Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan védekezzek a bárányhiml...

Hogyan védekezzek a bárányhimlő ellen ha nem tudom hogy voltam-e kiskoromban és 10+6 hetes terhes vagyok? Mennyire veszélyes a babára nézve?

Figyelt kérdés
2012. jan. 27. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

nagyon veszélyes.


ha nem tudod már meg sem fogod tudni, mert ezt egy teszttel végzik el de úgy tudom terheseken ezt sem végzik már.


védekezni csak úgy tudsz hogy ha pl gyerekkele dolgozol akkor elmész táppénzre, és figyeled a környezetedet. pl ha szól a tesód akinek van gyereke hogy barihimlös a gyerek, vagy az ovijukban több bárányhimlös van akkor egyszerüen tesódékkal nem talákozol pár hétig.


ennyi. én nem voltam, második terhességem, elsönél kevés gyerekkel találkoztam másodiknál már elég sokkal.

2012. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem kell stresszben élned, de azért kerüld a bárányhimlős vagy bárányhimlő gyanúsak társaságát és nagyon nagyobb gyerekközösségbe se menjél.

ha esetleg óvónő vagy tanárnő vagy akkor lehet, hogy egy vérvétellel meg lehet tudni, hogy átestél-e már rajta.

(anyukád vagy egyéb rokonodat nem tudod megkérdezni? vagy a gyerekorvosod? Nekik tudniuk kell, hogy voltál-e)

2012. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak azért nem értem mert a kórtörténetemben nincs nyoma hogy lettem volna, de a tesóm két gyereke volt a párom kis huga is,de én nem kaptam el tőlük, ez hogy lehet?
2012. jan. 27. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:

Én nem voltam bárányhimlős, és első terhességnél nem is igazán aggódtam, mert még nem volt gyerekem, aki hazahozza, és nem is igazán találkoztam gyerekekkel sem.

Most hogy van már babám, a második terhességem előtt valószínű beoltatom magam, és reménykedem, hogy nem lesz épp akkor bárányhimlős a lányom, vagy bárki.

2012. jan. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez furi, hogy nem lehet megnézni, mert nekem terhesgondozáson megkérdezték, nem tudtam, ezért vérvizsgálattal megnézették (a kötelező vérvizsgálathoz csapták hozzá, hogy ezt is nézzék).

Bár ez külföldön történt.

2012. jan. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én sem voltam bárányhimlős így a terhességeim alatt fokozottan figyelnem kellett nehogy bárányhimlős közegbe kerüljek, az első 12 héten alakulnak a szervek, akkor veszélyes meg azt hiszem a terhesség utolsó pár hetében.

Nem biztos hogy elkaptam volna, de jobb ezt nem kockáztatni, nagyon rossz dolgokat okozhat a vírus maga ( süketség stb.)

2012. jan. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A terhesség első 12 hetében és az utolsó négy hétben veszélyes nekem nőgyógyász mondta.18 hetes terhes voltam mikor a lányom bárányhimlős lett semmi baja nem lett a babának egészséges.Próbáld ezekben az időszakokban kerülni a gyerekeket főleg tőlük lehet elkapni .Amúgy vérvétellel ki lehet mutatni hogy voltál-e vagy sem
2012. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!