Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi a véleményetek a Teodor...

Mi a véleményetek a Teodor névről?

Figyelt kérdés
Hogy lehet becézni és szerintetek gyakori név e?
2012. aug. 2. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem MAGYAR nevet adj. Lassan már kihalunk mert mindenki ilyen flancos neveken gondolkodik. Ettől nem lesz különleges a gyerek.
2012. aug. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, szerintem nem gyakori.

Nem értek egyet az előzővel, mindenki olyan nevet ad a gyerekének amit ő szeretne.

A párommal már megbeszéltük a leendő gyerekeink nevét, én ugy választottam, hogy előszöris tetszik , aztán meg hogy nem e fogják csúfolni. Persze minden kisgyereket előbb utóbb megtréfálnak a nevével, de nem adnék olyan nevet ami nyilvánvalóan csúfolást eredményez.Pl Bogyó..???

Szerintem a Teodor szép név, főleg ha illik a vezetéknévhez.

Lehet becézni Ted-nek, Teó.-nak ...Míg pici én még Dodó -nak is hívnám.:) de persze ez csak most jutott eszembe.

2012. aug. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem tetszik, nem ismerek egyet sem. Én Teónak becézném. Amúgy hagyjuk már ezt a magyar neves dolgot. Attól még, hogy nem magyar nevet kap, ugyanúgy magyar lesz. A Katalin, József, Anna, Sára, stb. sem magyar név, mégis így hívtak régen is mindenkit. Nem tudom mi ez az őrület, hogy csak magyar nevet lehet adni.
2012. aug. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is szóbajött ez a név és mindkettőnknek nagyon tetszik is,majdnem emellett döntöttünk,végül azonban meggondoltam magam,pont amiatt,hogy nem igazán lehet becézni.Nekem az egyetlen,ami eszembe jutott az a Teó,de az meg valahogy nekem olyan szappanoperás név,vagy nem is tudom.:)

Ettől eltekintve szerintem nagyon szép név!:)

2012. aug. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem magunknak adjuk a nevet, hanem egy másik embernek ezt sose felejtsük el. Pl. Párom az idióta nevével az egész életét végigkínlódja
2012. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

En Gorogorszagban elek, itt gyakorik ez a nev. Nekem tetszik. Theodoros, vagyik Isten ajandeka. Teo-nak szoktak becezni.

En a lanyomnak magyar nevet adtam.

2012. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik, a jelentése de a hangzása miatt is. Egy Theodoroszt ismerek, egy magyarországi görög férfit.

Szintén a Teo becézésre voksolok, bejön.

2012. aug. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj, de Nekem nem tetszik. Azt felejtik el sokan, hogy az a gyerek egy egész életen át ezt a nevet fogja majd viselni. A másik oldal, hogy Neked kell eldönteni, nem Nekünk, akik véleményt írunk a kérdésre.

Az én neveim: Viktória és Balázs. Ezeket például normális névnek tartom, és a becézése is megoldható.

Valamint, ha megkérdezem egy kismamát, hogy hogyan hívják a picit, és a két név közül mondja az egyiket, akkor szép névnek tartom. De ha azt válaszolja, hogy Zsombor, Olivér, Kolos, akkor nem ájulok el, hogy hú, de szép neve van a kicsinek.

2012. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég ritka, Teónak szokás becézni. Különleges név, most lehet kicsit fura is, de nem biztos, hogy az a legjobb ötlet, hogy mindenki Bencének vagy Bálintnak nevezi a fiát, aztán amikor iskolába megy 5 lesz belőlük egy osztályban. Ráadásul nagyon szép jelentése van, Isten ajándéka, szóval ha hisztek benne, hogy számít egy név jelentése, vagy szerencsét hozhat a név a vielőjének, akkor is jó választás. Mondjuk egy ilyen különleges névnél érdemes második nevet is adni a ygereknek hogyha esetleg ő olyan személyiség lesz, aki nem szeret kitűnni, akkor legyen választási lehetősége. és szerintem a Teó névben semmi ciki vagy furcsa nincsen, csak most nem divatos, de régen a Boglárka sem volt az, és pl az Irma igen, most pedig pont fordítva van. Azt úgyse lehet megjósolni, hogy mi lesz a furcsa, amikor a gyereked 40 éves lesz... Szerintem ez a ti döntésetek kell, hogy legyen, ne befolyásoljon titeket az, hogy most a magyarkodás a divat és, hogy szokatlannak hangzik. Ha jól hangzik a vezetéknévvel együtt, és el tudjátok képzelni, hogy valakit 50 évesen így hívnak és semmi cikit nem éreztek benne, akkor nyugodtan adjátok ezt a nevet a gyereketeknek!
2012. aug. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik! Ritka név, nincs a top100-ban, nem ismerek sem felnőttet, sem gyereket ezzel a névvel.

Én sem vagyok a nyakatekert, kimondhatatlan nevek híve, de a tucatneveket sem szeretem.

Szerintem komoly név, szép a jelentése és lehet becézni is.

Nekem a női párja, a Teodóra is tetszik.

2013. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!