Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7 hónapos terhes kismamára...

7 hónapos terhes kismamára mennyire veszélyes a bárányhimlő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kismama már volt bárányhimlős, de sem a férje, sem az 5 éves kisfia nem.

Tegnap a kisfiú a játszótéren egy olyan gyerekkel játszott, aki bárányhimlős, tehát nagy az esélye, hogy elkapja a kisfiú is.

Ez mennyire veszélyes a kismamára és a magzatára?



2012. júl. 18. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha már volt bárányhimlős akkor nem veszélyes.

Én inkább a férj miatt aggódnék, rá nézve veszélyes!!!

2012. júl. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
így van, a kismamára és babára nem veszélyes, de az apucira nagyon is az!!!!
2012. júl. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Gondolom ha az 5 éves kisfiú elkapja, akkor az apának is nagy az esélye.

Akkor érdemes lenne beoltatni magát? Olvastam, hogy felnőttkorban súlyosabb a lefolyása a bárányhimlőnek.

2012. júl. 18. 12:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Anno mennyire volt erős lefolyású a kismama bárányhimlője? Nekünk egy orvos azt mondta, előfordulhat, hogy valaki újra elkapja, ha korábban enyhe lefolyású volt nála a bárányhimlő (kevesebb pötty stb.). Ez sajnos meg is történt egy ismerősömnél.

Szerintem a kismamának érdemes volna vérvizsgálatot csináltatnia, ami kimutatja, hogy védett-e bárányhimlő ellen.

2012. júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Úgy tudom erős lefolyású volt neki gyerekkorában a bárányhimlő.
2012. júl. 18. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!