Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vérszegény vagyok, nagyon...

Vérszegény vagyok, nagyon kevés a vasam, kereken 4 -es. Lehetséges hogy ezért nem sikerül teherbe esnem?

Figyelt kérdés

2012. jún. 16. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, de ha tudod, hogy vérszegény vagy, miért nem szedsz vasat?

kb.3 hóna alatt lehet a vasraktárakat feltölteni.

Én mindegyik terhességem alatt vérszegénnyé váltam, ami nem jó terhesség alatt.

Szerintem szedj Maltofel folt!

2012. jún. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az szedtem pontosan eddig, de a dokinéni szerint nagyon lassú a felszívódása, ezért most váltottunk Ferro folgammára, ami állítólag sokkal jobb. Volt már 2 is a vasam akkor már vénásan nyomatták be a Ferlecitet, fel is vitte 23 -ra..Ez egy éve volt, most megint itt tartok..Már nagyon ki vagyok ettől..
2012. jún. 16. 18:00
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

A Ferro folgammát én is szedtem, de nekem szorulást okozott:(

Gravidát vagy Elevitet nem szedsz? Felkészítenia szervezetedet az anyaságra?

2012. jún. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

én világ életemben vérszegény voltam, és mégis terhes lettem, csak úgy, spontán, véletlenül...pedig előtte beteg voltam, kórházban feküdtem 2 hétig, tehát ha lehet, még vitamin-vashiányosabb voltam, mint egyébként.

De aztán az első uh vizsgálaton a nődoki azt mondta, hogy szedjek folsavat...de ekkor már 7 hetes terhes volta, h elkezdtem szedni a vitaminokat+folsavat...

2012. jún. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod is, hogy kereken 4-es, akkor gondolom laborvizsgálaton voltál. A küldő orvos nem adott vastablettát?

Nekem 1x már volt álítólag 2-es a vasam, aztán vastabletát szedtem, vas tartalmú forrásvizet ittam, majd kontroll. Bár nekem gyanús, hogy valamit elkevertek, mert semmi tünetem nem volt. Meg vizeletvizsgálat során felfázást gyanítottak, de se előtte, se akkor nem voltam felfázva. Az újabb vizeletvizsgálat teljesen jó lett.

Az, hogy emiatt nem sikerül a baba vagy sem azt nem tudom. De mivel a vas álapotosan elég fontos, sűrgősen pótold és további sok sikert.

2012. jún. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

jah, nekem is volt már 3-as is a vasam, most jól állok, most 4,5-ös :)


előző...

2012. jún. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Aha, így már értem...

5. válaszoló voltam.

2012. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat, persze voltam laborba, onnan tudom, és váltottunk is gyógyszert..valószínű fogok szedni valamilyen terhes vitamint is. Pedig eszem brokkolit, uborkát, mogyorót, salátát, spenótot, de husikat nem igazán sokat. Lehet ez a baj, de tojást eszem, az pótolja szerintem, mert állati fehérje.
2012. jún. 16. 18:09
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Akkor az az oka, hogy húst nem eszel.

Kezd el szedni terhesvitamint, és meglátod, jön az a baba:)

Sok sikert!

2012. jún. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Igaz ugyan, hogy sok a vas pl a spenótban, de a felszívódása sokkal rosszabb, mint a májból.

A vastabletta hatásfokát nagyon rontja a kávé, arra is vigyázni kell, hogy alyankor ne igyál, hagyj utána legalább egy óra szünetet.

Nekem novemberben volt 7-es vasszintem, pedig minden reggel vas+c pezsgőtabit ittam. :-( Az egyetlen tünetem a hajhullás volt. A dokik nem foglalkoztak vele, aztán nagy nehezen kisírtam a háziorvostól a Neo ferro folgammát. Nagyon betartottam a betegtájékoztatóban találtakat, és egy hónap alatt feltöltött rendesen, majdnem túl sok is lett! :-)

A meddőségis dokim szerint a teherbeesést nem befolyásolja.

De azért jobb a békesség, én akkor vagyok nyugodt, ha nincs semmiféle hiányom. ;o))

2012. jún. 17. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!