Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Budai Meddőségi Központba...

Martina87 kérdése:

A Budai Meddőségi Központba kell mennünk. Házasok még nem vagyunk, az esküvőnk jövőre van kitűzve. Szükség van élettársi nyilatkozatra. Van aki mostanában a BMC-ben járt és kellett neki a nyilatkozat? Tudna-e nekem egy mintát küldeni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a BMC-ben adnak mintát, de én szeretném ha már elkészítenénk mire oda megyünk.

2012. júl. 8. 06:00
 1/2 anonim válasza:

Az első alkalommal csak adatfelvétel lesz, ekkor kaptok egy listát, amin rajta lesznek a szükséges viszgálatok, és egy előre elkészített nyomtatványt, amit közjegyzővel kell hitelesíttetni. Ez majd csak jóval később, a kezeléshez kell, tehát abszolút ráér.


Elég káoszos volt a felvilágosítás nálunk, ezért leírom a főbb tudnivalókat, hátha így könnyebb eligazodni a sok információ közt, amivel a BMC-ben bombáznak.


A vizsgálatok minimum 2 hónapot vesznek igénybe.

Mindenre előzetesen be kell jelentkezni. Elfogadnak máshonnan hozott leleteket is.


Ami feltétlenül kell:

- vérvétel - hormonvizsgálat a ciklus 3. napján (BMC-ben is elvégzik)

- vérvétel - hormonvizsgálat a ciklus 22. napján (BMC-ben is elvégzik)

- laborvizsgálat (teljes vérkép és vizelet) (BMC-ben is elvégzik)

- nőgyógyászati vizsgálat és UH (BMC-ben is elvégzik)

- petevezeték átjárhatósági vizsgálat (BMC-ben is elvégzik, 2-3 órás kórházi tartózkodást igényel)

- EKG (erre külön beutalót kell kérni a házidokitól)

- mammográfia - UH is elég, ez állítólag nem olyan kellemetlen, mint a röntgen (erre külön beutalót kell kérni a házidokitól)

- AMH hormon - ez csak a beültetéshez és a lombikhoz kell (csak fizetősen lehet megcsináltatni, összesen 6000 Ft, www.laboratoriumkft.hu)


A pasiknak könnyű dolguk van:

- laborvizsgálat (teljes vérkép és vizelet) (BMC-ben is elvégzik)

- spermavizsgálat 2 alkalommal, kb. 1 hónap eltéréssel


Ha ezek megvannak, csak akkor kerül sor az első konzultációra az orvossal, aki a leletek alapján eldönti, hogy milyen kezelést javasol.


Jó pont, ha meghallgatjátok a kezelésekről szóló előadást, ami minden kedden délután 2-kor kezdődik, kb. másfél órás.


Ha nem budapesti vagy, a háziorvostól kérj útiköltség elszámoláshoz nyomtatványt, amit minden alkalommal, amikor a BMC-be kell menned, le kell pecsételtetni.


Ennyiben tudtam segíteni.


Mi október elején kezdtük a kivizsgálást, még 2 vizsgálatom lett volna hátra, mikor sikerült spontán teherbe esnem. Naivan, fülig érő szájjal rohantam hozzájuk, hogy akkor most mi a teendő, ugyanis hormonproblémáim vannak és ebből kifolyólag kétséges, hogy megmarad-e a baba. Erre Zeke doktor - akinek a pokróc modoráról mások is írnak - magából kikelve ordította asszisztensének, hogy "most örömében csillagszórót kellene gyújtania"? Én a folyosón várakozva mindent hallottam. Ezután elviharzott a vizsgálóból és úgy becsapta maga után az ajtót, hogy a folyosó falai beleremegtek. Az asszisztens pedig közölte velem, hogy ők nem terhesgondozó, menjek ahova akarok, de hozzájuk ne.


Csak azért izgulok, hogy nehogy most is vetélés legyen a vége, mert akkor ezek után hogy menjek vissza folytatni a meddőségi kezelést? Milyen bánásmódra számíthatnék?


Remélem, ti szerencsével jártok, szorítok!

2012. dec. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a nyomtatvány az mi amit közjegyzővel kell hitelesíteni?
2017. jan. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!