Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van értelme baba mellett...

Van értelme baba mellett nyelvet tanulnom a diplomám átvételéhez?

Figyelt kérdés

8 évvel ezelőtt első kisfiam 2 éves korában elkezdtem az ELTE művelődésszervező szakát. Sikeresen elvégeztem. Viszont ahogy vissza kellett mennem dolgozni, egyszerűen nem tudok összehozni egy nyelvvizsgát. Nagyon sok pénzbe is került, nagyon szerettem baba mellett felfrissülésként tanulgatni, jól is ment. Nagyon jó eredménnyel leállamvizsgáztam. Ugyanakkor nincs nyelvvizsgám. Most esetleg, ahogy a 3 hónapos babám cseperedik, erősen gondolkodom, hogy nekivágjak e mondjuk az eszperantónak (kb. negyedjére).

A probléma az, hogy úgy, mint "művelődésszervező" végzettség MEGSZŰNT. Nemhogy megszűnt, már szinte sehova sem kell konkrétan...

Kétségbe vagyok esve. Kár lenne érte, sokba is került, "megszenvedtem" érte, de a babámtól nem szeretném elvenni semmilyen formában az időt, ha nincs értelme...


2011. máj. 24. 18:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsga hiányában nem adják ki a diplomámat.
2011. máj. 24. 18:19
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy az eszperantó nyelvet már sehol sem fogadják el, mint nyelvvizsga. Érdeklődj utána ennek az ELTE-nél!


Én mindenképpen letennék egy nyelvvizsgát (mindegy milyen nyelv), ha már ennyit tanultam és 'szenvedtem' a diplomáért.

Sosem tudhatod, hogy hol tudod majd kamatoztatni, még ha meg is szűnt a művelődésszervező végzettség.

2011. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én is hasonló gondokkal küzdök. Csak az én fiam már 20 hónapos, szinte egy percem sincs, de van egy függőben lévő diplomám, ami már sehova sem jó (tanító szak, magyar műveltségi területtel, ami annyit jelent, hogy alsóban mindent taníthatok, + 5-6. osztályban magyart). Iskolákat összevonnak, bezárnak, küldenek el mindenkit, és egy napot sem tanítottam az államvizsga óta, magyarul nincs gyakorlatom, tehát vajmi esélye van, hogy elhelyezkedjek ebben a szakmában, pedig szeretem csinálni. Rengeteget tanultam, államvizsga, szigorlatok, szakdolgozat... a semmiért... :(
2011. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is ELTE-PPK-s vagyok, Andragógia, tavaly államvizsgáztam, és most szeretnék elmenni nyelvvizsgázni, 1 éves a babám, eddig én nem tudtam volna tanulni mellette, remélem most igen:-))Én a Rigóban nyelvizsháztam 3 éve angolból, de 3 pont hiányzott a középfokhoz. Hol laksz? Eszperantóval lehet valéamit kezdeni a munkaerőpiacon?
2011. máj. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy már nem fogadják el az eszperantót. Én soha nem is láttam értelmét, mert sehol nem használják, akkor már egy élő nyelvbe fektess energiát. Az angol nagyon egyszerű nyelv, fél év alatt le lehet tenni belőle az alapfokú nyelvvizsgát.

Az a kérdés, hogy mennyit alszik a baba nap közben. A lányom ebéd után aludt 3 órát, én a mérlegképes könyvelő szakot csináltam meg mellette. A fiam 1 órát alszik, mellette a háztartásra sincs időm.

A diplomát meg ne hagyd elveszni, kár lenne érte.

2011. máj. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én fizika tesin (tanárin) végeztem 2006-ban, és utána nem is érdekelt hogy megkapom e mert másba fogtam!Úgy voltam vele ha majd lesz gyerkőcöm csak akkor szeretnék tanítani... Így a lányom első szülinapján mentem először nyelvvizsgázni!Csak a szóbeli sikerült 3 hónapra rá mentem a (névnapján) akkor aikerült az írásbeli is! És tegnap érkezett meg a diplomám!


A lányom elég jókat alszik délben így én akkor tudtam tanulni!Soha nem hagytam másra a tanulás miatt!Csak délben és este tanultam!Itthon CD-s könyves megoldással!A kreatív nyelvtanulásos módszerrel!Nekem bevált és így volt tervben is és hát nem elsőre de másodikra sikerült!És nagyon jól esett tanulni, bár kellett egy hét mire belejöttem a tanulásban, eleinte nme nagyon fogott az agyam!


Sok sikert!

2011. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tavaly betelefonáltam a szakra és még elfogadták, idén azt hiszem újra megkérdezem.


Anno én jártam ki a dékánnál (stb.) az eszperantó szövetség segítségével, hogy elfogadják... :-)


Gratulálok, aki tegnap kapta meg a diplomát! Irigyellek!


Másra (angol, német stb.) sajnos nincs pénzem sem időm (hosszú távon). Nem a használhatóság miatt tanulnám (a piacon), hanem a diploma miatt, amivel a Rigóban is tisztában vannak.

2011. máj. 25. 09:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!