Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ma kaptam meg a laboreredménye...

Ma kaptam meg a laboreredményemet ahol hormonokat néztek. A prolactin: 1282 mU/l lett a referenciatartomány 25-629. Szerintetek nagyon gáz?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hu, az nagyon sok. valszeg ezek utan a doki mr vagy ct (nem tudom melyiket szoktak pontosan) vizsgalatot fog kerni, hog megallapitsak nincs e agyalapi mirigy dagantod. anyamnak sajna volt, es attol volt szinten hasonloan magas a prolaktinja, mutottek is, vegulis nem volt olyan veszes. remelem te ezt azert meguszod, csak leirtam, hogy ez is elofordulhat, ugyhogy jobb erre felkeszulni.
2012. júl. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Most nagyon megijesztettél! Addig tiszta ideg leszek míg vissza nem megyek a dokihoz.
2012. júl. 3. 17:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Magas, de szerintem gyógyszerrel rendbe hozható. Valószínűleg Bromocriptint fogsz kapni.
2012. júl. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is ennyi volt. bezzeg, mikor terhes voltam ,akkor meg fele ennyi körül volt, tejem se lett igazán...


szóval valószinű, h gyógyszerrel "rendbe tesznek".

Bromocriptin vagy Norprolac. Vagy megműtenek téged is, de ne aggódj, kisműtétnek számít ez az amerikai úton...vagy már máshol is megcsinálják, nem tudom, engem 6 éve műtöttek.

2012. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell egyből műtétre gondolni. A bromocriptin gyönyörűen leviszi majd az értékedet, ne aggódj előre!
2012. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azert azt biztosra veheted, hogy koponya ct biztos lesz, mert ha van mikroadenomad (azt hiszem igy hivjak) akkor hiaba adnak barmilyen gyogyszert, az csak a tunetet enyhiti, de a problema attol meg ott marad,.es amig azt ki nem veszik, addig csak atmeneti javulast lehet elerni folyamatos gyogyszerezes mellett is, mivel ez a "daganat" folyamatosan termeli a prolaktint.
2012. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. júl. 6. 15:36
 8/8 anonim ***** válasza:

ha mikroadenomája van, a gyógyszerek (Norprolac, Bromocriptin) el is tüntethetik!! de teljesen!

Persze, csak ha prolaktinoma az a mikroadenoma! mert van olyan, amikor nem prolaktinoma hanem pl gonadotrop adenoma (mint nekem volt),és azért magas a PRL mert nyomja a hipofizis nyelet, akkor nem tuti, h csupán a gyógyszer eltünteti.

2012. júl. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!