Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pharmatex kúp mellett ha...

Pharmatex kúp mellett ha teherbe esek az árthat a leendő magzatnak?

Figyelt kérdés

A párommal nem szeretjük az óvszert és én nem vagyok a hormonális fogamzásgátlás híve, így arra gondoltunk, hogy pharmatex kúpot megszakítással együtt alkalmaznánk. Tudom, hogy nem olyan biztonságos, de az az igazság, hogy még ha terhes is leszek örülünk neki, fel tudjuk nevelni, inkább csak még kicsit várnánk a direkt próbálkozással.

Az lenne a kérdésem, hogy egy spermaölő szer mellett ha valaki terhes lesz esetleg nagyobb az esélye annak, hogy beteg lesz a magzat? Neten erről nem találtam semmit, az orvosomat elfelejtettem megkérdezni, hátha valaki hallott már róla valamit. Előre is köszönöm.


2012. júl. 13. 22:17
 1/7 anonim válasza:
Szia!Egy időben mi is azzal védekeztünk.Bennem is felmerült a kérdés,hogy a Pearl-indexe nem tul jó,ha netalán mégis teherbe esem az okozhat e bármi bajt a babának.A nőgyógyászomnak az volt a válasza,hogy nem jellemző,hogy ettől károsodna a magzat,de volt precedens(nagyon kevés esetben) az ellenkezőjére is.A válaszát azzal indokolta,hogy az a hímivarsejt,ami átjut az életrevaló.De ha babára gyanakszol javaslom menj el dokihoz és mond el neki is a dolgot!
2012. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Önmagában én sem alkalmaznám, mert valószínűleg akkor elég hamar jönne össze a baba, de sok helyütt olvastam, hogy nagyon sokan alkalmazzák sikeresen megszakítással együtt.

Egyébként arról esetleg olvasott/hallott-e valaki, hogy befolyásolja a magzat nemét? Tehát hogy egyformán hatásos lány és fiú spermiumok esetén? Érdekes kérdés.

2012. júl. 13. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:

A két spermium között csak a tömegükben van különbség, a hím egy kicsit könnyebb, ezáltal kicsit gyorsabban mozog.

Ha károsodik az ivarsejt, nem képes átjutni a petesejt falán, ez természetes szelekció. Ha valami különleges ok miatt netán a petesejtben van defektus, és pont egy ilyen spermával találkozzon, arra irtó kicsi az esély. De a kivétel erősíti a szabályt.

2012. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem árthat, mert ez egy spermaölő kúp, egy fertőtlenítő vegyület, ami amúgy nem káros a szervezetre (gombár fertőzásre javasolta nekem a nőgyógyász pl). Ha terhes leszel, az azt jelenti, hogy átjutott egy sperma, de akkor az nagy valószínűséggel egy eléggé életrevaló darab volt. Egyébként ezt onnan tudom, hogy utánanéztem, és megkérdeztem a nőgyógyászt ugyanerről, mert én is gondolkodtam a használatán, de aztán úgy döntöttem, hogy mégsem szarakodom ilyenekkel.
2012. júl. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Idén én Pharmatex mellett lettem terhes, mondjuk az a tabletta volt. Annyi "hatása" volt, hogy már a 6. héten az első UH-n sem találtak babát, így a 10. héten missed ab lett a vége...

Habár mi extra nehéz eset vagyunk, mert a 2 gyerekünk is védekezés mellett fogant, az első tabletta, a 2. gumi mellett, megszakítással.

Most már nem kockáztatunk, így a Mirena mellett döntöttem, de ha ennek ellenére is terhes leszek, esküszöm elköttetem magam! :)

2012. júl. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Az orvosod a Pharmatexet tette felelőssé az esetért?

2012. júl. 14. 10:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tette felelőssé, de mondta, hogy az egy nem igazán megbízható fogamzásgátló, így tulajdonképpen csak azoknak való, akiknél szóba jöhet egy újabb baba is.

Az elhalásnál meg sosem szoktak okot keresni, hiszen rengeteg mindentől lehet és mivel én ráadásul nem is akartam babát, így nem éltem éppen visszafogott életet, tehát valóban bármi oka lehetett. Ráadásul rengeteget stresszeltem abban az időszakban, mert éppen akkor kezdtem el dolgozni.

Szóval bármi lehetett, nem biztos, hogy attól volt, de nem is kizárt.

Én a helyetekben, ha tényleg örülnétek egy babának, inkább a természetre bíznám a dolgot. Mondom ezt úgy, hogy én szinte már attól is terhes leszek, ha a párom úúúúgy néz rám :)

2012. júl. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!