Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 éves lesz Augusztus 18-án a...

2 éves lesz Augusztus 18-án a lányom addig kaptam a gyedet. Állapotos lettem 2013 Március 28-ra vagyok kiírva jár nekem a tgyás gyed? Vagy nem?

Figyelt kérdés
Visszamenőleg szülés előtt 10-éves bejelentett munkaviszonyom volt.

2012. júl. 13. 07:50
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ:)
2012. júl. 15. 07:58
 22/27 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,


mivel nincs élő munkaviszonyod,nem vagy jogosult csak gyesre.


A többi válaszolótól kérdezném:tudtok esetleg nekem is segíteni?

Gyeden voltam májusig,aztán munkába álltam.

Most aug.1én telik le a próbaidőm.Kiderült most 7hetes babás vagyok(nagyon örülünk,régóta várjuk).

Ha a főnököm nem írja alá a szerződésem van mód,hogy bármi mást kaphassak gyes-en kívül?(a lányom még csak 2éves múlt)

(tudja,hogy babát várok és így kétséges,hogy mi lesz velem)

köszi a segítséget előre is!

A kérdezőtől bocs,hogy ide pofátlankodtam!

2012. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, a gyed alatt élt a munkaviszonyod? Ha nem, akkor mikor járt le?
2012. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A munkaviszonyom 2011.01.30-án járt le.(tgyást és gyedet is kaptam,mert ekkor már fél éves múlt a babám)

Gyeden voltam 2012.05.01ig.Mivel nehezen jött a 2.baba visszamentem dolgozni ugyanahhoz a céghez.

Az első gyerekem előtt folyamatosan dolgoztam.

2012. júl. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ha nem írja alá, akkor sajna csak tgyást kaphatsz, ahhoz is elég sok utánjárás kell majd, de legalább több, mint a gyes, viszont gyed nem jár majd sehogy sem.

Ennek az az oka, hogy a munkaviszony megszűnése után gyeden töltött napok a tgyáshoz szükséges 365 napba beleszámít, de a gyedhez szükséges 365 napba nem.


Vagyis ha nem írja alá, akkor a tgyás úgy jár majd, ha igényelsz álláskeresési támogatást, méghozzá úgy, hogy szüléskor kapd - így jár majd a tgyás, de a gyed már nem.


Ha aláírja, akkor a tgyás alapból jár majd, viszont a gyedhez nem lesz meg a 365 nap, vagyis azt csak méltányossági alapon tudod igényelni (kell hozzá, hogy éljen a munkaviszonyod).

Beszéld meg a munkáltatóddal, hogy írjatok alá legalább egy évet, abból már eltelt 3 hónap, mert akkor jár majd a tgyás, és igényelhetsz gyedet méltányossági alapon.

2012. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

nagyon szépen köszi.

megírom mi lett,ha érdekel.

Annyit még had kérdezzek,ha nem írja alá a tgyáshoz szükséges papírokat ki intézi? (mivel a munkaviszonyom megszűnik gondolom nem a munkáltatóm?! Esetleg a munkaügyi hivatalba kell bemennem vagy TB?)

2012. júl. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Majd az oep beszerzi, de ha álláskeresésiről szülsz, akkor a tgyást az álláskeresésit megalapozó béred alapján számolják majd, így azok a papírok kellenek majd hozzá. Várom a híreket:)
2012. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!