Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetek terhes? Hogyan mondjam...

Lehetek terhes? Hogyan mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja lefeküdtem egy fiúval, de élvezés előtt kihúzta. Azóta rendszeresen megjött, nem is gyanakodtam. De pár hete mintha megmozdult volna valami a hasamban. Nagyon megijedtem. Azóta ez rendszeresen megtörténik, és ha rászorítom a kezem a hasamra, mintha szívverést is hallanék. 15 vagyok, szörnyen félek, hogy anya mit fog szólni. Ma megemlítettem neki, hogy mit szólna, azt mondta, agyon is ütne. Mit tegyek???

#teherbeesés #hogyan mondjam meg a szüleimnek?
2012. júl. 13. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már mocorgást érzel, akkor a hasadon is látszódnia kéne valaminek. Viszont szívdobogást nem érezhetsz, az csak a te hasi ütőered. Nem tartom valószínűnek, hogy már több hónapos terhes vagy úgy, hogy eddig mindig megjött, de csinálj egy tesztet megnyugtatásképpen.
2012. júl. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előző válaszolóval. Ha pár hónapos terhes lennél akkor a teszt bármely napszakban kimutatja. Vegyél egy tesztet és csináld meg! Remélem nem lesz két csíkos, szorítok neked!
2012. júl. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte kizárható, hogy terhes vagy.


Először is csinálj egy tesztet mondjuk, és akkor minden mással ráérsz utána is foglalkozni.


Ezen olyan jót mosolyogtam:


"rászorítom a kezem a hasamra, mintha szívverést is hallanék" Én nem hallok a kezemmel :DDDD


De vicc nélkül, egy első gyerekes kismama a 18-20. hét körül érzi meg az első magzatmozgást. Tehát az 5. hónapban, amikor már szemmel is láthatóan gömbölyödik a hasa. De szívverést akkor sem tudunk kitapintani, még a 9. hónapban sem.


Tehát csinálj egy tesztet, és utána megnyugodhatsz.

2012. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha terhes lennél, kb. a 18. héttől érezhetnéd a magzatmozgásokat. Addigra már a legtöbb kismamának észrevehetően nagyobb a hasa, és egyéb kísérő tünetek is szoktak lenni (a mellek nagyobbak lesznek, pár kg hízás, nagyobb étvágy, álladó fáradtság és rosszullétek főleg az első 3 hónapban).

Ha semmi különöset nem tapasztaltál és a mensid a szokott formában, rendszeresen megjött, nagyon valószínűtlennek tartom, hogy terhes lennél. A magzati szívdobogást nem érezheted, csak a saját hasi ereid lüktetését!

Amit tanácsolnék:

1. Vegyél terhességi tesztet (patikában, DM-ben), reggeli első vizeletből végezd el. Ha negatív, megnyugodhatsz.

2. Ha pozitív, akkor menj el a helyi kórházba (szokott lenni tinédzser nőgyógyászati szakrendelés), ahol a nőgyógyász megnézi, tényleg fennáll-e egy egészséges terhesség (ugyanis még pozitív teszt esetén is lehet pl. méhen kívüli terhesség).

3. Akárhogy is lesz, tanulj az esetből, és minimum óvszerrel védekezz! Nem csak a terhesség, a nemi betegségek ellen is véd! Vegyél egy dobozzal, és 2 db-ot mindig tarts magadnál, bárhova mész! Valamint tájékozódj (akár itt a GYK-n) a védekezési módokról és a teherbeesésről!

2012. júl. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! 21 éves vagyok és 16 hetes terhes. Meg nem érzem a babát mocorogni, de a hasam sem nagy meg. Olyan mintha csak jól beebédeltem volna. Vékony és pici vagyok. Lehet, hogy egy hét múlva érezni fogom mar a babát, de akkor sem lesz nagyobb hasam szerintem :) pedig én mar várnám. Ebből csak azt akartam kihozni, hogy lehetséges, hogy érezned mar a babát, de meg nem nagyon látszik a hasadon, de drukkolok, hogy a teszt egy csikos legyen! Viszont az, hogy eddig menstrualtal, hat szerintem kizarhatja a terhességet. Van olyan akinek egyszer meg megjön, vagy picit barnazik, de több hónapon keresztül menstrualni nem szoktak :)

Szóval szerintem nem vagy babas. De bemesz a gyogyszertarba vagy a dm-be és 500ft-ért veszel tesztet. Sok sikert! Írd majd meg!

2012. júl. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ezen olyan jót mosolyogtam:


"rászorítom a kezem a hasamra, mintha szívverést is hallanék" Én nem hallok a kezemmel :DDDD


hehe :P tényleg, csak most esett le

viszont a hasam nőtt egy kicsit, a mellem fáj, és rengeteget eszek (mondjuk mindig is sokat ettem).

de azért nagyon köszi

aztán drukkolni!!! :P

2012. júl. 13. 12:30
 7/10 A kérdező kommentje:
Ó, és kifelejtettem a szédülést és a hányingert ami reggelente a suliban kapott el, de azt szerintem nyugodtan ráfoghatjuk arra, hogy nem reggeliztem
2012. júl. 13. 12:31
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, korrigálom magam. Ha már 4-5 hónapos terhes lennél, amit kétlek, tényleg bármikor tesztelhetsz, nem csak reggel. És a méhen kívüli terhességnek is már sokkal korábban durva tünetei lettek volna, tehát ez kizárva, ha jól gondolom.

Viszont a későbbiekben, ha kétségeid lennének, hogy nem vagy-e terhes, már aznap tesztelhetsz (reggel), amikor a mensidnek meg kellene jönnie.

2012. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megfogadom a tanácsot. Eddig nagyon paráztam, de most megnyugodtam egy kicsit. :P
2012. júl. 13. 12:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Elvégeztem a tesztet, és NEGATÍV lett! :)) Köszi szépen mindenkinek. :P
2012. júl. 18. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!