Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Már egy éve nem jön össze...

Már egy éve nem jön össze nekünk az első babánk. Ilyenkor hogyan lesznek a vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Voltam nőgyógyásznál 7hónap után,rákszűrést kért,s ránézésre azt mondta,hogy minden rendben van velem,de csak 1 év után fog vizsgálni,addig nem.Azt mondta,először a férjemnek írnak majd beutalót...és azután mi lesz?Nálatok hogy ment?

Köszönöm a válaszokat!


2012. jún. 15. 11:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja!És 21 éves múltam,a párom 24. Nem vagyunk beteges tipusok,vitaminokat szedek,s rendszeresen tornázok.(ha ez számít valamit)
2012. jún. 15. 11:02
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az első lépés egy hormon vérvétel. Nekem arra 2 hetet kellett várni. Peteérés figyelés, ami azt jelenti, hogy a doki berendel UH-ra a 14. ciklusnapodon és megnézi van-e domináns tüsződ. Ha jó dokit választottál (nem úgy mint én) akkor csináltat 3. 21. napi vérvételt. Ha valami gubanc van akkor jönnek a kezelések, a gyógyszerek. Ha nincs akkor azt fogják mondani, hogy gyakoroljatok még.
2012. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok! Ha a doki nem küld el vizsgálatokra azzal az indokkal, hogy fiatal vagy még, akkor keress másik orvost. Én sajnos így jártam! 20 évesen döntöttük el, hogy jöhet a picur, de most 26 leszek és még mindig nincs, mert hallgattam ez előző dokikra. Már a 4. dokinál tartok és csak ő kezdett el rendesen kivizsgálni, és sajnos rengeteg eltérést talált, holott az előző dokik szerint minden rendben.
2012. jún. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt nálam is!A doki mondta hogy próbálkozzunk még,igaz akkor még csak még csak fél éve próbálkoztunk.Elmentünk egy másikhoz,és azt hazudtam 2 éve nem jön össze.akkor kezdett el kivizsgálni.első hónapban megvoltak az eredmények,1 hónapig gyógyszert szedtem mert egy hormonommal nem volt minden rendben(ami a tüsző repedésért felelős)és utána egyből terhes is lettem

37hkm.

2012. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jajj de jó kis hasznos válaszok! köszönöm szépen!!:)
2012. jún. 16. 11:49
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi azonnal dokinál kezdtünk, mert nem akartam évekig várni. Jó dokit fogtam ki (külföld, magánnőgyógyász) és folyamatosan csináltatta a vizsgálatokat (hormonvizsgálat, átjárhatósági, spermiológia, peteérést uh-os vizsgálata). És még így is, hogy komolyabb problémát nem talált (csak vitaminokat kaptunk), a 6. hónapban jött össze a pozitív teszt az első peteérést+beágyazódást segítő gyógyszeres hónapban. Sajnos utána nem sokkal elment a baba.

Tehát szerintem ha már eldöntöttétek, hogy bele akarjátok vetni magatokat, ne hagyd magad lerázni egyes orvosokkal, hogy gyertek vissza majd egy év múlva. Időt spórolhatsz vele és inkább pár legyen pár felesleges vizsgálattal több, mint akár csak egyel is kevesebb, ami valami problémát fedez fel.

Hajmeresztő, mennyire nem vesznek komolyan babásodni akaró párokat néhol...

Sok sikert!

2012. jún. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nőgyógyászhoz, hanem egy jó endokrinológushoz mennék. Ő megnézi neked a vérből a hormonokat, pajzsmirigyre, cukor-inzulin, és hormonok, peteérés van-e. Nekem is a nődoki azt mondta minden rendben, és kiderült nincs peteérésem, cisztáim vannak, Pco és II-es típusú diabétesz!
2012. jún. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi is fél évet vártunk, de én már akkor is több mint 6 éve kezelt pajzsmirigybeteg voltam. A dokinak azt mondtam már 1 éve, hogy nem jön össze, akkor vett komolyabban. Engem is berendelt UH-ra, majd gyógyszeres stimulációm volt. Az első hónapban sikerült a baba, de a 12. héten elment. Utána műszeres befejezés, 6 hó pihenő, majd újra spontán próbák, homeopátiás gyógyszerekkel. Pajzsmirigy teljesen beállt, göbök amik több éve a nyakamban voltak, eltűntek, de sajnos továbbra sem jött össze. Újra gyógyszeres stimuláció 2-szer. Semmi. Hsg-s vizsgálat elzáródott az egyik petevezető, a másik oldalon polip. Szóval teljesen esélytelenek voltunk. Eddig 4 év ment el. Újabb hónapok mire a megyei kórházban időpontot kaptam a műtétre. 3 hó pihenés, bejelentkezés a KAÁLI-ba. Ott teljes kivizsgálás, 1 inszemináció, ami sikertelen, majd 1 hó szünet, mert nem tudtam menni a munka miatt, majd úgy volt, hogy jan.-ban megint inszemináció. Nov. 30-al felmondtam a munkahelyemen.Majd mielőtt mentünk volna, nem akart megjönni a mensesem,de nem gondoltam babára. Néhány nap után csináltunk csak tesztet, és pozitív lett.

Szóval fogalmam nincs mi segített, de szerintem ne pazarold az időt, hazudj, ha kell és mindennek nézz utána, mert én is 30 leszek mire megszületik az első babánk.4 nőgyógyászt és 2 endokrinológust fogyasztottam el.Itt a gyakorin mindenki segít, én is már évek óta sok-sok segítséget kaptam, de sajnos nekem is éveim mentek el.Sok sikert!26hkm

2012. jún. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, jó volt olvasni a történeted. Reményt adsz nekünk, várakozóknak!

Sok boldogságot kívánok a picihez!

2012. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válts orvost.


Mi 6 évet vártunk a babára, és egy teljesen véletlen vérvételből derült ki hogy a pajzsmirigyemmel gond van.


PEDIG a nőgyógyász látta az eredményt, és szerinte jó volt. Clostit írt fel, és 9 hónapig szettem, teljesen fölöslegesen, mert ha rossz a pm-ed, kisebb az esély a babára, és nagyobb az esély egy esetleges vetélésre.A fölösleges clostyzásnak PCO lett az ereménye. :( Hiába érlelgette a petesejtjeimet a doki, a pm miatt nem is sikerülhetett volna.


Végül endokrinológusnál kötöttem ki, tájékoztatott, hogy a TSH-nak 2 alatt kell lenni ha babát szeretnék. Kaptam gyógyszert, három hónap múlva babás lettem.

Szerintem beszéld meg a háziorvosoddal, hogy endokrin magánrendelésre mész, és friss TSH eredményt kérnek tőled. Biztos elküld a TSH vérvételre. Ha a TSH 2 alatt van, akkor jöhet a többi vizsgálódás, és apavizsgálat, de szerintem kár mindenen végigmennetek, még mielőtt ezt az alap TSH szintet meg nem nézitek, mert ha rossz (magas, vagy nagyon alacsony) és nincs kezelve, évek mehetnek el!

Természetesen egy hormonvérvétel is fontos.


Válts orvost, és nem kell elmondani az igazat, mondhatod hogy két éve vártok babára, honnan is tudná a doki. De legalább elküld vizsgálatokra, és nem tessékel ki az ajtón, hogy majd gyere vissza ha letelt az egy év.

2012. jún. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!