Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen anyagi problémákkal...

Ilyen anyagi problémákkal bevállalnátok a kistesót?

Figyelt kérdés
Havi szintem marad 50-60 ezer ft, egy hitelünk már bedőlt, mert nem tudtuk fizetni, de nagyon szeretnénk kistestvért a kislányunknak.
2012. jún. 27. 07:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
100%

egyértelmű,hogy nem

azt a gyereket,etetni,pelenkázni kell,ruházni kell.később óvoda,iskola stb

2012. jún. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 A kérdező kommentje:

de a párom most keres olyan munkahelyet, ahol 2-3-szor annyit fizetnek majd, mint amennyit most kap.

a szakmájában szeretne elhelyezkedni, mert eddig nem abban dolgozott...

2012. jún. 27. 07:32
 3/82 anonim ***** válasza:
80%
Majd HA MEGLESZ a jobb munkahely és elég tartalékotok van, AKKOR lehet a kistestvéren gondolkodni, elöbb felelötlenség.
2012. jún. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
75%
Elöször anyagilag jöjjetek egyenesbe, fizessétek ki a hitelt vagy legala´bb is nagy részét, és csak utána jöhet kistesvér - anyagi bizonytalanságba gyereket szülni nagyfokú felelötlenség.
2012. jún. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 A kérdező kommentje:

de addigra lehet, elmúlok 35 éves is...ha éveket várok.

a helyzet az, hogy most vagyok abban a korban még, hogy ideális legyen szülni.

2012. jún. 27. 07:42
 6/82 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy most keres nem garancia arra, hogy talál is. Nem a kisbabával van sok kiadás, hanem amikor elkezdi az iskolát és jön a rengeteg fizetni való, továbbtanulás...stb... A gyerek tervezésénél nem csak arra kell gondolni, hogy szeretnék a meglévőnek kistestvért, hanem arra is majd nőnek és el kell indítani az életbe őket. Egyszer már bedőlt egy hiteletek akkor nagyon gondoljátok meg, hogy mibe tudtok belevágni. Az, hogy valaki munkát keres, nem jelent semmit, hiszen mindig mindenki keresi a jobban fizetőt. De persze a ti döntésetek lesz nyilván. A válasz a kérdésedre: Ilyen feltételekkel én nem vállalnék meg egy gyereket.
2012. jún. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 anonim ***** válasza:
91%

Úgyis Te döntöd el,mindenki írja hogy NE, erre te pedig:de így,de úgy...ilyen kerettel még 1-et se nevelnék nem hogy 2-t...és ha nem jön össze a meló a férjednek?

Mit mondasz a gyereknek?Nincs mit enni.Nincs hol lakni....Mindenki addig nyújtózkodjon ameddig a takarója ér!ez így nagy felelőtlenség lenne.Én és a férjem sokat keresünk,nincs anyagi gondunk,mégis csak 1 gyermeket vállalunk mert nem tudjuk mit hoz a jövő.Vagy úgy vagy vele hogy majd lesz valahogy és kopogtatsz segélyért mint a romák????Inkább tedd félre azt a pénzt ami marad,mi van akkor ha a kislányod azt mondja hogy orvosi egyetemre szeretni menni?

Miből fogjátok kifizetni?

Vagy ha nem várt esemény ne adj Isten vmi megbetegedés történik a családban?

Vagy ha férjhez megy majd mivel engeditek az útjára?egy sporttáskával????

Szerintem ezekre a dolgokra egy felelősségteljes szülőnek figyelni kell a mai világban.

2012. jún. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem! Egyet sem vállalnék, nem hogy kettőt ilyen feltételek mellett. Havi 50-60 ezer hármótokra, később négyetekre???

A többieknek igazuk van, a munka akkor van meg, ha letelt a próbaidő is és biztos a hely. Addig esztelenség. És ha mégsem sikerül?

Mondjuk én nem is értem, hogy tartalékok nélkül hogyan mer bárki is bevállalni egy gyereket.

2012. jún. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 anonim ***** válasza:
49%

nos...ezért (is)tart itt Magyarország!nem véletlen hogy a válságban mindig több gyerek születik.nincs lóvé de hajrá!szaporodjunk!!

hogy nem lesz mit enni?kit érdekel!majd jönnek az alapítványok és hoznak csirkét meg malacot.

Az értelmiség azon gondolkodik hogy nevelje fel egy szem gyerekét,hogy tanítassa.

Mások meg :nincs pénz nem számít majd lesz valahogy...pfff

De azt persze nem nézed kérdező,hogy milyen rossz lesz a lányodnak hogy sehova nem viszitek nyaralni,nem mehet külföldre,nem vehet igényes ruhákat pl...semmi lehetősége nem lesz,de azért lesz egy tesója aki ugyanilyen nyomorú életet él.hajrá!szaporodjatok!úgyis kell a sok adófizető az országnak.

2012. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 anonim ***** válasza:
15%
szerintem nyugodtan be válalhatod!mi se duskálunk a pénzben de van 3 gyerekünk és boldogok vagyunk amit tudunk meg veszünk nekik a férjem 7 napbol 7et melozik hogy nekünk jo legyen és most tervezük a 4dik bébit
2012. jún. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!