Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tegyek ha petefészek...

Sissy1987 kérdése:

Mit tegyek ha petefészek cisztám van és nem esek 8 hónapja teherbe? A ciszta lehet kiváltó oka a nem teherbe esésnek? Vagy valami más problémám lehet?

Figyelt kérdés
2012. júl. 30. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Így nem tudok neked választ adni. Mert nem mindegy, hogy mekkora és mind kettőn van vagy csak az egyiken, mert a petefészek felváltva termeli a petesejtet. (havonta)

De ha mind kettőn van akkor befolyásolhatja. Szerintem menj el orvoshoz.

2012. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy estem teherbe, hogy cisztám volt, sőt nem is menstruáltam rendesen mert még szoptattam a nagyot. Szóval nem biztos, hogy amiatt, de beszéld meg az orvossal. Na meg nem árt terhesség előtt lerendezni, mert nekem a gyerek ráfeküdt amikor már nagy volt a pocakomban. Egyik nap azt hittem ott szülök meg a fájdalomtól, mire bementem a kórházba és megvizsgált a doki, már nem volt ciszta (holott az előző ultrahangon ott volt a gyerkőccel együtt), elintézte a kölök....
2012. júl. 31. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Manka68 ***** válasza:

A kérdés az, hogy a cisztának mi az oka. Ha PCO-t diagnosztizáltak nálad, akkor irány az endokrinológus, aki kideríti. Ilyenkor általában anyagcsere zavar okozza, amit gyógyszerrel, diétával és mozgással lehet helyreállítani. Amint ez rendben van, a ciszták elmúlnak, lesz peteérés (a ciszta azért alakul ki, mert a tüsző nem reped meg, így teherbe esni sem nagyon lehet), és jöhet a baba, ha nincs más gond.

Az előző válaszolók a funkcionális cisztáról beszéltek, ami teljesen más lapra tartozik. Viszont ha te nem vagy babás, és a ciszta ott van, akkor az bizony probléma, kezelni kell babásodás előtt. :-(

2012. júl. 31. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy néz ki, hogy mind a kettő petefészkemen van ciszta, de arra már nem emlékszem hogy mekkora... Kaptam tüszőrepedésre gyógyszert amit két cikluson át kellett szednem, de attól sem estem teherbe. Utoljára mikor beszéltem a nőgyógyásszal, azt mondta petevezeték átfújásra kell majd mennem.

Az hogy a ciszta milyen fajta, azt nem tudom, csak azt hogy már 8 hónapja nem esek teherbe, hiába próbálkozunk párommal. És néha vannak alhasi görcseim, de ezek elenyészőek, az is lehet hogy csak én képzelem be magamnak... Lelkileg hat rám nagyon, hogy szeretnék de nem megy.

Az endokrinológushoz hogy menjek beszéljem meg a nőgyógyászommal, vagy őt kikerülve?

2012. júl. 31. 08:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászoddal is beszél de én úgy tudom, hogy a házi orvostól kell beutalót kérni és utána időpontot kell kérni.
2012. júl. 31. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Manka68 ***** válasza:
Én simán bejelentkeztem egy magán endodokihoz. SZTK-shoz háziorvosi beutaló kell. A nődokidnak semmi köze hozzá, nem kell az engedélyét kérned. De az átjárhatóságit is érdemes megcsináltatni, mert sajnos az egyik probléma nem zárja ki a másikat. Az első válaszoló sajnos téved, a petefészkek nem váltják egymást feltétlenül havonta, és mindegy melyik petefészkeden van a ciszta, megakadályozza a peteérést. :-( Párod rendben van?
2012. aug. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszön válaszotokat, Párom elvileg rendben van, de nem is nagyon vizsgálódtunk az ő részéről mert azt gondolom a ciszta miatt nem esek teherbe!
2012. aug. 2. 09:28
 8/8 Manka68 ***** válasza:
Hát esélyes, hogy amiatt. Drukkolok, hogy minél hamarabb összejöjjön!
2012. aug. 3. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!