Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabadság-ügyben jártasak,...

Szabadság-ügyben jártasak, tudnátok segíteni? Januárban térnék vissza dolgozni, közalkalmazott vagyok.

Figyelt kérdés

2009 nyara óta voltam táppénzen (veszélyes munkakör), 2010 januárban született az első babám (2009-re eső szabikat kivettem), majd tavaly nyáron a 2. Azt kérdezném, hogy most akkor 2010-11-12-re jár a szabi, vagy csak a tgyás alatt? Vagy hogy van ez most? Jövő nyárig járna a gyed, de már januártól dolgoznék, illetve a szabik alatt szoktatnám be a gyerekeket oviba-bölcsibe... Hány napom lehet erre? (most lesz a beiratás mindenhova, emiatt kérdezem)

(bocs, hogy hosszú lett)V



2012. márc. 23. 13:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, felhívtam a munkahelyemet, ahol azt mondták, a gyed 1.évére jár szabi, de amit kiszámolt a számítógép, az nem egyezett ezzel, s ők a gyed 1. napjának a szülés napját tekintik, tehát káosz az egész...
2012. márc. 23. 14:17
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát igazából én se tudom, leírom nekem hogy volt, bár csak egy gyerekem van, de akkor is káosz.

2009 szept-től táppénzen voltam, arról az évről 4 napom megmaradt, most májusban tölti a fiam a 2-t, és 40 nap szabit töltök le, vagyis töltöttem. Én is előbb visszamentem, de akárhogy nézem, számolom, ez a két évre eső összes szabim(még csak a 20 alapom van). Nekem a gép által kiszámoltat adták ki, nem problémáztak rajta, hogy eredetileg csak az első évre jár. Annyit számolt és kész.:)

Bocsi, hogy nem tudtam korrekt választ adni.

2012. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem baj, aranyos vagy, hogy írtál, ez is hasznos...
2012. márc. 23. 15:39
 4/7 anonim ***** válasza:

Köztisztviselő vok, nekem így számoltak:

tgyás: fél éves szabi

gyed: első évére teljes szabi

A gyerekeim 2007 és 2010 ben születtek, 2007-ben nem maradt szabim, és 2011 mivel én októbertől lettem megint aktív, erre az időre is számoltak szabadságot. Így lett 106 napom. 12 ledolgozott évem van.

2012. márc. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2009,januári a kisfiam.A szabim a tgyás félévére,és a gyed első évére járt+ a gyerek utáni 3 évre jutó 6 nap szabadság.Nekem a szabim évente 26 nap..így összesen 39 nap+6 napot számoltak ki.
2012. márc. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, ez már valami. De 2011. augusztustól új törvény van, mely szerint csak a GYED első fél évére jár a szabi..., ez a munkahelyem agyi kapacitását sajnos különösen megtornáztatja...Köszönöm Nektek!!!
2012. márc. 26. 22:08
 7/7 anonim ***** válasza:
...én úgy tudom,hogy annak jár csak a Gyed első félévére szabi..aki 2011.augusztus-tól mentek el Gyedre..akik előtte is már Gyeden voltak..azoknak jár a Gyed első évére a szabi...
2012. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!