Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy történik a megtermékenyül...

Hogy történik a megtermékenyülés? Miután a hímivarsejt bejutott a hüvelybe onnantól milyen változások jönnek létre a szervezetben? És ha valakinek terhesen megjön, az miért van? Miben más az a menstruáció? Nyálkahártyával mi lesz? Stb.

Figyelt kérdés
Igen, jobban oda kellett volna figyelnem biosz órán. És arról is írhatnátok hogy két féle ciklusunk van, méhnek és petefészeknek, ha jól tudom. Köszi :)
2009. júl. 6. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
2009. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a hímivarsejtek bejutnak a hüvelybe, a fele elpusztul a savas kémhatásnak köszönhetően. A megmaradtak fele szintén elpusztul a méhnyaknyáknak köszönhetően. A maradék felét maga a méh nyírja ki. Csak a legerősebbek jutnak el a petevezetékig (max pár óra alatt), és ott dekkolnak. 2-3 napig életképesek, de akár egy hétig is elélnek kivételes esetben. Ha épp kiszabadul egy pete, akkor megtermékenyítik.


Pete bármikor kiszabadulhat, de a legnagyobb az esély rá a ciklusod közepén, kb egy héttel a vérzésed vége és két héttel a vérzésed első napja után.


Amint a pete kiszabadult a tüszőből, a visszamaradt tüsző progeszteron-hormont kezd el termelni, ez a hormon fogja megvastagítani a méhnyálkahártyádat. Ha a pete megtermékenyül, onnantól fogva a 7-12 nap között be is ágyazódik ebbe a méhnyálkahártyába, és elkezd hcg hormont termelni. A hormon mennyisége naponta megkétszereződik, és amint átlép egy bizonyos értéket (25), a terhességi tesztek is ki tudják mutatni. Ez a beágyazódástól számított kb egy hét múlva, a fogatntatás után kb két héttel szokott előállni, ekkor érdemes először tesztelni terhesteszttel. A kialakuló méhlepény progeszteront is elkezd termelni, ezzel átveszi a tüsző (sárgatest) szerepét, ami lassan visszafejlődik.


Ha valakinek terhesen megvan, az sokkal kevesebb, rövidebb ideig tart, inkább barnás, mint pirosas, és azért van, mert a szervezet "emlékszik".


Ha a petesejt nem termékenyül meg, akkor nem ágyazódik be. A sárgatest (a volt tüsző)Ö abbahagyja a progeszteron termelését, ettől a méhnyálkahártya leválik és vérzéssel távozik.


A méhnek nincs ciklusa külön. Az összes ivarszerveidnek van egy db közös ciklusa, ami a vérzésed első napján kezdődik, és a következő vérzésed első napjáig tart.


Teherbe esni bármikor eshetsz, mert petéd bármikor érhet, elég hozzá egy mnelegfront vagy egy orgazmus, a hímivarsejtek meg jó sokáig életben mkaradnak benned, akár egy hétig is. Simán előfordulhat, hogy a vérzésed udoltó napján szeretkezel, és egy héttel későpbb megfogansz. A terhességet csak biztos fogamzásgátlással tudod elkerülni, de 100%-os biztonságot csak a teljes önmegtartóztatás ad. :-P

2009. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
80%

én nem tudok két ciklusról :-)


a megtermékenyülés általában a petevezetőben történik, ahol a hímivarsejt találkozik az érett petével, már itt elkezd osztódni, és közben vándorol a petevezetőn a méhbe, ha odaér és megfelelő a nyálkahártya, akkor a folytatja az osztódást és belekapaszkodik a nyálkahártyába. a hormonális változás ekkor kezdődik, lehet pár csepp beágyazódásos vérzés, gyakorlatilag ettől a ponttól tér el ez a ciklus egy normális menszesztől.

a beágyazódás fájdalommal is járhat, de van aki még ebből sem vesz észre semmit. a szervezet érzékeli, hogy "valaki" megkapasztkodott a nyálkahártyában és nem válik le, hanem tovább vastagodik, és a progeszteron szint emelkedésével védi a méhet és a terhesslget, ezzel együtt nő a HCG szint és minden terhességi tünet előfordulhat, innnentől a klasszikus émelygős-hányós-fejfásós jelek és a mell tünetei jelentkezhetnek.


a beágyazódás kb. a megtermékenyülést követő 3-4 nappal következik be, az, hogy mikor jelentkeznek a tünetek, az meg maximálisan egyén függő.


ha valaki menszeszel terhesség alatt az nem igazi mensrtuáció, hanem hormonszint ingadozás, vagyis nincs elég progeszteron és HCG még a szervezetben, hogy teljesen kizárja a vérzést, van akinél hormonnal pótolják, más esetben magától elmúlik, de sajnos vetélés is lehet belőle, az elemaradt mensi idején az első három hónapban terhesen is lehetnek mensis tünetek, ilyenkor nagy a verzés és sajnos a vetélés kockázata is- ez attól függ, hogy mennyire válik le a nyálkahártyáról az emberió és petezsák.


remélem elég részletesen válaszoltam

2009. júl. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!