Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Téged mennyire viselt meg...

Téged mennyire viselt meg mikor kiderült nem eshetsz teherbe természetes úton?

Figyelt kérdés
Más is hezitâlt belevágni a lombikba? Vagy csak én vagyok ilyen " elcseszett", akinek nem egyértelmû, hogy bele merjek e vágni a lombikba? Sokan lombikoznak körülöttem, de valahogy nekem úgy tûnik ez másoknál nem is volt kérdés: ha lombik, hát lombik. Ritka rosszul érzem magam, mert ên nem vagyok benne biztos, hogy akarom. Más is érzett így elôtte?

2012. júl. 10. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiderült, hogy máshogy nem lehet nem hezitáltam. Ha lombik akkor csináljuk azt! Várólista volt, vártam. Az utolsó hónapban kiváltottam minden szurit, gyógyszert, ha megjön csak telefonálni kell és kezdhetem szúrni/szedni, UH-ra járni. Késett. Soha nem szokott. Teszteltem, pozitív lett, nem hittem el. A lombik helyett terhességi UH-ra mentem, pedig úgy fogadtak, hogy hozzánk nem emiatt szoktak jönni...

Megszületett a fiam, és azóta már még egy, ő is nagyon hosszú idő alatt de természetes úton. Pedig nekem nem lehet máshogy, csak lombikkal...

2012. júl. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk előbb inszeminációt mondtak, azt húztuk-halasztottuk, hátha sikerül mégis természetesen. A 3. után már nagyon akartam a lombikot, olvastam, az nagyobb eséllyel sikerül, persze macerásabb....

Végül 2-jára sikerült.


35 hetes ikres kismama

2012. júl. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk páromnál volt gond. Úgy alakult, hogy mikor közölték, hogy csak lombikkal van esélyünk, a ciklusomban épp úgy álltam, hogy vagy 5 nap múlva elkezdjük a lombikot, vagy várunk még egy hónapot.

Annyira vágytunk már babára, hogy 5 nap múlva belevágtunk, és 2 hónap múlva már azt közölte a doki, hogy babát várok. Életem legjobb döntése volt, a kislányom azóta már 2 és fél éves, és egy igazi kis csoda.

A hab a tortán, hogy 15 hónapos volt a lányom, amikor újra terhes lettem, mindenféle rásegítés nélkül, és azóta már van egy 5 hónapos kisfiam is.

Talán ha a lombiknál is várunk még, sikerült volna spontán is, de valamiért hiszem, hogy így kellett lennie, és így volt jó.

Azt tudom tanácsolni, hogy ebben a szívedre hallgass. Egy lombik a fizikai dolgok mellett érzelmileg is nagyon megterhelő, és még nehezebb ha kétségekkel vágsz bele. Tedd rendbe magadban a dolgot mielőtt elkezditek.

2012. júl. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel természetesen nem sikerül, akkor egyértelmű hogy megpróbáljuk mesterségesen. Nem az a lényeg hogy hogy lett a baba hanem hogy lett. Aki igazán akar gyereket az bármit megtesz érte. Ettől nem vagy sem selejt sem semmi. Lehet hogy neked ez nem jött össze másnak meg más nem. Ha mégis szégyenled akkor nem kell róla sok embernek tudnia.
2012. júl. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a válaszokat, és gratulálok minden babához.


Nem szégyenlem, hogy lombik, de az tény, hogy megszálottan nem akarok gyereket. Az egész fiatalságomat úgy töltöttem, hogy nem akarok, aztán pár éve vmi elkezdett hajtani belülrôl, hogy kell, kell, kell. Bár igazából továbbra sem akartam.

Ezt az érzést nem tudom megmagyarázni, aki nem ismeri ês nagyon akar gyereket valószínû meg sem érti, és nem is várom el. Már nem védekeztünk, de mégse jött. Elmentünk orvoshoz és kiderült a férjemnél gondok vannak és egyedül a lombik lehet a megoldás.

Irónia? Nem tudom. A lényeg, ha természetes úton összejönne nem bánnám, bár megszállottan nem hiszem, mint sok nô, hogy egyedül csak ez adhat értelmet az êletemnek, és gyerek nélkül nem lehetek boldog. Viszont a têny, hogy csak küzdêssel lehet, ês ugye úgy is két esélyes, sokkol. De idôm neg már nem nagyon van ezen gondolkodni.

Mindegy. Majd feldolgozom valahogy.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 11. 10:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első lombikos konzultáció után, amíg a férjem rendezte az anyagiakat, kiültem a kocsiba és úgy éreztem, hogy ezt nem bírom végigcsinálni, ha rajtam múlna, itt adnám fel, soha nem leszünk szülők. Kizárólag a férjem kedvéért mentem bele az egészbe, aki nálam sokkal jobban akarta a babát, és nem egy feladós fajta :o) Augusztus közepén születik a kislányunk, a 2.lombik sikerült, az egész procedúra nem volt annyira borzalmas, és most már én is nagyon várom a kicsit. Nincs mese, csinálni kell, nem feladni, ha babát szeretnétek.
2012. júl. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Én se voltam meggyőződve arról, hogy az én koromban (36 vagyok) egy gyerek után akarok évekig rohangálni, főleg így, hogy még ennyit kell küzdeni is érte, meg szurkálnom magam, meg lóadag hormonokat elviselnem. Most meg veszett boldog vagyok, hogy nemsokára megláthatom a kisasszonyt :o)
2012. júl. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia!én kb 2 hónapja tudom h természetes uton nem lehet babánk.elöször fel sem fogtam és mondogattam hogy nem lehet természetes uton babám nem lehet....aztán arra gondoltam hogy akkor hogy lehet és jött a lombik dolog rögtön érdeklődtem és időpontot kértem.most az első konzira várunk.engem megviselt lelkileg mert felfoghatatlan először,de mivel van megoldás igy nem érdekel hogy lesz.amn én el szoktam gondolkozni,hogy akarom e én ANNYIRA a babát tudván milyen körülmények közt élünk meg egyebek.hogy annyi mindenen át megyünk majd mire lehet hogy lesz baba hogy fogom e ugy fogadni mint mkor nem tudtam h csak lombik.na lehet hogy érthetetlen voltam,elnézést de nehéz le irni.szoval szeretnék babát ezt tudom.ja és nem vagy elcseszett:)
2012. júl. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!