Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi okozza a PMS tüneteket?...

Mi okozza a PMS tüneteket? Hormonok?

Figyelt kérdés
Pé-től mensziig mindig nagyon érzékenyek és duzzadtak a melleim. Pénteken volt pém,de semmi! Lehet baba van a dologban?
2009. júl. 14. 11:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Most a melleim érzékenysége helyett a hasam fáj,mintha meg akarna jönni, de máskor nem szokott.Túl korai még ez terhességi tünetnek....PMS lesz.
2009. júl. 14. 12:45
 2/3 anonim ***** válasza:

A nemi hormonok a központi idegrendszerre hatva – az egyik fontos ingerületátvivő anyag, a szerotonin idegsejtek közötti és azokon belüli forgalmát megváltoztatva – befolyásolják az érzelmi állapotot, így feltehetően a PMS hátterében is a nemi hormonok és a szerotonin-anyagcsere zavarának kölcsönhatása áll. A tünetek erősségét az egyéni érzékenységen túl befolyásolhatja a fizikai aktivitás, a táplálkozás és az adott időszakban a szexuális élet intenzitása is.


Tünetek


A PMS a mensruációt megelőző napokban a nők 50–60 százalékánál okoz különböző panaszokat. A jellemző fizikai tünetek közé sorolható a fej- és hátfájás, a duzzadt, fájdalmas mellek, a puffadás, a súlygyarapodás, az étvágytalanság vagy éppen egyes ételek túlzott kívánása. A kellemetlen testi panaszokhoz érzelmi labilitás, ingerlékenység, fáradékonyság, szorongás, feszültség, lehangoltság, koncentrálási nehézségek, energiátlanság érzése társulhat. Az erős tünetek megnehezíthetik a nők mindennapjait a magánéletben és a munkában egyaránt. Sokszor környezetük sem tudja, mit kezdjen a hirtelen jelentkező érzelmi kitörésekkel, melyek okai megfejthetetlennek tűnnek.(ezt találtam,remélem segítettem)

2009. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam mitől változik meg? Régóta babát szeretnénk,reménykedhetek a megváltozott tünetek alapján?
2009. júl. 14. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!