Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehet-e gond abból, hogy...

Lehet-e gond abból, hogy kicsit kövér vagyok? Most 80 kg vagyok 165cm-rel, és 4 hónap múlva szeretnék már teherbe esni. Meg kell próbálnom fogyni, vagy így sem lesz gond?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy gond lehet a túlsúly.
2009. júl. 3. 23:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Túlsúlyosan nehezebb teherbe esni és megfelelő alkattal a babának is jobb lesz. Kevesebb az esélye a járulékos dolgoknak pl terhesség alatti diabétesz stb. S a babát is kevésbé veszélyezteted.

Szerintem dobj le egy tízest és nem lesz gond és a terhesség is könnyebben fog jönni

2009. júl. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Sokkal jobb ha fogyni fogsz.

Gondolj csak bele, ha terhes leszel meg fognak jonni a kg-k, gondolom hizasra hajlamos vagy, tehat nagyon fognak jonni a kg-k, konnyen leszel majd 100 kg!

Kezdjel el fogyozni, konnyebben teherbe is fogsz esni. Lehet hogy jovo heten teherbe esel majd, de a 9 honap alatt a doki es a vedono is a kg-kal fog "szenvedni", hidd el nem lesz jo erzes! Es a terhesseg alatti cukorbetegsegrol ne is beszeljunk.

Semmi jo nincs a tulsulyban, legyen akaraterod, mozogj sokat, es fogyjal le. Hidd el megeri!!!

2009. júl. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
én vékony vagyok mégsem sikerült magától a baba!nem ettől függ ,de ettől is függhet!
2009. júl. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Rajtam is volt 15 kiló súlyfelesleg,de lefogytam és azóta van peteérésem is. Előtte meg csak gyógyszerrel tudták meghozni a mensimet.A dokim mondta,hogy sokat segítene ha fogynék. A baba utáni vágy ösztönzött engem arra, hogy sikerüljön. Én csak ajánlani tudom. Sokkal jobban érzem magam azóta, lelkileg és fizikailag is. Remélem a gólya is meglátogat nemsokára!
2009. júl. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Rajtam 10 kg felesleg volt, különösebben nem tűntem kövérnek, de mindegy, ott volt a 10 kg. Én is éreztem, mások is látták. 170 cm vagyok és akkoriban 70 kg voltam. Ugye, hogy nem tűnik túlsúlynak??

Mindenesetre a doki már erre is azt mondta, hogy próbáljak meg leadni párat, étkezzek egészségesebben, mozogjak többet. Nekiálltam, bár én sem értettem, hogy miért van ennek ekkora szerepe...rá fél évre -11 kg után teherbe is estem. Persze nem volt amúgy sem ilyen egyszerű, mert kaptam Clostilbegytet, ittam gyógyteákat, folsavat, E-vitamint szedtem, folyamatosan orvoshoz jártam.

Azóta megszületett a kislányunk.

Próbálj megszabadulni pár kilótól! Jobb lesz a közérzeted és a terhesség alatt sem mindegy. Én sajnos terhesen visszaszedtem 20kg-t, most megint ezzel küszködök. :S :)

2009. júl. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
ugyanilyen adatokkal rendelkeztem, nem volt peteeresen, a böröm rettenetes volt es nem ereztem jol magam. Kb fel ev alatt dobtam le 17 kg-ot, csak annyit csinaltam, hogy többet mozogtam es odafigyeltem mit ettem, nem koplaltam csak szenhidratok helyett zöldseg, cukor helyett edesitö meg ilyen aprosagok. Teljesen termeszetes uton estem teherbe 64 kg-mal, most vagyok 14 hetes es eddig egy plusz kilocska van, de most tenyleg mindent eszek ami jolesik. Szerintem dobd le a kilokat, ugyis itt a bikiniszezon, arrol nem is beszelve, hogy te is megkönnyebbülsz majd, meg hat baba szempontjabol sem utolso. Sok sikert kivanok.
2009. júl. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Szia én 98 kg-val lettem terhes,11 hónap kellett hozzá.
2009. júl. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Ha ennyire aggaszt a kérdés beszélj a dokiddal,hogy Ő lát e valami okot erre?(fogyás)De ha SZTK-ba jársz ott is elmondják,hogy mi a teendő.Én "rosszabb" helyzetben vagyok mint Te a súlyt illetően.153 cm magas vagyok és 80kg-val estem teherbe,3hónap próbálkozás után.Most 34 hetes vagyok és eddig 8kg jött rám,a cukrommal nincs baj,vérnyomás is rendben.Igaz 1 hete elkezdett dagadni a lábfejem, de ez már ilyenkor illő :-)Sem a védőnő sem az orvosom nem tesz megjegyzést a súlyomra.A vizsgálatok alapján a babám is jól van.A döntés rajtad áll,hogy fogsz vagy sem.Én nem fogyóztam teherbeesés előtt.

Sok sikert!Mielőbbi babásodást kívánok :-)

2009. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Szia 09:10-es vagyok írtam hogy 98 kg-mal kezdtem a terhességet,125 kg voltam mikor szültem és 6 hét múlva 96 kg voltam és nem fogyókúráztam. Különben most 95 kg vagyok és mi is most szeretnénk 2. babát ősszehozni.Szerintem ne hallgass senkire,csak a szívedre.
2009. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%
Mindenki le lett pontozva, holott a kérdésre válaszolt és esetleg beszámolt a saját tapasztalatairól. Vicces....
2009. júl. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!