Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Alacsony ösztrogénszint...

Alacsony ösztrogénszint mellett lehetek terhes? Van valakinek hasonló problémája?

Figyelt kérdés
6 éves a kisfiam, most 3 hónapja próbálkozunk kistesó ügyben. Úgy 3 éve van ez a problémám.
2012. jún. 18. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen vizsgálatból derült ki? Csináltak ösztrogénszint elemzést? Ha igen, akkor nem kaptál rá gyógyszert?

Mert nálam hüvelykenetből derült ki, amit a rákszűréshez vettek. Akkor kaptam egy olyan papírt, hogy alacsony ösztrogénszegény a sejtképem. Akkor kérdezték, hogy szoptatok-e, mert olyankor szokott előfordulni ilyen, vagy változókorban. De én egyik sem voltam.

2 hónap múlva visszamentem a nőgyógyászatra, mert kimaradt a vérzésem, amúgy a fogamzásgátló miatt volt, úgyhogy kaptam másikat és akkor megemlítettem az orvosnak az alacsony ösztrogénszintet. Ő akkor annyit mondott, hogy nem jelent semmit, csak néhány sejtről van szó, nem kell vele foglalkozni.

Még akkor ultrahangot is csinált az orvos, hogy nem vagyok-e terhes. Hiába soroltam el, hogy alacsony az ösztrogénszint, rendszeresen gyógyszert szedek, semmilyen más gyógyszert nem szedtem, ennek ellenére se zárta ki a terhesség tényét.

Ezért kérdeztem, hogy neked hogyan állapították meg. Mert ha annyira alacsony a szint, akkor esetleg okozhat gondot teherbeesésnél, de ha neked is csak minimális, akkor szerintem nem akadály.

Szerintem menj el nőgyógyászhoz és beszéld meg vele.

2012. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Amikor megjön erős migrénem szokott lenni. Nem előtte, inkább 2. 3. vagy 4. nap. Csináltak hormonvizsgálatot, 3-19-21-23 napokon. A 3. nap alacsony volt az ösztrogén, a többi érték minden nap okés. Vagyis a progi volt magas, a 21-23 napon, mert a fejfájásra barátcserjét szedtem, mert azt gondoltam PMS, de nem az volt :)Most 3 hónapja próbálkozunk és gyanús hogy nem-e ez okozza...
2012. jún. 18. 16:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem kaptam gyógyszert, annyit mondtak, próbálkozzunk. 35 éves vagyok, nem szoptatok.
2012. jún. 18. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, de ha az orvos nem gondolta úgy, hogy problémát okozhat nálad az alacsony szint, akkor szerintem nem azért nem jön össze a baba.

Sajnos még sok oka lehet, ha nem jön össze. De majdcsak sikerül, én drukkolok!:)

2012. jún. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony volt az ösztrogén szintem. Lehet furcsa megoldás, de én akupunktúrára kezdtem járni.

A tüszőrepedésem napján megszúrtak és utána 5 nappal pedig ismét. Nem tudom,hogy ennek köszönhetően-e (több mint 1 évig próbálkoztunk, 33 vagyok) de abban a hónapban terhes lettem :)

13 hetes kismama :)

2012. nov. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!