Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Házasság vagy apasági nyilatko...

Házasság vagy apasági nyilatkozat? Melyiknek mi a hátránya és előnye? Ti mit választanátok/választottatok? Házasság is csak a baba miatt lenne.

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba miatt lenne házasság teljesen felesleges!Nálunk apasági volt, de ha lesz fölös 1 millám, akkor hetedhétországra szóló esküvőnk lesz :DDDD

Amúgy sztem se előnye, hátránya egyiknek sem, ha csak a "baba részét" nézzük.

2012. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
11%
ha csak a baba miatt akkor minek vagytok még együtt? nem vagyok régi módi de már a kórházban is sokat számít mikor a baba születik hogy össze vagytok e házasodva. aztán késöbb oviban is megkérdezik stb. egyszerübb mindent elintézni. hátránya nincs hacsak nem egyedülállóként akarod bejelenteni a gyereket amugy a te lakcímedre írják ugyis. mi összeházasodtunk a gyerkőcök születése előtt.
2012. júl. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Házasság csak 2 tanúval lenne. Ha az apaságihoz kellene elintéznem a dolgokat és utaznom ezért akkor ugyan annyiba kerülne anyagilag ,mint az esküvő. Még aranygyűrűt se szeretnénk.
2012. júl. 7. 13:24
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
második vagyok. a polgármesteriben nem kerül semmibe a házasság kel két tanu és kész.
2012. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk házasság lesz. Amúgy is akartuk már, eljegyzés is volt, de most a baba miatt előrehoztuk. Csak esküvő lesz szűk családi körben (7 fő). Párom azt mondta, hogy ő nem akar nyilatkozni az apaságról, az olyan gáz. Erre mifelénk ez csak a kisebbségnél divat (mármint, ha tudják, hogy ki az apa).
2012. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk apasági volt és nem néztek rám ferde szemmel, de ha néztek volna sem érdekel. Nem 50 évvel ezelőtt vagyunk, hogy azért nézzenek csúnyán, mert nem házasodunk. Ha Nektek nem okoz gondot, akkor a baba miatt ne házasodjatok.
2012. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Azért vagyunk együtt mert szeretjük egymást!!!! Milyen válasz ez már ne haragudj!!! Attól ,hogy nem vagyunk házasságpártiak még leélhetjük egymás mellett az életünket. Az hogy a baba miatt lenne, azért írtam,hogy könnyebb lenne -e később valamilyen hivatalos dolgokat elintézni ,mivel most is bonyolultabb minden pedig még meg sincs a baba.
2012. júl. 7. 13:48
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk csak apasági volt. Nincs ebben semmi. Együtt voltunk 7 éve, több éve együtt is éltünk. Bementünk a hivatalba és apa nyilatkozott. Én úgy gondoltam és gondolom most is, hogy nem a papíron múlik két ember boldogsága és a gyerekeké sem. Ettől függetlenül sokan azt gondolták, hogy mi házasok vagyunk. Nem hinném, hogy emiatt a gyereket is bármilyen hátrány érné bármikor, hiszen rengetegen élnek így. Mikor a kisfiúnk már 3 éves volt, a párom akkor gondolta úgy, hogy házasodjunk össze. Megkérte a kezem és fél év múlva megvolt a lagzi. :) Olyan, amilyenre mindketten vágytunk, a szeretteinkkel, a barátainkkal. A gyermekünk is elég nagy volt már, hogy velünk ünnepeljen, nagyon aranyos volt, táncolt, mulatott ő is! Remélem, hogy az emlékeiben is megmarad, bár fénykép, videó készült és úgy szokta emlegetni. Most lesz az első házassági évfordulónk és a második babát várjuk. Én csak a baba miatt biztos nem házasodnék, de nem ítélem el azt sem, aki így csinálja. Nyilván, ha az apasági dolog olyan nagy hercehurcával járt volna és megesküdni meg sokkal egyszerűbb, akkor valószínűleg inkább összeházasodtunk volna. De szerencsére nem így volt. És tényleg csodálatos dolognak tartom, hogy a kisfiúnk is ott volt az esküvőnkön! :D

Hátránya, előnye egyiknek sincsen. Ha élettársként jön a baba, akkor egyszer bementek a hivatalba és aláírjátok az apaságit, meg a családi pótléknál kell nyilatkozni, hogy egyedülállóként veszed-e igénybe (bár lehet, hogy ezt házasként is kell). Ugyanúgy jár az apukának a szülés utáni 5 nap szabi, a gyerek után a 2 nap szabi, családi adókedvezmény. Ha csak két tanús esküvőt akarsz, akkor is 1 nap a hivatalban, utána járhatsz minden papírodat átiratni a nevedet, de a gyerekkel kapcsolatos összes kedvezmény ugyanúgy jár. Ha meg nem veszed fel a férjed nevét (a papírok miatt), akkor teljesen mindegy már, hogy férjnél vagy-e, vagy sem.

Nyilván te döntesz, de én a te helyedben nem házasodnék, csak a baba miatt.

2012. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
50%

Házasságot válaszanám.

Tényleg mindenben könnyebb ha megvan a házassági anyakönyvi kivonat, és szerintem jobb a házasság, mint az élettársi viszony.

Hitelel igénylésnél, gyerek születésénél, keresztelőnél....

Na meg ha azt mondják majd a bölcsiben, Oviban hogy a férjed, nem kell kijavítanid őket hogy nem a férjem, az élettársam.

Na meg a mai világban nagyon ritka az olyan ember, aki elveszi az asszonyt, ezért is hozzá mennék, mert ezek szerint komolyanngondolja a dolgokat!

Na meg ha ne adj isten szérmennétek, akkor minden fele fele, de ha nincs házassági papír, akkor mindent vihet a párod, a gyereket is.

Csak előnyös származhat a házasságból!!!

2012. júl. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Igen ilyen dolgokra gondoltam amit írtál utolsó és előtti.Meg melyik a jobb ha valamelyikünkkel történne valami stb. Csak még nem tudom azt se miket kell majd elintéznem mik kellenek hozzá és azt se ,hogyha nagyobb lesz a gyerek akkor miket kell elintézni stb. Első baba.

A párom már rég felhozta az esküvőt (igen velem képzeli el az életét :) ) csak én sokáig hezitáltam ,mert sose szerettem volna. Ha ha tényleg több előnye van most és később is akkor egy egy két tanús házasságba beleegyezek.

2012. júl. 7. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!