Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Olvasott mar valaki az rh...

Olvasott mar valaki az rh osszeferhetetlensegrol? Alul van amitn talaltam, de az lenne a kerdesem, ha valakinek van egy korai terhessege, amit nem vesz eszre es mondjuk menszivel tavozik, akkor utana folyamatosan el fog vetelni?

Figyelt kérdés

Remelem ertitek mit szeretnek ebbol kihozni.Marmint ha rh+ lesz a baba. Es ha mit lehet ellene tenni? Mert ugye beagyazodasnal nem tudjuk meg hogy terhesek vagyunk igy nem tehetunk ellene semmit. Remelem ertitek mit szeretnek ebbol kihozni.



Rh összeférhetetlenség akkor áll fenn, ha az anya Rh negatív, az apa és a magzat pedig Rh pozitív. A magzat és az anya vére azonban normális terhesség esetén nem találkozik egymással. Ilyen találkozás a szülés, vagy esetleges terhességmegszakítás, illetve például genetikai mintavétel esetén jöhet létre. Ezután az anyai szervezet ellenanyagot kezd termelni, ami a következő terhességnél az újabb Rh pozitív babát károsíthatja.


2009. júl. 17. 12:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha Rh negatív vagy és terhes leszel, akkor azaz első, hogy megnézik, hogy a véredben van e ellenanyag. Ez egy sima vérvétellel kimutatható. Ha van, akkor injekciót kap, hogy ne legyen gond a babával. Ma már szinte egy baba sem sárgul be, nem kell lecserélni a vérét, mert van ellenanyag.
2009. júl. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első terhességnél az erre irányuló laborvizsgálat eredménye esetleg pozitív lesz, a kismama kap egy szurit (a szüléskor ezt mindenképpen megkapja az esetleges következő terhesség érdekében), hogy a szervezete ne termeljen ellenanyagot a pici ellen.
2009. júl. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Rendben,de ha volt mondjuk egy vetelesem,amirol nem is tudok es mi szep nyugodtan probalkozunk tovabb a babaval,akkor lehetseges hogy ossze sem fog jonni a masik baba,mert ahogy beagyazodik kiloki egybol a szervezetem?
2009. júl. 17. 12:34
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Nem löki ki. régen, amikor nem volt ellenanyag, akkor is csak a terhesség utolsó heteiben merült fel probléma, az elején semmiképp. A legtöbb gyerek régen is túlélte, hiszen szülés után lecserélték a vérüket és megszünt a sárgaság.

Ha terhesség első heteiben volt vetélésed, akkor még ellenanyag sem alakul ki a szervezetedben, hiszen a szervezet még nem is érzékeli a magzat vérkeringését, az százalékosan olyan elhanyagolható. Tehát ne aggódj, nekem 3 gyerekem született úgy, hogy Rh negatív vagyok.

2009. júl. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Rendben koszonom..en is az vagyok a parom meg rh +! Csak attol felek hogy ezert nem jon ossze majd a baba..mert hat ki tudja es 2 napja eleg eros gorcsom van,de nem verzek... nem tudom mire velni...Te kaptal ellenanyagot? vagy nem volt ra szukseg? koszonom a valaszokat
2009. júl. 17. 12:41
 6/20 anonim ***** válasza:
90%

Az első szülés után kaptam, mégis az első 2 gyerekem negatív lett. Csak a harmadik pozitív.

Ne aggódj, a teherbeesésnél, a beágyazódásnál ennek semmi szerepe nincs, csak amikor már a baba olyan nagy, hogy "észreveszi" a szervezeted, hogy valami nem stimmel. Ez pedig csak az utolsó hónapok.

2009. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne felj nem loki ki. En egy Rh negativ 8 hetes kismama vagyok es tavaly volt 8 hetesen egy vetelesem, nem emiatt hanem nem fejodott rendesen a babam. Ferjem rh pozitiv. Kora terhessegnel nem jelent veszelyt. Nekem is csak a 10-dik het utan fogjak nezni a verem, hogy minden rendben van es ha veletlenul elkezdek ellen anyagot termelni akkor kapok egy szurit. Ne izgulj nem lesz semmi gond. En is rakerdeztem a dokitol, hogy akkor, hogy is van ez? Mert nekem is volt egy vetelesem es attol feltem, hogy keveredett a verem az elvetelt baba verevel es lehet az a baba pozitiv volt es nem kaptam semmi szurit. Azt mondta a doki, hogy nyugodjak meg ilyen fiatal vetelesnel nem jelent semmi gondot es a kovetkezo terhessegre nezve sem lesz gond. Most 8 hetesek vagyunk es teljesen rendben minden.
2009. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amikor ilyen korai vetèlès törtènik ,hogy szinte nem is tudunk ròla ,mèg nincs kapcsolat a magzat ès az anya szervezete között, tehàt nem gondolom ,hogy ellenanyag termelôdne vagy bàrmi màs problèmàt okozna.
2009. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne feltétlen löki ki a szervezet,hanem károsíthatja is a magzatot.Persze nagy az esély a vetélésre is ilyen esetekben.De csak abban az esetben ha van ellenanyag az anyai szervezetben.Akkor az anyai vér támadja a magzatot,ki akarja lökni vagy károsítja,lebontja a vérlemezkéit.Sajnos előfordulhat,hogy egy esetleges vetélés esetén ha pozitív volt az elvetélt magzat találkozik az anya vérével,és az ellenanyagot kezd termelni.Újabb terhesség esetén az anyai szervezet úgymond emlékszik a poz "betolakodóra"és igyekszik kilökni azt vagy károsítani.

Ezért fontos nekünk RH- vércsoportúaknak,hogy mindig szóljunk az orvosnál(én akkor is szóltam ha nem kérdezték,mert ismerek olyat akinél nem nézték és gond volt).A 3 babámból kettő + lett.

Vetélés amniocentézis vagy bármilyen beavatkozás és szülés után adnak antiD injekciót,ezzel megelőzve a további terhességeknél a bajt.Ha nem találnak ellenanyagot az első vérvételnél a terhesség elején,akkor összesen 3x néznek ellenanyag szintet.Ha igen,akkor attól függ milyen magas,és,hogy veszélyes-e a babára és az anyára nézve(de általában nem kockáztatnak)megszakítják vagy befejezik a terhességet.

Vetélésed volt esetleg és nem kaptál antiD-t?

2009. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ettol felek,mert rajta vagyunk a baban,de hat nem tudom hogy volt e korai vetelesem,ezert kerdeztem..akkor ha elmegyek dokihoz szoljak neki errol,hogy nezze meg ezt nekem?
2009. júl. 17. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!