Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek még a babért?...

Mit tegyek még a babért? Bővebben lent

Figyelt kérdés
május elején spontán elvetélem. 6 hetes volt a pici. nem kellett műteni.első menziszerűm 29 napra rá jött meg. most a második ami már rendesnek látszik 33 napra jött meg. vetélés előtt is 33 napos ciklusaim voltak. már egy hónapja nem védekezünk. most elkezdtem a gravida-t szedni, de csak napi felet. szerintetek ez is elég?? aki hasonló cipőben járt, mikor sikerült neki újra? mit tegyek meg még a babáért??
2009. júl. 8. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért felet? Szerintem egészséges táplálkozás, életmód mellett biztos nem lesz baj legközelebb.
2009. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a vetélés okára mondtak valamit? néztek nálad leiden mutációt?
2009. júl. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom ami tortent. :( Nekem decemberben volt egy vetelesem 8 hetes volt a baba. Nekem sem kellett muteni mert szepen kitisztultam. Egy mensit kellett megvarni ami nekem 40 napra ra jott meg es utanna elkezdtuk a probalkozast. Nekem elegge felborultak a ciklusaim igy csak majusban sikerult ismet a baba. En terhese vitamint szedtem vegig sot mar tavaly amikor elterveztuk, hogy babat szeretnenk. Szeritnem ha csak fel gravidat szedsz akkor azert nezd meg mennyi folsav van benne es azt oszd el ketfele. Lehet, hogy kene meg melle esetleg folsavat szedned mert nem biztos, hogy a fel gravidaval megvan az adag ami naponta kell. Persze ez csak az en velemenyem, van aki egyaltalan nem szed semmit megis minden rendben. Kivanom, hogy minel elobb sikeruljon nektek a baba!
2009. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Tényleg, miért csak felet?


Sajnálom a vetélésedet, együttérzek, borzalmas lehetett. Az egyetlen vígaszt az nyújthatja csak, hogy a babák ilyen korán azért szoktak elköszönni, mert nagyon betegek. Az igazi gond akkor kezdődik, amikor ez megtörténik másodjára-harmadjára is, mert akkor nem a babával van a baj, hanem veled.


De reméljük, nem ez a helyzet. fel a fejjel! Sok pozitív gondolkodás kell, sok gyümölcs, sok folyadék. terhesvitamin mindenképpen, hogy legyen elegendő folsav a szervezetben már akkor is, amikor megfogan a baba. Sok nőnek használt iss a ciklus első felében a málnalevbél-tea vagy a cickafark-tea, a második felében meg a palástfű-tea. Kerüld a stresszt, keress az örömforrásokat, próbálj meg minél kiegyensúlyozottabban és elégedettebben élni, ez sokat segít a fogantatásban és a baba megtartásában is.


Drukkolok neked!

2009. júl. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. a vetélés okára nem mondtak semmit, de még csak petezsák volt. azért gondoltam fél gyógyszerre, mert erre a babára is fél évet kellett várnunk, és ugye ki tudja mikor jön a másik, és azt se akarom, hogy teletömjem magam mindenféle gyógyszerrel. persze egy pozi teszt után már más. várom a további hozzászólásokat.
2009. júl. 8. 12:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem tömöd tele, ezek vitaminok, ásványi anyagok, nem gyógyszerek. Úgy van kiszámolva, hogy megfelelő mennyiség legyen.
2009. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És nem teletömöd, hanem feltöltöd. A napi étkezéssel gyakran nem jut be elegendő mennyiségű ásványi anyag és vitamin. Folsavból például az az egészséges mennyiség, amennyit napi 18 tányér spenóttal lehet bevinni. A folsav kell a picinek is, hogy elkerülje az idegcső-záródási rendellenességeket, merta vetélés kockázatát is csökkenti. Ne felezgesd a szemeket, egy napra egy szem pont tökéletes.


A Gravidában pláne jód is van, ha jól tudom, az is nagyon fontos elem, mert Magyarországon az ivóvíz mindenütt jódhiányos.

2009. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem a vetélés után azt mondta a doki, hogy feltétlenül szedjek folsavat. Sajnálom, ami történt, ne aggódj, a következő rendben lesz. Terhesség előtt minimum két hónapig szedjél folsavat. Én Maltofer fol-t szedtem.


10 hetes pocis

2009. júl. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is Maltofert szedtem, de nekem nem igazán volt jó. Viszont a Femibionban olyan formában van folsav, ami mindenképp felszívódik ( remélem).
2009. júl. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem lassan 3 hete volt missedem 11 hetes voltam. Fél évet kell várnunk. Amit tehetsz megkérdezed a védőnőt vagy az orvosodat melyik terhes vitamint ajánlja neked.

Én gravidát fogom szedni.

Nagyon fontos a folsav.

Táplálkozz egézségesen és változatosan. Kérdezd meg mit ehetsz és mit nem. Ne szedj gyógyszert orvos tudta nélkül. Pihenj sokat és ne idegeskedj.

NE DOHÁNYOZZ!!!!!!!!!!!!!!!!

Sok sikert és kitartás! Sajnálom ami történt.

2009. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!