Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki írna nekem pozitív...

Valaki írna nekem pozitív történeteket ciszta elmulasztásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A dokim egy rutin viszgálat során 4x4 cm-es cisztát fedezett fel a petefészkemben. Tanácsolta, hogy várjunk még egy ciklust, hátha magától felszívódik-nem így lett, nőtt még 1cm-t. Ezután elkellett mennem vérvételre, a Ca 125 miatt, az értékem: 13,5 lett, tehát nem rosszindulatú elváltozásról van szó. A dokim szerint folyadékkal telt a ciszta.

Felírt fogamzásgátlót, hátha attól elmúlik. Tavaly volt egy missed ab műtétem, azelőtt sajnos 2 évig nem sikerült teherbeesnem, így gondolhatjátok mennyire magam alatt voltam mikor elvesztettük a kis csöpséget. Valóísznű lelkileg nem tettem túl magam a dolgokon, és lehet közrejátszott a ciszta kialakulásában. Nagyon szeretnénk kisbabát mihamarabb, és tudom, hgy ciszta mellett kicsi a teherbeesés valószínűsége, de úgy gondolom nem lehetetlen! Ezért gyógynövényes kombó teával próbálkozom, hátha hatásos lesz ezzel szemben. Hiszek benne, és úgy gondoltam, hogy 6-8 hetes kúra után (napi 3x iszom) ismét elmegyek az orvoshoz, és ha ennek ellenére növöget a ciszta, akkor nincs mese elkezdem szedni a fogamzásgátlót....

Megjegyzem semmi fájdalom érzetem nincs, se nem szúr, se nem görcsöl, az ég világon semmi....


Viszont a másik oldalról bennem van a félsz, hogy ezzel nem csinálok e magamnak nagyobb bajt, hogy így alternatív módszerekkel próbálozom....?! Esetleg elveszíthetem a petefészkemet.... :(


Volt valakinek hasonló problémája? Gyógynövények segítettek?- vagy magától elmúlt?


2012. jún. 25. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem annyi ciszta van a petefeszkemben h az orvos megmondta, termeszetes uton nem eshetek teherbe. 12 hetes kismama vagyok. Probald meg elengedni, nem ragörcsölni es jönni fog. Semmifele beavatkozast nem javaslok!
2012. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Köszönöm a megnyugtató választ :) Próbálom elengedni magam és nem rá gondolni, de azért néha-néha eszbe jut...:)
2012. jún. 25. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem 6-szor 8-as cisztám volt tavaly februárban.nem csináltam vele semmit pedig a mentő vitt el annyira begörcsöltem.következő menzeszkor elmúlt,igaz fájdalmasabb volt mint a többi menzim.
2012. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy távoli ismerősöm, aki nem is védekezett, mert hosszú évekig nem jött össze a baba. (Azt nem tudom, hogy miért nem jött össze.) Aztán egyszer csak terhes lett, és az ultrahangon megmondták neki, hogy van egy cisztája, de azt mondták, hogy hagyják, hátha a gyerek elnyomja a cisztát, és így is lett, a baba nőtt, a ciszta meg elsorvadt és végül egy gyönyörű kisbaba született.

Sajnos "közelebbit" nem tudok az esetről.

2012. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ciszta és ciszta között különbség van. A kérdezőnek egy nagyobb van, az első válaszadónak több... Kb. 15-20 féle ciszta létezik, kezelésük is különbözhet. Amit feltétlenül zárj ki, az a policisztás ovárium szindróma (www.pco-szindroma.hu) és a mögötte megbújó inzulinrezisztencia. Ezeket lehet kezelni, és kell is, ha megvannak. Ha nem ezek a problémák, akkor a ciszta típusától függően más-más dolgot lehet, kell, vagy nem kell tenni. Itt át tudod tekinteni a "választékot":


[link]

2012. jún. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Az en cisztaim "artalmatlanok", bar sok van belölük, "csak" a peteerest gatoljak. Mar 4 honapja nem menstrualtam amikor csinaltam tesztet, az ultrahang masnap 7 hetet mutatott. Igy nem lehet tudni, mikor is volt a peteeres amiböl a baba lett, a szüles pontos idejet sem tudjak. De a lenyeg h összejött.
2012. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A ciszták nem a peteérést gátolták, ők maguk voltak a ki nem fakadt tüszők (peték). Ha sok kis cisztád van, a doki szerint nem eshetsz teherbe (megjegyzem, ez nőgyógyász hozzáállás, nem endokrinológusi), 4 hónapig kimaradt a mensid, stb. akkor az PCOS. Nézz utána, mert nem csak a babavárásra van hatással ez az állapot, hanem teljes szénhidrát-anyagcsere zavar áll mögötte!
2012. jún. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Voltam hormonvizsgalaton es rendben volt. Nekem egy nagyon erös gyogyszert kellett szednem tavaly egy betegseg megelözes miatt, utana jöttek a cisztak meg meg par egyeb problema... De most minden rendben van, bar a cisztak meg mindig ott vannak, nem jelentenek veszelyt a babara.
2012. jún. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
PCOsom volt, heti ket, alhasat megozgato sporttal (aviva torna es hastanc) es paleolit taplalkozassal 3 honap alatt rendezödött a ciklusom, es az eletmodvaltashoz kepesti 5. honapban mar egy cisztat sem latott az orvos az ultrahangon.
2014. szept. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!