Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy kell úgy rávezetni az...

Hogy kell úgy rávezetni az orvost valamire, anélkül hogy kioktatásnak venné?

Figyelt kérdés

Másfél év sikertelenség után elkezdődött a kivizsgálásom, első körbe a TSH 2,9 lett. Itt mindenkitől azt olvasom, hogy az sok, 1 alatt kellene lennie terhességhez, de a papíron a határérték 4, így a dokim szerint ez teljesen rendben van.

Hogy mondhatnám neki, hogy ez szerintem magas érték és ez is lehetséges probléma?

Lesz egyébként 3. és 21. napi vértételem, azt mondta teljes hormonprofilt akar látni... esetleg a magasabb TSH más hormon értékben is meg fog mutatkozni?

Megvárom annak az eredményét, de ha esetleg ezzel nem akarna foglalkozni akkor hogy szóljak neki? Vagy keressek másik dokit? Egyébként nagyon kedves, rendes doki, nem szívesen váltanék, sok bunkón vagyok már túl.


2012. júl. 31. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Menj el endokrinológushoz a TSH és a többi hormoneredményeiddel, ha meglesznek, én is azt csináltam. Igaz nekem a háziorvos nem foglalkozott a TSH-mal. De nődokik többsége nem ért hozzá.
2012. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2.9 nem sok nekem 3.2 es volt és babás vagyok minden gyógyzser segitség nélkül
2012. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha az intervallumba belefér, akkor nincs gondd! Csak ő az orvos, és látod ha ezt rendben találta, tovább vizsgálódik!

Sok kórházban más az intervallum, nálatok látod 0-4, a tiéd 2,9 az tökéletes!

2012. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán mond meg, hogy szeretnéd, ha az irányba is megnézné mert volt a családban hasonló probléma és nem akarod, hogy nálad későn derülne ki. Mondjuk édesanyádnak. Mert akkor örökölhető a hajlam.

Ez nem okoskodás lenne és elmondanád, hogy te így nyugodnál meg. Ha rendes akkor megfogja érteni.

2012. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bízz inkább az orvosodban, mint egy ilyen hülye fórumon írogató laikusokban, akik nagyon okosnak képzelik magukat (én is egy vagyok közülük, persze :)). Ha a határérték 4, akkor nem hsiezm, hogy aggódnod kéne, várd meg a többi kivizsgálás eredményét, utána majd úgyis mindent étbeszéltek. És hogy biztosan ne kelljen még másfél évet próbálkoznotok, a párodat is utaltasd be kivizsgálásra, mert sok nő elfeledkezik arról, hogy a férfin is pont ugyanannyira múlik a dolog.

Lehet, hogy nálad találnak valamit, de az sem jelenti azt, hogy neki nincs semmi problémája. Legjobb, ha mindkettőtöket egyszerre vizsgálnak ki. És ha másfél évet vártél eddig, akkor mostmár türelem, és bízz az orvosodban. Nincs értelme idegenekhez rohangálni félbehagyott vizsgálatokkal, honnan tudhatnád, hogy az a jó, amit az a másik orvos mond?

Itt úgíis lesz, aki majd azt tanácsolja, meghogy az ő orvosához menj, meg a világ végére, meg ő onnan a gép elől megmondja, hogy neked mi a bajod. Ne higyj nekik, az orvosodban bízz!

2012. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazatok van, bíznom kell valamilyen szinten az orvosomban, csak már annyian átvertek, hitegettek 6* visszarendeltek, de nem történt semmi, csak fizettem. Nem csak babaügyben, sajnos voltak más gondjaim is korábban, nem könnyű bízni.

Elvileg endokrinológus és nődoki is egyszemélyben, meg nem véletlenül akar hormon vérvételt sem, szóval tényleg türelmesebbnek kellene lennem.

Már az első találkozáskor mondta hogy közbe a páromat is ki kell vizsgálni, úgyhogy az is folyamatban van :)

De nagyon jó ötlet az is hogy a családba már előfordult, és megnyugodnék ha megnézné :) erre eddig nem is gondoltam, így tényleg nem sértő.

2. válaszoló, neked mennyi idő után jött össze a baba? Akkor mégsem annyira gáz az eredményem.

Remélem nemsokára kiderül mi a gond velünk.

2012. júl. 31. 10:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
jesszusom, emberek!! azert ha valamirol.fogalmatok sincs, akkor ne probaljatok mar bebeszelni a kerdezonek, hogy normalis az eredmenye. A hatara a tsh-nak valoban 4 koruli, de ez nem azt jelenti, hogy ilyen ertekkel teherbe is lehet esni. Ez normalis azoknal az embereknel, akik nem akarnak babazni, de a bababoz igenis az 1-2 kozotti ertek kell. Persze, afolott is teherbe lehet esni, de a veteles kockazata joval magasabb mint kisebb tsh ertekkel. Ugyhogy kedves kerdezo en azt javaslom neked, hogy keress fel egy endokrinologust, mivel a nogyogyaszok nem ertenek a hormonokhoz! mondhat barki barmit, az nem hozzaertes, hogy "ja, hat ez hataerteken belul van, ez normalis" nem nem az. Az en endokrinilogusom azt mondta, hogy egy egeszseges, "ivarerett" babara vagyo nonel, ha barmilyen hormoneredmenye a hatarertek felso harmadaba esik, az mar jelentosen gatolhatja, megnehezitheti a teherbeesest. Nalad meg nincs akkora gond, gyogyszerrel akar egy honap alatt is korrigalni tudjak a tsh-d, ugyhogy mihamarabb keresd fel az endokrinologust, persze erdemesebb varni a hormonpanelre is, es azzal egyutt menni. A nogyogyaszt nem kell ezert otthagyni, mert o nem ehhez ert, de ebben a helyzetben mas szakember segitsegere is szukseg lesz, ez van.
2012. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ja, hogy a nogyogyaszod is endokrinologus, akkor mindenkeppen mondd meg neki, hatarozottan, magabiztosan, hogy te ezt meg azt szeretned, es szerernel gyogyszert a tsh-ra. te vagy a paciens, te fizeted ki azt a rengeteg penzt, hat nehogy mar a farok csovalja....!
2012. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel írta, hogy a nőgyógyász endokrinológus is, és most hormonvizsgálatra is küldte, azért lehet, hogy ő is csak a többi eredmény ismeretében szeretné elkezdeni a kezelést, sőt én ezt tartom a legvalószínűbbnek. Rákérdezhetsz, hogy te azt hallottan, hogy teherbeeséshez az értéknek 1-2 között kel lennie, akkor majd biztosan elmondja, hogy ő erről mit gondol.

Azért kedves előző az, hogy mi mégis mit képzelünk, hogy beleszólunk, mert te mindent jobban tudsz és majd elmondod a tutit, kicsit erős, de tipikus hozzááláás...

2012. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is beszélj őszintén az orvosoddal a félelmeidről stb. Ha rendes és ráadásul fizetsz is neki mert magán rendelésére jársz akkor biztos vagyok benne hogy fogtok megoldást találni a problémára.
2012. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!