Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon sovány vagyok, viszont...

Nagyon sovány vagyok, viszont gyereket szeretnék. Baj lehet hogy sovány vagyok?!

Figyelt kérdés
Olvastam valahol , h ha a testtömeg indexem alacsony,az problémás lehet.Ez igaz? Mit tehetnék ellene,hogy tudnék hízni,miket egyek,stb?Már nagyon szeretnénk babát a párommal.

2012. jún. 25. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják hogy akkor nehezebben esel teherbe. De ez nálam nem jött be. 172/56- ról indultam. 4 hónap alatt összejött a baba. Ja, és 83kg voltam szüléskor. Pedig egész életemben csont sovány voltam. Ehettem bármennyit, semmi nem látszott rajtam.
2012. jún. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
en 1.64 m, 48 kg vagyok, es babat varok. ez a masodik.szerintem nem mervado, egybol sikerult mindketto.
2012. jún. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
az en testtomeg indexem is alultaplaltsagot mutat:))
2012. jún. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Híznod nem kell, csak egészségesen élned a babához. Egyél sok vitamint, mozogj rendszeresen, egyél rendszeresen (2-3 óránként), de nem kell tömnöd a csokit, cukrot, fehér kenyeret. Nem a kilók számítanak, hanem a szervezeted egészségi állapota. Azon tudsz javítani az átlagos, egészséges életmód lépéseivel! Nem lesz semmi gond a babával!
2012. jún. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

174 cm vagyok és 48 kg. Második gyermekemet várom, most már felszedtem pár kilót. Múltkor 64 kg-ra sikerült felturbóznom magamat. Sok gyümölcsöt ettem,és mindenféle egyéb kaját. A kismama vitamin is hozzájárulhatott a jó étvágyamhoz, szerintem. Hamar teherbe estem, amint csökkentettem a szoptatási alkalmak számát. Szoptatással nem volt gondom, 17 hónapig szoptattam. Testtömeg indexem szerint alultáplált lennék, de ilyen az alkatom, ez van. A gyermekemen ez nem látszik: átlag súlyú, egészséges, okos kisfiú.


Szerintem kezdj el szedni valamilyen kismama vitamint már most, mozogj kb. 1 órát hetente 3x,(pl. biciklizés, úszás vagy futás) kicsit jobb lesz az étvágyad, egyél sok gyümölcsöt-zöldséget, fogyassz egészséges ételeket! Igyál napi 2-3 liter folyadékot!

2012. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) Ment a zöld kéz mindenkinek :)

(Továbbiaknak is fog ;) )

2012. jún. 25. 11:13
 7/8 anonim ***** válasza:

160 cm vagyok és 49 kg-val lettem terhes nagyon hamar. A nőgyógyász asszisztensnője meg is jegyezte, hogy hogy lehetek ilyen súllyal terhes:-). 63 kg-val szültem, most lassan 2 éves a kislányom és 50-51 kg vagyok. Jobban örültem volna, ha legalább 5 kg rajtam maradt volna, de így jártam.

Ha egészséges vagy különben, ettől nem lesz nehezebb teherbe esned.

2012. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
irta elottem valaki hogy hamar teherbe esett miutan csokkentette a szoptatasok szamat! hat ezzel en is teljesen igy vagyok! majusban elkezdtem dolgozni, kislanyom igy egyertelmuen kevesebb szopit kapott, csak reggel es este, meg 1x ejjel (2 eves) es tegnap teszteltem pozitivat! szoval amint mar irtam, egyszeri probalkozas es megvan:)
2012. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!