 perces magas értékektől eltekintve szerintem javulás látszik. Ja, és januárban sikerült spontán teherbe is esni, ami eddig soha nem történt meg velem, csak sajnos méhen kívüli lett. Lehet, hogy csak javul ez a fránya betegség? Szerintetek?


2012. jún. 11. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Javul, javul, de a 120as cukor még mindig leesik, a 60as inzulin meg baromi magas. Nem tudom, milyen volt eddig, ha javul, az jó. :)


Nekem egyébként 156 volt a 60as inzulin, mikor megfogant a lányom. :)

2012. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most egy kicsit elkeseredtem mert nekem 35 lett a 120 perces és még 1x sem jött össze a baba.
2012. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, látom már az egy éves értékeket.


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez nem javul... A 60 perces cukor nagyon magas a termelődő inzulinhoz viszonyítva, az éhgyomri inzulin sem okés még, és a 60 perces inzulin nagyon elszállt. A 120as javult egyedül, de a 0 perces cukrod aláesik a 120-as, ami egy éve még nem volt így.


El kellene gondolkozni a met emelésén, esetleg másfajta metformin készítmény szedésén.

2012. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami a zárójelben volt, az a régi értéked?

Ref értékek nincsenek a papíron??

2012. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

IR-nél nincs reférték, ill. nem aszerint értékelünk. A 0 perces nagyjából 4-7 között nevezhető jónak, a 60 perces ennek max ötszöröse, a 120 perces pedig meg kell, hogy közelítse az éhgyomrit.


A 120 perces cukor pedig csak terhességben eshet normális körülmények között a 0 perces alá.

2012. jún. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!