Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma diagnosztizáltak nálam...

Ma diagnosztizáltak nálam PCOS-t. Már voltam terhes, de meghalt (a doki szerint csak becsúszott terhesség), mert különben szinte lehetetlen. Iszonyúan el vagyok keseredve. Lehet kisbabám? Mennyi idő? Injekciók? Műtét?

Figyelt kérdés
2009. júl. 30. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy becsúszott? Terhesség az terhesség. Ne add fel, itt olvastam bíztató dolgokat.
2009. júl. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet! Csak előbb rendbe kell tenni a ciklusodat. Egyáltalán voltál endokrin kivizsgáláson? Hormonok, cukorterhelés, inzulin mérés, pajzsmirigy? A policisztás petefészek önmagában még nem PCOS, a peteérés-tüszőrepedés hiánya miatt lesz ilyen a petefészek. Ki kell vizsgálni a dolgot és kezelni kell. Gyógyszeresen lehet előidézni peteérést és tüszőrepedést is, szóval lehet kisbabád! Nem olyan könnyen talán, mint másnak, de lehet! Ne keseredj el! :)
2009. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen igaza van a második válaszolónak. Kivizsgálás előtt nem tudni, mennyire nem jó a helyzet. Lehet, hogy csak gyenge fokú a pcos-d, ha egyáltalán arról van szó. Ne ess kétségbe! Van olyan pco-s, aki spontán teherbe tud esni. Attól függ, hogy a hormonjaid mennyire vacakok. Én 2007 februárjában hagytam abba a fogamzásgátlót, mert babát szerettünk volna. Augusztusban derült ki a pcos, mert addig nem jött meg és akkor kivizsgáltak. Kaptam Duphastont, hogy megjöjjön, majd Clostit és Fostimon tüszőrepesztőt és sikerült elsőre teherbe esnem. Sajnos a baba nem maradt meg; a 7. héten elvetéltem. Decemberben volt laparoszkópiám, majd 2008. márciusában ismételt stimulálással sikerült; két csíkos lett a tesztem. Ez a baba hála az égnek megmaradt, így ma már örülhetek a 7 hónapos kislányomnak.

Van akinek nem is kell stimuláció. Sokaknak segít a metformin is rendezni a ciklust és peteérést produkálni.

Ne szomorkodj. Ma már abszolút kezelhető betegség. Minden rendben lesz és neked is lesz babád!

Sok sikert és kitartást!

2009. júl. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam az összes PCOS kérdést. Nincs pajzsmirigybajom!!!Még a cukrom is rendben!!!Sőőőőt a méhem sem cisztás, mégis PCO, mert az LH-m túl magas és nincs peteérésem:(((
2009. júl. 30. 16:33
 5/6 A kérdező kommentje:
Kivizsgált endokrinológus (eddig a prolaktinomra bromot szedtem, kiderült ezt is a PCO okozza). A többi doki azt mondta, minden ok: nőgyógyász, immunológus, kardiológus. Az elhalt terhesség után mindent átnézettem...ez az éredmény sajnos csak most lett kész, pedig a többi doki azt mondta, minden ok, lehet próbálkozni.... Hétfőn megyek nőgyógyászhoz. Az endokrinológus nem írt fel gyógyszert, csak ötleteket a nőgyógyásznak: metformin 500-t, ovárium stimuláció
2009. júl. 30. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

16:30-as vagyok. Ha sikerült a pcos ellenére is spontán teherbe esned, akkor nem lehet nagyon komoly a helyzet. A metformin nekem nem jött be, de pl. a barátnőmnek 2 hónapon belül beállította a ciklusát és lett peteérése is. A stimuláció segített nekem, ahogy írtam is. Hidd el, nálad sem lesz probléma, fogsz Te még babázni! Kitartás!

2009. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!