Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A menstruációm alatt alatt...

A menstruációm alatt alatt szeretkeztem a barátommal. Belém ejakuált. Teherbe eshetek akkor is?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. De jóval kisebb az esélye.
2009. júl. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nagyon kicsi esélye van, csak akkor ha épp akkor van péd. ami nagyon nagyo nritka, és a távozo vér amugy sok spermát kinyom, ugyhogy nagyon kicsi azesélye, de ha igy aggodsz elötte ez nem jutott eszedbe?
2009. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
menstruáció alatt sem ajánlatod védekezés nélkül szexelni. Fertőzéseket így ugyanolyan könnyen, sőt, még könnyebben is elkaphatsz, és teherbe is eshetsz. Menszesz alatt is lehet peteérésed a sperma meg akár egy hétig is életképes benned, és ha egy hét múlva lesz peteérésed, akkor egy hét múlva is teherbe eshetsz. Volt már rá példa.
2009. júl. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogyan számolhatom ki, hogy mikor van a peteérésem? Ezekszerint rosszul lettem felvilágosítva, hiszen a peteérés - ovuláció, csak a 14-16-ik nap történik, így a menzesz végeztével nem lehetek terhes. Vagy nem jól tudom? Légyszi magyarázzátok el. Köszi
2009. júl. 11. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:

A peteérés mindenkinél más és más nem lehet konkrétan kiszámítani. Esetleg talán ha nagyon meg figyeled.

Pont ezért kell mindig védekezni. Menszesz alatt nagyon kicsi a teherbe esés valószínűsége de akkor is van rá esély.

Ráadásul nagy a fertőzés veszélye is. Inkább fédekezettek normálisan ha nem akartok babát.

2009. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Peteérés LEGGYAKRABBAN a ciklus 14. napján van (28 napos ciklus esetén). de ez nem szentírás. Elég hozzá egy jó kis orgazmus vagy egy melegfront, hogy kiszabaduljon egy pete. Bármikor, a ciklusod akárhanyadik napján.


Kiszámolni tehát nem tudod, csak valószínűsíteni tudod, hogy kb mikor lehet. De meg lehet határozni a termékeny napokat, hőmérőzéssel, Billings-módszerrel (a hüvelyváladákod-méhnyaknyákod figyelésével), illetve ovulációs teszttel is.


Összehasonlításként: nekem 29 napos ciklusnál rendszerint a 16. napon van peteérésem. A kolléganőpm viszont a ciklusa 9. napján esett teherbe. Ennyit arról, hogy mindig a 14. napon van ovuláció.


Amit meg már az előbb is írtam: a soerma benned legalább 2-3 napig, de akár egy hétig is elél. Azaz ha ma lefekszel valakivel, és egy hét múlva ovulálsz, akkor egy hét múlva is teherbe eshetsz attól a spermától, ami ma került beléd.


Védekezzetek minden egyes alkalommal!

2009. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!