Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit és hogyan csinál egy...

Mit és hogyan csinál egy vizsgálatott az endokrinilogus orvos?

Figyelt kérdés
1 hét múlva megyek háziorvos a beutalóért,aztán irány az endokrinilogus doki. Hogyan vizsgál meg? Esetleg majd tovább küld vérvételre? Mondjam neki hogy a babával próbálkozunk már 1 éve?És hogy cickafark+palástfű teát isszok? És mennyire befolyásolja azt ha vérvételre küld hogy akkor fogok menstrúálni?
2012. júl. 13. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eleve friss vérvételeredménnyel kell menjek, amit a háziorvostól lehet kérni.

Szerintem először elküldenek vérvételre, és megnézik jól működik-e a pajzsmirigyed. (TSH) Ennek alapján fogja az endokrinológus javasolni a továbbiakat.

Így hogy még nincs vérvételed (nem írtad), szerintem még vissza kell menned az eredménnyel.

Nyakadat tapinthatja meg, esetleg elküld a vérvételen kívül pajzsmirigy uh-ra. A TSH-t nem befolyásolja a ciklus. Ha teljes hormonvizsgálatot is kér, azt már igen, de ezt úgyis meg fogjátok beszélni.

2012. júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

vérvételt és nyaki uh.ot fog kiírni,ha alapos doki... azt mindenképp mondjad,hogy babára gyúrtok...az ,hogy mensizel egyáltalán nem jelent gondot,és éhgyomorra sem kell menni...


egy 7 éve pajzsmirigyes anyuka

2012. júl. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megtapogatta a nyakam, majd megnézte uh-val. Kérdezgetett, olyanokat, hogy nyarat vagy telet szeretem-e inkább, hullik-e a hajam...stb. Én mondtam neki hogy rég szeretnénk már babát, de nem akar sikerülni. Én is ittam teákat, mondani is akartam, de elfelejtettem, de te kérdezz rá, főleg ha vérvételre küld. Engem is küldött, amikor mentem nem kért tőlem előzetes vérvétel eredményt, ő írt egy beutalót. Ciklus 3. napján és a 21.napon kellett mennem vérvételre (sajnos nem jutottam el, így a továbbiakat nem tudom).

Tőlem kérdezte hogy hányadik ciklus napomon vagyok épp, és mikor lesz peteérésem.

2012. júl. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az alapos felvílágosítást! :) mindenkinek megy a zöld kezecske :)
2012. júl. 13. 13:30
 5/9 valaki : ***** válasza:

Én is most megyek,azt mondták,csak megkérdezi,hogy mik az étkezési szokásaid...megpróbálja diagnosztizálni mi lehet a pajzsmirigyproblémád oka. De mivel én 15 éves vagyok,nem mondhatok biztosat, csak azt,amit a felnőttek mondtak nekem...

Ja, és remélem összejön a babátok, minden jót kívánok ;)

2012. júl. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tőlem nem kérdezett az étkezési szokásaimról. Sosem, pedig 5éve járok hozzá.

Olyanokat kérdezett hogy hullik-e a hajam, van-e heves szívdobogás, gombóc érzés a torokban stb..

2012. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én eleve endokrinológus nőgyógyászhoz mentem, maszek alapon. Én mindent elmondtam, én is méhpempőztem, jártam természetgyógyászhoz...

Sok mindent kérdezgetett, megnézett UH val és csinált egy rendes vizsgálatot is, majd csináltatott egy terheléses vércukorszint és egy D vitamin vérvizsgálatot (ott mindegy hogy mikor mensizel). Nekem volt már tüszőérlelős "előéletem" orvosi papírokkal, szóval egy spontán ciklus után -amikor nem is érett tüsző- mi már érleltük. Én pecsételgettem félidőben, így csináltatott egy hormon vérvételt is, nekem 6 hormont néztek. Ezt a hormonosat csak a ciklus meghatározott napjain lehet csinálni, több ilyen is van, majd ő megmondja hogy neked melyiket kell nézni. Ott is kiderült egy pár gond, viszont az is, hogy mivel nincs baj.

Maszeknál lényegesen gyorsabban megy a dolog, a vérvétel eredménye is mindíg 1 hét alatt megvan.

Nagyjából ennyi. A maszek nagyon sokba kerül, de a gyógyszerek is:( Viszont valamit valamiért:) Remélem mielőbb rendben leszel te is!

2012. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakoznék az előttem szólókhoz!Vittem magammal az utolsó 2 havi TSH eredményemet (ciklus 3.napi).Megtapogatta a nyakamat és a lábszáramat is nézte,hogy nem-e vizesedik.Kért egy pajzsmirigy UH-t,és felírta a Jodid nevű tablettát.Majd 6 hét múlva kellett visszamennem egy friss TSH eredményel és az UH papirral.Nekem azt mondta,hogy a TSH érték nem ciklus függő,bármikor lehet menni vele vérvételre.A friss eredményem már lejjebb ment,de nem volt 2 alatt!(a nagyok azt mondják ha babás akarok lenni akkor 1-2 között kell lennie az értéknek).Megmutattam az orvosnak és azt mondta nem vagyok pajzsmirigy beteg,nem azért késik a baba.Jód hiányos a szervezetem,azért kell szednem a jód tartalmú tablettát,és kérte ne foglalkozzak azzal,hogy picit határérték felett van az értékem.

Remélem tudtam segiteni,bocsi hogy hosszura nyúltam.

2012. júl. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!mindenkinek megy a zöld :)
2012. júl. 17. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!