Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Valaki esett úgy teherbe...

Valaki esett úgy teherbe Pharmatex vagy Patentex hüvelykúp használata mellett, hogy maradéktalanul betartotta a használati utasításban leírtakat?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy előtte-utána nem használt az intim terület lemosására szappant, illetve megfelelő mélyen felhelyezte és kivárta a 10 percet, amíg felolvad és csak egy aktus volt, illetve ha több, akkor mindegyik előtt új kúpot helyezett fel szintén kivárva a 10 percet? Hormonális fogamzásgátlót nem használhatok, a gumit sem én, sem a férjem nem szeretjük. A spirálra semmiképp nem vállalkoznék, így gondoltam kipróbálnánk ezt a módszert, csak nem tudom mennyire biztonságos.
2011. dec. 28. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
bocsi, kicsit OFF de nekem furcsa, hogy a neten olvasom, hogy előtte után tilos fürdeni szappannal, de a betegtájékoztató SEMMIT nem ír erről, sőt azt írja semmilyen óvintézkedést nem igényel a használata. Hát, hogy van akkor ez?!?!?!!?!?!?! Erről tud valaki valamit?
2011. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Pharmatex használati utasításában a következő áll:

[link]


A második pont: Ne alkalmazza a hüvelykúpot.... szappant tartalmazó készítmények használatakor, mivel ezek felfüggeszthetik a Pharmatex készítmény fogamzásgátló hatását.


Na úgy látszik ezért esnek így teherbe véletlenül a nők, mert el sem olvassák normálisan?????

2011. dec. 28. 12:10
 3/12 A kérdező kommentje:
Kedves első! A dobozos kiszerelésben ez tényleg nem így szerepel? Az nagyon gáz akkor.
2011. dec. 28. 12:11
 4/12 A kérdező kommentje:
... vagy lehet, hogy a Patentextnél nem írják? Melyiket használod?
2011. dec. 28. 12:12
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Szerintem nem jó nekünk nem jött be!

Szintén nem szedhetek fogamzásgátlót: a trombózisos lábaim miatt.

A férjem nincs oda az óvszerért gondoltuk kipróbáljuk, terhes maradtam mellette, pedig előírásnak megfelelően használtuk. A másik kellemetlen dolog, hogy engem is és a férjemet is nagyon csípte, és ("túlságosan nedves volt odabent tőle")

a baba nem maradt meg 13 hetes terhességnél elment fejlődési rendellenesség miatt a doki szerint nincs köze a pharmatex kúpnak a vetéléshez,de én nem vagyok ebben annyira biztos hisz mégiscsak ("vegyszer")

2011. dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Csak azt nem értem, hogy ha elvileg mind a kettő spermicid, gyakorlatilag csak a gyártó a különbség a két termék között, meg úgy hallottam, hogy a Pharmatexnél van valami fertőtlenítő adalék benne, akkor miért van az, hogy az egyiknél lehet szappant használni a másiknál meg nem??
2011. dec. 28. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Képzeld, tudok olvasni, de mi a Patentex-et használjuk és ott SEMMI ilyet nem ír a tájékoztató a szappanos fürdésről!


Amúgy mi még tervezünk babát így nem gond ha nem véd 100%-osan. Amúgy ha már kizárt hogy akarnék gyereket akkorr nem is használnám.

2011. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 évig használtam ezeket a kúpokat minden gond nélkül. Betartottuk a használatit, nem volt baj. Aztán egyszer nem jött meg. Terhes lettem a kúp mellett, pedig semmit sem csináltam másképp mint a 3 év alatt. Ma már 2 éves múlt a fiam, és soha többet nem döntenék ezen termékek mellett. Tényleg annak jó aki nem bánja ha becsúszik egy baba, de azért nem is "gyúrnak" még rá.

2011. dec. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13:06 vagyok, igen, én is így gondolom. amolyan "ha jön jön, ha nem nem" féle védekezésnek jó...
2011. dec. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nővéreméknél ezzel sikerült összehozni egy bébit véletlenül. de úgy tudom elég sok embernek, annak ellenére, hogy mindent betartottak
2011. dec. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!