Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Külföldön élő, gyerekért...

Külföldön élő, gyerekért küzdők, megosztanátok a tapasztalataitokat?

Figyelt kérdés

Hogy indultatok neki külföldön az orvos keresésnek?

Mit fizet a biztosító és mit nem (inszem,lombik,egyéb vizsgálat)?

Milyen az orvosok hozzáállása? Voltak-e nyelvi nehézségek?

Vitettek-e magatokkal korábbi (magyar) leleteket?

Előre is köszönök minden infót!



2012. júl. 11. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Pontosan hol elsz kulfoldon,mert nem mindegy,sztem mindenutt mas a torveny,masok az emberek.

Mi Ausztriaban elunk.

Dokit neten talaltam,vagyis van egy lista magyar orvosokkal,es ott talaltam tobbet is,illetve a fb-on kerdezgettem egyik csoportban.

A biztosito fizet ugy 3-4 uh-t,nem tudom pontosan,terhesseg alatt,az elsot fizetni kell.Ver/vizeletvizsgalat ingyenes.Korhazi ellatas ingyenes.(Nekem 5honapja volt missed ab-om sajnos,onnan tudom),persze szukseges hogy biztositva legy.

Talalkoztam bunko magyar orvosokkal,es rendes osztrakokkal,de nem akarok altalanositani.

Nyelvet nem beszelem,igy akadnak nehezsegek,de mindig elmagyarazom kezzel-labbal,amit akarok(par szot,kifejezest azert ismerek).

Soha nem vittem magammal otthoni leleteket.

2012. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hol élsz? Mert tényleg máshol mindenhol a szabályozások.

Én a svájci rendszerről tudok nyilatkozni. Minden fizetős a biztosítási önerőd részéig és elég szép összegeket hagytunk már ott a dokinál. Az inszemináció (ha eljutunk oda) viszont 100% támogatott, az első kettő vagy három.

Dokim magyar, nagyon lelkiismeretes, így mindent könnyen meg tudok vele beszélni. De persze azért nekem is volt szükségem már az activity tudásomra.

Semmilyen magyar leletet nem vittem, itt csináltattam mindent.

2012. júl. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a továbbiakat!

Németországban élek, de azért is nem írtam a kérdésbe mert érdekel hol mi a helyzet.

Van biztosításom, csak nem látom át még a rendszert.

Jó hogy írtok magyar dokikról, én nagyon sok rosszat hallottam már, hogy a magyar orvosok lekezelőek, de mégiscsak könnyebb lenne... Persze tudom ez személyenként változik, nem is akarok általánosítani, csak sok rosszat tapasztaltam már.

Egyébként hogy állnak a meddőséghez? (Otthon engem lehurrogott a dokim, mondván túl fiatal vagyok (25éves), hiába mondtam hogy már 1 éve nem sikerül teherbe esni.)

2012. júl. 11. 16:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Én amikor először mentünk a dokihoz, hogy most szeretnénk majd elkezdeni a próbálkozást, azonnal kivizsgálásokkal kezdtük. Azt mondta, mivel nálunk már el van döntve a babakérdés, minek várjuk ki a kötelező 1 évet.

De Magyarországon sok történetet hallottam, hogy elzavarnak ha 1-1,5 év próbálkozásnál hamarabb akarsz vizsgálatokat...

2012. júl. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor lehet hogy még itt jobb is lesz, mint otthon, nem lesznek lekezelőek, csakmert nem múltam még el 30éves. :(

Mindenesetre hamarosan kiderül, mert elszántam magam hogy ez így nem mehet tovább, a dolgok végére kell járnom mielőtt beleőrülök.

2012. júl. 12. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!