Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem esek teherbe nagyon...

Miért nem esek teherbe nagyon rosz érzés! Tapasztalatok azoktól akiknek évek után sikerült? Nekünk lassan 5 éve!

Figyelt kérdés
2012. júl. 19. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnálom a helyzetet, de csak te tudhatod mi az oka az alapján, amit az orvos mondott neked.
2012. júl. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nagyon sokféle oka lehet, amire a választ nem fogod itt megkapni. 5 év után azt hiszem ideje felkeresni egy nőgyógyászt, hogy először is a szervi problémákat kizárják. Ha semmi ilyen probléma nincs, akkor érdemes felkeresned egy endokrinológust, aki megvizsgálja a hormonrendszered működését. (vérvétel) Nem árt egy kismedencei ultrahangra is elmenni, hogy nincs-e petefészek cisztád, mert az is okozhat gondokat. Egyéb okok: jelentős túlsúly, vagy éppen az ideálisnál lényegesen alacsonyabb testsúly. Ha mindez negatív, akkor lehet még pszichés oka: túlságosan stresszelsz, és amiatt nem esel teherbe. Nem jó, ha az ember rágörcsöl, hogy márpedig én teherbe akarok esni, mert akkor sem sikerül. Csak lazán! És ha Veled semmi baj nincs, előfordulhat, hogy a párodnak alacsony a spermaszáma, tehát őt sem árt kivizsgáltatni. Nagyon ritka esetben az is előfordulhat, hogy két ember biológiailag nem passzol egymáshoz, és soha nem lehet közös gyermekük, míg külön-külön más partnerrel esetleg mindkettőjüknek sikerülne.


Hát nagyjából ennyi okot kellene megvizsgálni.

2012. júl. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk több, mint 3 év után sikerült, de én elég hamar (4 hónap után) elmentem orvoshoz járni ciklusproblémával. Aztán sorban derültek ki a problémák.... Végül sok tortúra után a 2. lombik sikerült novemberben.

Azért gondolom túl vagytok ti is pár kivizsgáláson....Vagy nem?


36 hetes ikres kismama

2012. júl. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt szerintem csak orvos fogja neked megmondani,nem látunk beléd. :(
2012. júl. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenkeppen menjetek kiviszgalasra, ha meg nem voltatok. Mi harom es fel eve probalkozunk. Voltunk orvosnal, mindketten makkegeszsegesek vagyunk, volt mar ket inszeminacionk is csak, hogy javitsuk az eselyeket. De nem sikerult. Ez tobb mint egy eve volt. Oszinten szolva en mar letettem rola. Most mar igyekszem arra koncentralni, milyen szabadon is lehet elni gyerek nelkul. Vedekezo mechanizmus...
2012. júl. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
járok orvoshoz!és elvileg a peteérésemmel van gond!!
2012. júl. 25. 18:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne aggódj, azt hormontablettákkal be tudják állítani.
2012. júl. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!